602 Shares 3010 views

Pierwsi pokarmy stałe dziecko – jak zacząć i kiedy?

Pierwsze stałe pokarmy dziecko – ten wątek dotyczy absolutnie wszystkich młodych matek. I nic dziwnego. Mimo wszystko, wielu z nich po prostu nie wiem, jak długo trzeba wprowadzić dodatkowe jedzenie dla dziecka.

Kilka lat temu, pierwsze stałe pokarmy w formie soku jabłkowego zaczął dawać dziecku jak tylko odwraca 3 tygodnie. W związku z tym, że większość dzisiejszych rodziców ciągle usłyszeć od starszego pokolenia, że dziecko w tym wieku potrzebują już dodatkowe źródło składników odżywczych. Ten biedny dręczony matka: „Z tego, co miesiąc, konieczne jest wprowadzenie pokarmów stałych dziecko?”.

Pierwszą rzeczą do rozważenia w tym przypadku – to indywidualne cechy dziecka. Należą zdrowia, masy ciała, rodzaju stolca (zaparcia lub biegunka), jak również rodzaj podawania.

Większość doświadczonych matki i pediatrzy twierdzą, że jeśli dziecko jest karmione piersią, tym wcześniej 6 miesięcy, on nawet nie próbują niczego dać. Ponieważ mleko matki może dostarczyć wszystkich niezbędnych składników odżywczych i witamin do 8 miesięcy. Ale jeśli dziecko – „butelki baby”, przynęty mogą być wprowadzane gdzieś w 5 miesięcy. I to tylko pod warunkiem, że nie ma żadnych problemów zdrowotnych.

Wiele matek martwi się, że ich dziecko, które już się odwrócił 7 miesięcy nie wykazuje żadnego zainteresowania przynęty. W tym przypadku nie należy martwić się zbyt dużo, to jest to po prostu jeszcze nie „dojrzały” i nie potrzebuje pokarmów uzupełniających. A to, nawiasem mówiąc, muszą być brane pod uwagę. Po tym wszystkim, jeśli dodatkowe jedzenie będzie spożywana dziecka z wyprzedzeniem, to jest wciąż niedojrzały i nie mając odpowiednią ilość enzymów jelita dzieci nie są w stanie strawić jedzenie dla dorosłych. WHO badania potwierdziły, że przynęta jest zbyt wcześnie zwiększa ryzyko zapalenia płuc lub innych powikłań. Dlatego na zaleceń ministerstwa zdrowia wielu krajów podstawowy wiek dziecka do wprowadzania pokarmów uzupełniających jest uważane za pierwsze 6 miesięcy.

Od czego zacząć?

Kolejność podawania i czas trwania zależy od indywidualnych cech ciała dziecka. Na przykład, jeśli dziecko niedowagę i niestabilne stolca (biegunka), a następnie pediatrzy powinni zacząć przynęty zbóż. A jeśli, przeciwnie, z nadwagą oraz tendencją do zaparć, aby rozpocząć coś jest, aby spróbować wprowadzić przecier warzywny. Jeśli Twoje dziecko cierpi z powodu alergii, należy najpierw wprowadzić soki, a dopiero potem puree i płatki.

Jak zacząć?

Wprowadzanie pierwszych pokarmów stałych – Zupa jarzynowa – zaleca się rozpocząć z pediatrów. Pierwszą rzeczą, jaką można zauważyć jest jego jednoskładnikowy, czyli powinno być gotowane tylko jedno warzywo. Jest także lepiej zacząć pokarmów stałych z antyalergiczne warzyw, takich jak cukinia, ziemniaki, kapusta (wszystkie rodzaje). Po pewnym czasie, można przejść do marchwi, pomidorów i buraków. Wiele matek skarżą się, że nie mogą karmić swoje dziecko roślinnego puree i spróbuj dodać trochę soli lub oleju słonecznikowego. Ale to nie powinno być zrobione, ponieważ producenci gotowych (konserwy) puree już zadbał o to. Ale nawet wielu śruty słonecznikowej nie pomaga przyzwyczaić dziecko do puree. Wtedy rodzice zaczynają się wejść do swej diety słodkiej owsianki. Czy to kategorycznie niemożliwe. Po przyzwyczajeni do takiej żywności, dziecko nie jest dokładnie postara się odpocząć. A może to zależy od gustów w późniejszym życiu. A, jak wiadomo, słodkie jedzenie prowadzi do otyłości i chorób pokrewnych.

wprowadzenia pokarmów uzupełniających

Nowy produkt należy podawać z łyżką, ale w każdym razie nie z sutków. Zrób to najlepiej rano, że nadszedł czas, aby śledzić reakcję organizmu. Po pierwsze, daje dziecku pół łyżeczki puree. Następnie w ciągu dnia, patrząc na jego skórze, jeśli nie będzie żadnych wysypki lub zmienia stolce (pojawia się biegunka), anulować tę potrawę i obrócić do pediatry.

Jeśli wszystko jest w porządku, następnego dnia można podawać przez cały łyżeczką pokarmów uzupełniających, a więc z każdego dnia, dodając trochę. Jeden rodzaj produktu przez około tydzień, można następnie przejść do innego.

Rodzice, nie zapominajcie, że pierwsza przynęta grudnichka powinien być podawany tylko wtedy, gdy jest zdrowy, a w najbliższych dniach nie przewiduje się szczepienia. Ponadto, nie należy robić w czasie upałów.