395 Shares 6570 views

AMD Athlon II X4 640 Procesor: Cechy i opinie

jednostkę przetwarzania, łącząc odpowiedni poziom wydajności i doskonałej poziomu efektywności energetycznej – to nic innego jak AMD Athlon II X4 640. Charakterystyka tego procesora nawet obecnie pozwala na uruchomienie dowolnego istniejącego oprogramowania. A koszt to tak bardzo skromne. Wszystko to sprawia, że sumę bohater tej recenzji jest doskonałą podstawę dla komputerów średniego szczebla.


NIS chip półprzewodnikowy. Możliwe opcje mogą

W momencie pojawienia się w sprzedaży tego procesora w 2009 jednostek systemowych PC podzielona w następujący sposób:

  • Komputer biurowy z pojedynczym procesorem lokalnym. от АМД и Celeron от «Интел» . Ten segment rynku zajęte żetony Septron od AMD i Intel Celeron z „”. Były one bardzo skromne parametry, niska częstotliwość zegara i minimalna ilość pamięci podręcznej. W wyniku wykonania mieli bardzo niski poziom, ale to wystarczyło do zastosowań biurowych. Oprócz tego kosztu, w tym przypadku też było bardzo niskie.

  • średniotonowe komputery oparte na zasadzie obowiązkowej w procesorze 2-rdzeniowego. Również w tym przypadku, zwiększoną częstotliwością, zwiększenie pamięci podręcznej i były znacznie lepsze parametry techniczne rozwiązań półprzewodnikowych. Doprowadziło to do wzrostu kosztów komputerze. Ale także lista rozwiązanych problemów na tym komputerze znacznie.

  • Dobrze i najbardziej produktywny system oparty na 4-rdzeniowych modeli procesorów. данной нише. Ten segment rynku komputerowego i traktowane AMD Athlon II X4 640. Charakterystyki jej całkowicie zgodne z tej niszy. Ta jednostka przetwarzania w czasie może rozwiązać wszelkie problemy na poziomie złożoności. I nawet teraz istnienie takiego układu jako część komputera pozwala na jeszcze uruchomić większość istniejącego oprogramowania.

Od momentu pojawienia się w sklepach, procesor był długi czas w czasie komputerowej. Więc z segmentu rozwiązań premii przeniesiony do procesorów średniego szczebla niszowych. Opcje dla konfiguracji produktu półprzewodnikowego było dwa. и включал ЦПУ, гарантийный талон, наклейку с наименованием модели процессора для лицевой панели и руководство по монтажу. Jeden z nich nazwano TRAY CPU i zawiera karta gwarancyjna, naklejka z nazwą modelu procesora na przednich panelach i instrukcją montażu. Druga miała pudło oznaczenie i zawiera, dodatkowo do powyższego, posiada chłodniejsze i cieplne związku.

Obsługiwane gniazda

Cechy Procesor AMD Athlon II X4 640 wskazują, że powinien on być zainstalowany w gnieździe AM3. Jest to główny typ gniazda dla tego układu. Ale może być również zainstalowany w AM2 + oraz AM3 +. Jest to ostatnie gniazdo CPU do dziś nadal istotne między platformami komputerowymi AMD. Optymalnie u jego podstawy do zbierania jednostki systemowej z jednostką do przetwarzania danych. W tym przypadku będzie to uzyskać najwyższą prędkość i aktualną specyfikację techniczną. Wszystko to w pełni odblokować potencjał kryształu półprzewodnika.

Technologia produkcji. Częstotliwość, temperatury i opakowanie ciepło

Technologii układów scalonych proces wytwarzania w tym przypadku soi (krzemu na izolatorze). 45nm ustalona według AMD Athlon II Specyfikacje X4 640. Funkcje oznaczone jako częstotliwość pracy CPU 3 GHz i nie jest dynamicznie regulowany. 95 Вт. Pakiet ciepła produktu była równa 95 watów. 0 С. На практике же это значение редко выходило за границы 45-57 0 С. Maksymalna temperatura w tym przypadku została ogłoszona na 71 0 C. W praktyce wartość ta rzadko wykracza poza granicy 45-57 0 C.

