720 Shares 8495 views

Koparka "Hitachi" (Hitachi): Dane techniczne. Japońskie maszyny budowlane

Prace budowlane są zawsze ściśle związane z rozwojem gleby, co jest niemożliwe bez koparki – robót ziemnych maszyn cyklicznych działań. Są one przeznaczone do przenoszenia materiałów sypkich, kopanie dołów, rowów, wnęk skalne luz dróg, budowa nasypów i wielu innych operacji. Dlatego też, po wybraniu tego specjalny sprzęt jest konieczne, aby dać pierwszeństwo do sprawdzonych i wiarygodnych przypadkach. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na japońskiej firmy Hitachi samochód – uznany za światowego producenta specjalistycznego sprzętu. Koparka „Hitachi” – to wytrzymałe, odporne i skromny robotnik, który poradzi sobie z każdym zadaniem poprawnie w krótkim czasie. Ogromny zakres robót ziemnych grupy pojazdów wybierze instancję do użytku w różnych warunkach.


Typy koparki

grupa finansowa i przemysłowa Hitachi istnieje od 1910 roku. Przez większość swojego istnienia była ona zgromadził duże doświadczenie w produkcji maszyn budowlanych. Wśród maszyn są wykonane innowacyjną konstrukcję i sprawdzoną technologię. Dlatego popularność maszyn japońskiej rośnie każdego roku.

Numer modelu z maszynowego dotyczą przypadków podzielone w zależności od ich wielkości. Więc przeznaczyć mały, średni i duży koparka „Hitachi”. Pierwszy typ jest przeznaczony do pracy w ciasnych środowiskach miejskich. Ich rozmiary nie może przekroczyć kopertę samochodu. Przedstawiciele są wykorzystywane do budowy komunikacji, kopanie rowów płytkich. Specjalna średniej wielkości ma szerszy zakres. Może być stosowany na dużych budowach, w małych kamieniołomach w przyjmującym stacjami i innych dziedzinach. Dużych rozmiarów koparki są zazwyczaj wykorzystywane do wydobycia przez otwarty sposób. Ich waga do 800 ton, a czas pracy ciągłej może być więcej niż jeden dzień.

Koparki ZX Series

Koparka kołowa „Hitachi” – jest, co do zasady, średnich i małych rozmiarów urządzeń. Wszystkie modele dostępne są w dwóch seriach – zx i ZAXIS-3. ZX linia specjalny sprzęt charakteryzuje się następującymi wskaźnikami:

 • Ciężar roboczy – od 13,4 do 20,3 ton;
 • pojemność robocza wiadra – od 0,5 do 0,8 metrów sześciennych;
 • Maksymalna głębokość kopania – od 5,05 do 6,42 m;
 • napędowego – 4 lub 6-cylindrowy silnik wysokoprężny z turbodoładowaniem chłodzony wodą.

Dla rozwoju gleb spełnia system hydrauliczny, który jest wyposażony w ssanie i pełnych filtrów przepływowych. Regulacja mocy i prędkości jest silnik krokowy. Koparka kołowa „Hitachi ZX» działa w dwóch trybach – tryb wyrobisko lub w trybie korzystania z załącznikami. Wszyscy przedstawiciele tej serii są wyposażone w zawór anty-shock, system szybkiego ogrzewania, dwóch osiowych pomp tłokowych zróżnicowanej wydajności i obrotowym.

Koparka Seria ZAXIS-3

Koparki kołowe ZAXIS-3 są przeznaczone do pracy na dużych budowach. Cechują się następujące wskaźniki:

 • Ciężar roboczy – od 16,5 do 21,1 ton;
 • Objętość łyżka – 0,19-1,2 metr sześcienny;
 • Długość wysięgnika – od 2,52 do 2,71 m;
 • Pojemność – od 90 do 122 kW.

