755 Shares 6884 views

Co do słuchania muzyki?


Fakt, że muzyka ma zdolność wpływania na osoby od dawna znane. Około dwóch tysięcy lat temu tam był znanym lekarzem, którego imię było Asklepiosa. On traktuje jego pacjenci bardzo oryginalny sposób: grając na trąbce lub flet, a nawet wykonane specjalną teorię o tym, jak słuchać muzyki, że przyniósł więcej korzyści. Pacjenci musieli być w jasnym, przestronnym i przytulnym pokoju, siedząc lub leżąc, odpocząć, a nie słychać żadnych innych dźwięków w tym czasie.

Ja należę do tej kategorii ludzi, którzy są dość rzadko spotykane na ulicy, a nawet więcej, w transporcie publicznym, bez słuchawek. Prawdopodobnie, słucham wszystkiego niemal stale. Może to być klasyczna, rockowa piosenka, książka audio lub słuchowisko. Dlatego kwestia Jakiej muzyki słuchać mnie wcale rzadkością. Przyjaciele, znajomi i koledzy często pytają mnie o radę. Twoje myśli na ten temat, chcę podzielić się w tym artykule.

1. Jakiej muzyki słuchasz? Czy istnieje uniwersalna rada?

Szczerze mówiąc, wydaje mi się, że odpowiedź nie istnieje. Dlaczego? Ponieważ, po pierwsze, wszyscy jesteśmy pierwotnie z innym charakterze, niektóre bardziej energiczny, a jedna jest nachylona do refleksji i melancholii. Po drugie, wybór muzyki w odtwarzaczu lub uruchom plik na komputerze, możemy realizować swoje osobiste cele. Ktoś chce się usiąść i odpocząć, ale ktoś powinien muzyka ton, pełen siły i energii.

Oczywiście, wszystkie te prace będą bardzo różne sposoby: według gatunku, a rytm i treść.

Być może słuchać nawyków zależy od statusu lub społecznej roli słuchacza? Sprawdzić?

Podejmować żadnych młodzież znany. Nigdy interesujące dowiedzieć się, jakiej muzyki słuchać emo, na przykład? Ulubione występy muzyczne z tej subkultury są zdumiewające mieszanka różnych gatunków, stylów i kierunków muzyka punk, jazz, indie rock, techno i pop punk. Ie jeśli spojrzeć, niektóre konkretne i ścisłe kryteria nie jest również tam, choć i prześledzić jedną ważną cechę – emocji.

Okazuje się, że muzyka nie ma nic wspólnego z naszą pozycję w społeczeństwie, a nie ma żadnych utworów, które, powiedzmy, kobiet w ciąży, osób starszych, studentów lub uczniów były pierwotnie napisane.

2. Jaką muzykę słuchać modne w naszym kraju? Czy są priorytety?

Niedawno w jednym z portali społecznościowych udało mi się natknąć interesującym sondażu. Okazuje się, że najbardziej popularny był i nadal jest rock w naszym kraju, który udało się zdobyć 31% głosów. Tylko trochę jest za pop, czyli zwykły, zalane naszych stacjach telewizyjnych i radiowych muzyka popularna. Udało jej się dotrzeć do znaku 24%.

Początkowo byłem pewien, że trzecia pomieścić chanson. Ale, o dziwo, 15% respondentów głosowało za kompozycji klasycznych. Do tej pory nie było tak źle, jeśli populacja nadal stoją w kolejce po bilety do filharmonii lub sali organowej, a nasze dzieci będą wiedzieć, że Mozart – to przede wszystkim wspaniały i utalentowany kompozytor, a po – promowane marka czekolady z Niemiec.

Po tym, ocena powinna być szanowany wśród młodych muzyki elektronicznej (11%).

I wreszcie, w pierwszej piątce zamyka chansons i hip-hop, które mają taką samą liczbę głosów – 8%.

Pozostałe 3% podzielone między fanów jazzu, bluesa, reggae, rosyjskiego folku i country.

3. Jakiego rodzaju muzyki słuchasz? Punkt widzenia psychologów

Przede wszystkim, zgodnie z ekspertami na temat wpływu muzyki osoby zależy od jednego czynnika, czyli indywidualna wrażliwość ośrodkowego układu nerwowego.

Liczne badania wykazały, że przyjemne i ukochana muzyka może pozytywnie wpływać na układ krążenia człowieka.

Naukowcy przeprowadzili rodzaj eksperymentu. W jednym ze znanych klinik zaprosili 10 osób w różnym wieku, płci i statusu społecznego. Każdy z nich zaproponował, aby słuchać muzyki podczas lekarze przeprowadzić wszelkie niezbędne badania. W rezultacie 26% pacjentów odnotowano poprawę stanu ogólnego w przypadku, gdy muzyka lubili, a 6%, jeśli nie.

Psychologowie twierdzą, że najbardziej korzystne dla naszego organizmu jest muzyka klasyczna, na drugim miejscu jest popularny. To dziwne, że pop nie ma żadnego wpływu, ale nadmiernego polegania skała może wywołać chorobę psychiczną.