563 Shares 7396 views

Oregano. Właściwości lecznicze i przeciwwskazania

Oregano, znany również jako oregano lub Amulet można znaleźć na pustyni lub łąk. Jest to zioło o spiczastych liściach i małych różowych pąków. Od dawna rośnie w jednym miejscu i jest uważane za dobry roślina miód. Od dawna wiadomo, że oregano ma właściwości lecznicze i przeciwwskazania.


Zalety oregano

Trawy korzystny wpływ na jelita, działa choleretic i moczopędne. W związku z tym, ich zastosowanie w leczeniu chorób układu moczowo-płciowego. Działania wykrztuśne i napotne pomóc uporać się z przeziębieniem. Jako środki uspokajające i przeciwbólowe oregano korzystny wpływ na ośrodków nerwowych człowieka. To stymuluje produkcję mleka w okresie laktacji.

Ponadto, terapeutyczne zioła oregano jest w stanie odstraszają owady. Gotowanie nie jest także oszczędził swój unikalny smak, więc gdy przygotowanie wielu potraw używać tej przyprawy.

zioło leczniczy zawiera w swoim składzie olejków eterycznych, fenoli, tanin.

aplikacja

Co jest tak dobry, oregano? Właściwości lecznicze i przeciwwskazania został on studiował medycynę ludową. Oregano może być stosowany jako środek tonicznego. Kojący zdolność roślin pomaga uporać się z nerwic, depresji, zaburzeń snu, a nawet napady padaczki.

Jednym z popularnych nazw oregano jest płyta główna. Samo słowo ma ukryte korzyści dla roślin kobiecego ciała. Oregano prowadzi do normalnego cyklu miesiączkowego, przywraca równowagę hormonalną i zmniejszenie bólu podczas menstruacji.

Gdy kaszel, zapalenie oskrzeli, zapalenie gardła, gruźlica często wykorzystywane do przygotowania herbaty, z których jest używany majeranek. Użyteczne właściwości roślin przeciwbakteryjnego postaci pojawiają się w leczeniu chorób, otarcia skóry i helmintoza i grzybiczych. A onkologów amulety znane zdolność do zmniejszenia wzrostu i rozprzestrzeniania się nowotworów.

W kontroli tego, co inne dolegliwości stosując oregano? Właściwości lecznicze i przeciwwskazania do jego stosowania dokładnie zbadane. Na tej podstawie, leki na bazie oregano stosowane w leczeniu układu pokarmowego człowieka. Wywar może poprawić apetyt. Ponadto, podobnie jak oregano przyprawa dodaje się do potraw mięsnych, sosów i sosów.

Przeciwwskazania

Nie można zaprzeczyć, że pozytywny wpływ na organizm ma oregano. Właściwości lecznicze i przeciwwskazania do jego stosowania są dobrze znane. Okazało się, że aplikacja oregano może wywołać nagłymi skokami ciśnienia. Dlatego pacjenci z nadciśnieniem lepiej u jej boku. W chorobach serca i naczyń krwionośnych zioła również nie jest zalecane. Stymulacja mięśni macicy za pomocą oregano może powodować poronienia u kobiet w ciąży, a dalsze stosowanie u mężczyzn – tymczasową impotencję. Nawet jako przyprawa oregano zapomnieć o ludzi cierpiących na wrzody, wrzody dwunastnicy o chorobę lub nadkwaśność żołądka. Nie powinniśmy ignorować poszczególne rośliny nietolerancji.

Sposoby stosowania

Typowo stosuje się jako oregano wywary, napary. trzeba użyć je przed jedzeniem. Olejek oregano dodaje się do roztworu do inhalacji. Dodatkowo infuzja ziół dodaje się do kąpieli wzmacniającego. W celu zwiększenia produkcji mleka wystarczająco wymieszać równe części oregano i każdej herbaty.