741 Shares 5513 views

Flawonoidy – co to jest i jakie korzyści będą organizować okazyvatsya?

Większość z nas wie, jakie witaminy i minerały, a korzyści, jakie przynoszą one ciała. Jednak istnieją inne równie ważna sprawa, o której nie wiedzą wiele. Na przykład flawonoidy – co to jest? Wpływ mają na organizm człowieka? Jakie są ich źródła? Omówimy te pytania w tym artykule.


Flawonoidy: co to jest i jakie właściwości posiadają?

Są to substancje, które wpływają na działanie wielu enzymów i ich zastosowanie ma złożony wpływ na cały organizm. Dziś flawonoidy zaczynają być wykorzystywane jako tradycyjnej medycyny i ludzi. Można je znaleźć w wielu owocach i warzywach. Flawonoidy skuteczny środek profilaktyczny i leczniczy na choroby serca, chorób nowotworowych, chorób zakażeń wirusowych. Ponadto substancje te mają wyraźny przeciwbakteryjne, leki przeciwhistaminowe, działanie przeciwzapalne.

Pokarmy zawierające flawonoidy

Teraz wiemy, jak korzystne flawonoidy. Jakie produkty spożywcze zawierają duże ilości tych substancji? W aptekach może spełniać różne suplementy diety (suplementy) zawierające flawonoidy. Jednak substancje te można uzyskać od żywności, zwłaszcza, że są one przyswajane znacznie lepiej. Głównym źródłem flawonoidów – Warzywa, owoce, jagody, bogate bordo lub fioletowy kolor. Wiele z tych substancji są zawarte w:

  • czerwone winogrona, śliwki, jabłka, brzoskwinie, morele;

  • Jagody, jagody, wiśnie, maliny, truskawki, czarne porzeczki;

  • cytrusy;

  • bakłażan, kapusta, czerwona papryka, szpinak, zielona cebula;

  • herbata, czerwone wino i kakao.

Jak zrobić flawonoidy?

Co to jest i gdzie można znaleźć, odkryliśmy, a teraz zrozumieć, jak wiele flawonoidów niezbędne dla ludzkiego organizmu. Stosowanie tych substancji w medycynie jeszcze nie powszechne. Potencjał flawonoidy dopiero zaczyna odkrywać. Chociaż nie jest ustawiona, co dawki tych substancji jest optymalny dla zdrowia i czy przedawkowania przez nich szkody. W związku z tym korzystne jest uzyskanie flawonoidy niż dodatki jako biologiczne, a dzięki zrównoważonej diety.

Nawet jeśli nie kilka razy dziennie jeść warzywa, owoce i jagody bogate w te substancje szkodliwe dla organizmu nie przyniesie dokładnie, ale dla korzyści zdrowotne byłyby ogromne. W dzień zaleca się jeść pięć porcji warzyw i cztery porcje owoców. Niż nasycenie koloru owoców lub warzyw, tym więcej flawonoidów zawiera.

Korzyści z flawonoidów dla kobiecego ciała

Co to jest syndrom napięcia przedmiesiączkowego i bóle w krytycznych dniach, wiemy niemal każdą kobietę. Kiedy leki lub tradycyjne leki nie dają pożądanego efektu, wiele osób korzysta z tak zwanych „żeńskie” flawonoidy, które są bogate w kawy i gorzkiej czekolady o wysokiej zawartości ziaren kakaowych.

Wiadomym jest, że silna słodka kawa pomaga zmniejszyć objawy bolesnego miesiączkowania i migreny, która często towarzyszy krytycznych dniach i menopauzy. Kakao ma działanie przeciwdepresyjne. Dlatego lekarze zalecają kobietom ciemna czekolada jako lekarstwo na zły nastrój i rozdrażnienie, które często występują w zespole napięcia przedmiesiączkowego.

Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się więcej na temat materiałów, takich jak flawonoidy: co to jest, jakie korzyści przynoszą ciało i jakie pokarmy zawierają.