Cache i RAM

Tylko obecność cache 2 poziomach znajdują AMD Athlon II X4 640. Procesor ponieważ traci wiele ze swojej wydajności, ale wzrost efektywności energetycznej. Całkowita ilość pamięci nieulotnej na pierwszy poziom wynosi 512 KB, a drugi – 2 Mb. так и с наиболее распространенной на текущий момент DDR3. RAM jest kontroler dwukanałowej i może współpracować z DDR2, a także z najbardziej powszechnych obecnie DDR3. W pierwszym przypadku, zaleca się wartości częstotliwości jest 1066 MHz, a drugi – 1333 MHz.

elementy architektoniczne

, и он принадлежит к семейству 4-ядерных процессоров или, как их еще называют на языке профессионалов – QUADCORE. Nazwa kodu dla tego półprzewodnikowych rozwiązań – Propus, a to należy do rodziny procesorów 4-core, lub jak są one nazywane w języku specjalistów – QuadCore. AMD Athlon II X4 640 oparty na architekturze K10 i może nawet obsługiwać kodu 64-bitowego.

przyśpieszenie

Tak szybko, jak częstotliwość magistrali systemowej może być zwiększona produktywność AMD Athlon II X4 640. Przyspieszenie powinien być realizowany w jednostce systemu, który jest wypełniony przez ulepszonego, niezawodnego i wysokiej jakości systemu chłodzenia, zaawansowanej płyty głównej i zasilacza o zwiększonej wartości energetycznej. Ponadto, obudowa PC musi mieć lepszą cyrkulację przestrzeni powietrznej. Reszta standardowe przyspieszenie algorytm dla tej klasy urządzeń. Częstość występowania wszystkich komponentów komputerowych maksymalnie zmniejszona, a na jednej magistrali systemowej dyskretnie zwiększenie najbliższą wartość. Następnie sprawdzić stabilność komputera. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to w dalszym ciągu zwiększać częstotliwość magistrali. wyciągnąć również w pozostałej części składowych częstotliwościowych komputer, która nie powinna przekraczać dopuszczalne limity. Kiedy osiągnie limit, w którym komputer przestanie stabilnie obsługiwany, zaczynają zwiększać napięcie na procesorze. Potem – częstotliwość. Maksymalna możliwa wartość tego parametru dla takiego układu – 3,5-3,7 GHz.

Cena CPU. Wyniki w praktyce. Liczba właścicieli

Na początku sprzedaży procesor AMD Athlon II X4 640 został oceniony przez producenta na 122 dolarów. Chip z takimi specyfikacjami technicznymi, to był doskonały stosunek jakości. его в новом состоянии можно приобрести за 42 доллара, или 2700-2750 рублей. Teraz, w nowym stanie można kupić za $ 42, lub 2700-2750 rubli. Jeśli masz kupić używany produkt półprzewodnikowy, cena spadła do $ 35, lub 2100-2250 rubli. Najważniejszym parametrem tego procesora jest to, że ma on na fizycznych rdzeni przetwarzających realizowanych na poziomie 4. To z tego powodu, że na komputerze, który jest oparty na wydajnym procesorem i dyskretnej grafiki podsystemu, który będzie go wszystkie najnowsze gry wideo. Nawet jeśli nie jest na najwyższym ustawieniu, ale będą działać. I to właśnie na tym i podkreślają właściciele tych komputerów. Słabiej w tym układzie jest tylko jeden – jest brak pamięci podręcznej trzeciego poziomu. Jednostka ta konstrukcja przetwarzanie funkcja znacznie zmniejsza swoją prędkość. Ale z drugiej strony, może to zmniejszyć ogień opakowania produktu i poprawy jego efektywności energetycznej z powodu tego.

wyniki

Udany produkt procesor do 2009 roku, a obecnie jest AMD Athlon II X4 640. Charakterystyka chipa (dokładniej – moduł prawdziwy computing 4) umożliwia CPU iść teraz dość powszechne czek niezbędnych zasobów sprzętowych w celu wykonania kodu , Ale możliwość podkręcania prędkość magistrali systemowej zapewnia dość znaczne zyski wydajności. Do niewątpliwych same wady produktu, jak wcześniej wspomniano, może zawierać tylko brak pamięci podręcznej 3 poziomu. Rozwiązanie to technika ale znacznie poprawić efektywność energetyczną procesora, które znacznie rekompensuje tej wady.