Każda koparka „Hitachi”, którego cena jest w rozsądnych granicach, HiosII System w pełni hydrauliczny, który zyskał jako rzetelnego i wysokiej wydajności. Elektrownia przedstawiony silnik wysokoprężny z bezpośrednim Isuzu układu wtrysku paliwa i chłodzenia wodą. Ponadto, modele odznaczają automatycznego systemu blokowania hamulca mostka i przytrzymanie, a także dwustopniowej przekładni i pompy z tłokiem osiowym o zmiennym przepływie.

koparki gąsienicowe

Kopania firma maszyny śledzone jest reprezentowana w dwóch seriach – ZX-3 i EX-6. Zazwyczaj koparka gąsienicowy ZX-3 ma masę w zakresie od 1 do 85 ton. Są one wykorzystywane w budownictwie oraz w górnictwie. Przedstawiciele Skład EX-6 charakteryzuje się dużą Ciężar (114 do 811 ton) i są stosowane w kopalniach i podczas operacji odpędzania. Modele na torach mają lepszą zwrotność i odporność na działanie czynników atmosferycznych i klimatycznych warunkach. W zakresie temperatur -50 do +45 C, o. Istnieją przypadki, zaprojektowany do pracy z rockiem i heavy rocka, demontaż struktur i funkcjonowania w ciasnych przestrzeniach. Każda koparka gąsienicowa mogą być wyposażone w skróconym wysięgnikiem i zgłębnik zwiększonej objętości do wycofania się dużej ilości ziemi w krótkim czasie, jeśli jest to konieczne.

Etykietowania koparki gąsienicowe

Osiągi koparki „Hitachi” są śledzone zależy od zainstalowanego sprzętu. Przeglądaj cechy maszyny może być umieszczany na etykiecie:

 • LC – modele z napędem o dłuższy okres, używane są na miękkim podłożu.
 • LD – koparka „łopata”, przeznaczonych dla rozwoju gleby powyżej punktu obrotu.
 • H – na przykład dużych i formacje skalne.
 • By – modyfikacji do prac demontażowych, wyposażone z załącznikami.
 • MT – model z wysokim krzyżem pracować na „bałagan” terytorium.
 • USR, USA i U – przedstawiciele z krótkim, lekkim i „zero” gramofonu promieniu.

Szeroka gama urządzeń pozwala każdemu klientowi wybrać model, który będzie musiał wykonać określone zadanie.

Wybitny przedstawiciel – Hitachi ZX 330

Najpopularniejszym przedstawicielem modeli Koparka gąsienicowa firmy jest „Hitachi 330”, która charakteryzuje się mocą. Pomimo faktu, że okaz należy do klasy średniej technologii, konkuruje z ciężkich koparek. W ten był wspomagany przez rosnące etapach projektowania wysięgnik, a tym samym wzrosła i bezpieczeństwo oraz wydajność. Zdajesz sobie sprawę, wspaniałość tej dziedzinie, po przeanalizowaniu właściwości techniczne. Zintegrowane zautomatyzowanych funkcji i procedur operacyjnych, aby zmaksymalizować funkcjonalność urządzenia – jest to korzystne dla rozwoju wszystkich rodzajów gleb i do stosowania w trudnych warunkach.

Jedną z niewielu wad posiadał koparka „Hitachi 330„jest prędkością ruchu. Jest to jedynie 5,5 km / h. W związku z tym, do transportu do miejsca wykopów wymaga specjalnych ciągników. Koszt takiego urządzenia mieści się w przedziale 7 milionów.

konserwacja maszyn

Niezawodnych i ciągłych koparki operacja „Hitachi” potrzebujących wysokiej jakości i terminowości obsługi. Rozpoznanie okresowo należy prowadzić techniki elektrosisistem, kontroli cylindrów hydraulicznych, rozwiązywanie głównych elementów i podzespołów.

W przypadku stwierdzenia uszkodzenia pilną konieczność wymiany uszkodzonego elementu. Korzyść z japońską techniką swobodnie dostępne są części zamienne. „Hitachi” – koparki, który będzie służył wiernie przez dziesięciolecia, jeśli dbać o niego.