259 Shares 2177 views

Co wybrać dla Linux PC?

W dzisiejszych czasach komputer i oprogramowanie sfera szybko się rozwija, jest dużo zabezpieczenia wysokiej jakości, dużo na pierwszy plan pojęcie „konkurencji”. Dawno, dawno temu ogłosiła się dużą prywatną firmę Linux, który zaimponował OS użytkownikom za ich profesjonalizm i indywidualne podejście, nakładające silnego konkurenta popularnego Windows. Jednak Linux dla początkujących w zakresie rozwoju wystarczająco nietypowe i dość skomplikowane, dlatego wciąż nie zdobyła miłość świata. Ale problem nie leży w złożoności systemu, a nasze przyzwyczajenia do Vindous – trudny dla nas pereadaptirovatsya jednej osi do drugiego. Niemniej jednak, wiele z nich aktywnie myśleć co wybrać dla Linux PC?

Wśród ogromnej liczby wersji i wariantów teraz dochodzą do głosu tylko cztery, które jest spowodowane przez wiele pozytywów i wysoki poziom wsparcia technicznego. Mówimy o Ubuntu, Mint, Fedora i openSUSE. Który Linux jest lepszy? To pytanie nie ma już znaczenia, ponieważ wszystkie one mają unikalne cechy i znaczące różnice, które są wygodne dla użytkownika tej czy innej sferze działalności (plus preferencji w zakresie projektowania i interfejsu użytkownika).

Który Linux do wyboru, jeśli skupić się na kryterium „Pulpit” i jego wygody? Najbardziej popularne wśród użytkowników uważany systemu z interfejsem GNOME. Rozkłady interfejsu opartego na działaniach Przegląd, który można uzyskać dostęp z jednego punktu do wszystkich okien i aplikacji. System doskonale przebudowana, dzięki czemu każdy użytkownik może całkowicie dostosować swoją pracę w trybie offline, jak i online. GNOME jest tylko na pierwszy rzut oka być coś nowego dla użytkowników Vindous, ale wszystko jest jasne i dostępne w ciągu kilku godzin. W tej funkcji dystrybucji Ubuntu, Mint i Fedora. Warto zauważyć, że różne wersje GNOME będzie wymagać innego – koszt i czas, a nawet materiał.

Na przykład, najbardziej popularna przez długi czas używał 2.X GNOME, ale Fedora bazuje już na trzeciej wersji, która będzie się różnić nie tylko bardziej wymagające środowisko, w przeciwieństwie do praktycznie wszystkiego z poprzedniej, ale wymaga karty graficznej z technologią trójwymiarowego (choć system jest doskonale przystosowany adaptacja) -, więc niespełnienia kryterium, awaryjna włączone. Nawiasem mówiąc, interfejs jest najbardziej niewygodne.

Mięta, w przeciwieństwie do opisanych powyżej odpowiednik, pozwala wybierać spośród kilku wariantów samej podstawy, a dokładniej: GNOME 3.2, MGSE i mate (GNOME 2.32 oddział). Różnią się one zasadniczo, jednak zawsze istnieje możliwość, aby dostosować się do tego, że ci odpowiada.

Ubuntu, w rzeczywistości, najbardziej prosty i zrozumiały system rzeczywistym bez dalszych problemów. Szanse są, jeśli masz tylko zdecydował się włączyć do linii systemu i zastanawiał się, jak wybrać Linux, wybór padnie na nim. Tutaj uniwersalnych cech interfejsu, głównym zastosowaniem jest zbędny lub nic nie wiadomo. Dla początkujących – najlepszy dla użytkowników Linuksa.

Jeśli spojrzał w kierunku openSUSE, to powinniście wiedzieć, że system działa na dystrybucji KDE, gdzie głównym elementem zamiast Działania będą Przegląd obszarów roboczych. Powiem z własnego doświadczenia, że praca jest bardzo wygodny system, który jest o wiele szybciej niż ich „towarzyszami”, z przyjaznym dla użytkownika interfejsem i doskonała aplikacja współpracy.

Który Linux wybrać, czy podkreślać opakowań przewidzianych w rozkładzie i łatwość wyszukiwania i instalowania innego oprogramowania? Ciekawe pytanie, ale nie skomplikowane. Wszystkie systemy są w zasadzie mają standardowe funkcje, ale najbardziej łatwe w poszukiwaniu planu i późniejszej instalacji różnych programów będzie, oczywiście, Ubuntu, więc początkujących raz polecam.

Jeśli chodzi o powołanie systemu, czyli do pracy lub po prostu hobby, można powiedzieć: Ubuntu – dla początkujących, Mint – dla zaawansowanych użytkowników, Fedora i openSUSE – dla prawdziwych programistów (choć nieco za poprzednie dwa).