819 Shares 1057 views

Zaburzenia jelit: jak radzić sobie z tym?

Wielu ludzi przynajmniej raz w swoim życiu stało w obliczu tak nieprzyjemnego problemu, jak zaburzenia jelit. Obejmuje to zakłócenie normalnej aktywności przewodu żołądkowo-jelitowego. Lekarze odnoszą się do tej funkcjonalnej choroby jako zespołu jelita drażliwego. Ponadto w trakcie badania niewielkie oznaki potwierdzają jego obecność.

Według wielu publikacji naukowych, około 18% wszystkich dorosłych z naszej planety cierpi na zaburzenia jelitowe. I nie jest to zaskakujące, ponieważ może to być wiele powodów. Najczęstszym i często postrzeganym jest niestabilny stan moralny człowieka, czyli stresująca sytuacja lub przedłużająca się depresja. Klasyczną konsekwencją zakażenia żołądka lub jelit jest jego frustracja. Grupą ryzyka są przede wszystkim ludzie cierpiący na dysbiozę ze względu na pogorszenie mikroflory.

Niewielką wagą jest dieta człowieka. Obecnie istnieje ogromna liczba placówek oferujących fast food, które są popularne wśród większości mieszkańców. Warto jednak pamiętać, że takie potrawy nie zawierają naturalnych i użytecznych składników. Co więcej, co roku coraz więcej produktów genomodyfikowanych pojawia się w supermarketach, które nie tylko przynoszą korzyści dla naszego ciała, ale mogą również poważnie zaszkodzić.

Tak więc, zaburzenia jelitowe mogą powodować codzienne spożycie tłustych potraw, a także żywności bogatej w błonnik. Nie wykluczaj przypadków alergii na dany produkt, wyrażony w biegunce. Czasami kobiety doświadczają lekkiego zaburzenia jelit na początku cyklu menstruacyjnego, ponieważ pewne zmiany hormonalne zachodzą w tym czasie.

W przypadku zatrucia pokarmem o niskiej jakości, funkcjonuje zaburzenie jelit. W tym przypadku pacjent może gorączkować, doświadcza dreszcze, uczucia nudności i osłabienia. Ten typ choroby jest leczony za pomocą płukania żołądka, w szczególnie ciężkich przypadkach, potrzebna jest pomoc lekarza.

Niepokój jelita: objawy.

W przypadku wszystkich rodzajów zaburzeń pacjent cierpi na bolesnych odczuciach w jamie brzusznej, którym towarzyszy obrzęk. Objawem objawowym jest biegunka lub zaparcia, a oznaki te mogą się zmieniać. Z objawami jelit są objawia się, głównie rano, ataki mogą być szybkie lub przedłużone. Często osoba cierpi na wzdęcia, czyli nadmierne uwalnianie gazów (takie uczucie, jakby rozbija żołądek).

W stresującej sytuacji mózg może dać fałszywe sygnały do ruchu jelita, gdy wydaje się, że chcesz iść do toalety, a krzesło brakuje. W tej sytuacji pacjent doświadcza silnego bólu w odbytu i odbytnicy. Wszystkie powyższe objawy i objawy manifestują się z różną siłą i częstotliwością, każda osoba indywidualnie. Na przykład najsilniejsza biegunka prowadzi do odwodnienia całego organizmu, a gdy występuje niedobór magnezu, pacjent staje się rozdrażniony, stan psychiczny jest niestabilny, dodatkowo występuje przewlekłe zmęczenie, z którym prawie niemożliwe jest zwalczanie – w wyniku tego utraci się zdolność roboczą.

Jeśli stwierdzono pierwsze objawy, nie należy samemu zażywać leku, powinieneś natychmiast szukać pomocy od specjalisty. Prowadzi wszystkie niezbędne badania i zaleci racjonalne leczenie. W każdym przypadku pacjent będzie musiał przestrzegać diety: wykluczyć produkty, które drażnią jelita, a także tłustą żywność; Nie zaleca się również ostrych, słone i słodkie potrawy. Trzeba jeść w małych porcjach, ale często dokładnie do żucia. I należy kupić tylko naturalne produkty, które są przydatne w mikroflory. Umiarkowane ładowanie i herbata na bazie naturalnych ziół będą doskonałymi asystentami w drodze do odbudowy. Z właściwym podejściem zaburzenia jelit znikną szybko.