596 Shares 5477 views

Ochrona przed przepięciami do 220 domów. Opis i instalacja urządzeń do ochrony przed przepięciami

Każdy wie, że w domu lub biurze ma centralę, przez które urządzenia są zasilane. Jednak większość urządzeń na stacjach starego, i okablowania w domu może nie być nowe, więc w sieci elektrycznej dla gospodarstw domowych nie jest przeznaczone dla coraz większej mocy urządzeń w pomieszczeniu.

Wszystkie urządzenia w domu jest przeznaczone do pracy w sieci 220-230V. Jednak w rzeczywistości, napięcie zasilania może „chodzić” w zakresie 140-290V. A każdy skok, czyli wysokie lub niskie napięcie jest niebezpieczny do urządzeń gospodarstwa domowego, które mogą być po prostu spalone. Dlatego regulatory napięcia dla domu – jest niemal obowiązkowy element każdej sieci domowej. Ale większość ludzi nie myśli o tym, ale kiedy jest wzrost mocy, technika po prostu spalone. Gwarancja spalony sprzęt w wyniku skoku napięcia nie naprawy, ponieważ gwarancja jest możliwa tylko wtedy, gdy urządzenie pracuje zgodnie ze specyfikacją napięcia (220V).

Czy korek lub maszyny uratować?

Jeśli masz tarczę nadal używany dżemy, a następnie zmienić je tak szybko jak to możliwe. Na minimum, trzeba zainstalować urządzenia, które może uratować okablowanie od nadmiaru prądu w sieci. Jest prąd. Niestety, większość maszyn nie może zapewnić ochronę skokami napięcia 220V domu. Należy pamiętać, że jest zwykle napisane na maszynach: 25A lub 40A. Oznacza to, że maszyna do maksymalnie 25A (czyli te najczęściej stosowane w tarczach mieszkalnych), automatycznie odciąć sieć gdy prąd sieć 25 amperów. Jednak napięcie, na przykład, w 380 wolnego, że zabraknie. będzie mu brakowało i wyższe napięcie, i tylko wtedy, gdy prąd osiągnie 25a, automatyczne odciąć dopływ energii elektrycznej. Do czasu, gdy urządzenia w domu spali dłużej.

Sposoby ochrony przed przepięciami napięcia 220V Obudowa

Jedną z opcji ochrony – specjalne urządzenie w postaci filtra sieciowego skoki. Jest to najtańsze urządzenie, które jest bezpiecznik, to po prostu spala na skok napięcia, ale w tym samym czasie i zapisuje instalacji oraz urządzeń w domu. Jednak w przypadku zbyt niskiego napięcia, takie urządzenie nie działa w ogóle przed przepięciami. Za niskie napięcie, zbyt źle dla urządzeń gospodarstwa domowego.

Właściwe jest zatem używać ochronników przepięciowych dla domu, które stanowią dziś najbardziej skuteczne środki ochrony. Ten wielopoziomowy system bezpieczeństwa urządzenia, a są one poprawne dla różnicy wieku.

Jakie są regulatory napięcia?

Są to urządzenia, które obsługują napięcie w domu na stałe i niezmienne. W tym przypadku napięcie wejściowe (do stabilizatora) może „skok” od niskich do wysokich wartości. Zakłócenia w impulsów sieciowych i urządzeń huśtawki w domu nie czujesz ze względu na fakt, że stabilizator o „filtra” cały ten hałas.

Urządzenia te mogą być stosowane w domowych i przemysłowych instalacji elektrycznych 220V i 380V. Dzięki temu urządzeniu lokatorów i firm produkcyjnych może zaoszczędzić pieniądze na sprzęt lub części zamienne do niego, która uległa pogorszeniu z powodu spadku napięcia. Jeden skok awaryjnego – stabilizator i wyłącza sieć alarmowy z zewnętrznego źródła, które jest kruche. Gdy napięcie jest stabilizowane, urządzenie dostarcza go do sieci wewnętrznej ponownie.

ochrona ustawienie

Jeśli masz co najmniej pewne doświadczenie z urządzeń elektrycznych, można sprawić, że instalacja ochrony przed przepięciami sam 220 domu. Proces przebiega następująco:

 1. Otwórz okno terminala, aby uzyskać dostęp do śrub mocujących.
 2. Kabel Vdevayte przez tuleję gumową podkładkę, należy dołączyć inne śruby kablowych. Uwaga obwód jest podłączony do stabilizatora. Okablowanie musi być wykonane zgodnie z tym schematem.
 3. Mocno dokręcić śruby. Kontakt na terminalu muszą być wysokiej jakości. To jest bardzo ważne. Jeśli kontakt jest słaba lub powierzchnia kontaktu jest niewielka, to nie pozwala, aby usunąć pełną zdolność urządzenia. Ponieważ stabilizator nie będzie działać prawidłowo. A w ogóle, od czasu do czasu trzeba szukać i dokręcić śruby połączeniowe.
 4. Podłączyć przewody i zakroyke pudełko.
 5. Obejmują automatyczną wstępną.
 6. Przełączyć pozycję „Sieć” na „Wł.”.

Jak widać, nie ma nic skomplikowanego zainstalować stabilizator napięcia. Jest to bardzo prosty proces, który nie zajmuje dużo czasu. W instalacji, nie wymaga żadnych zezwoleń lub dokumentów.

modele ocena

W rosyjskich i europejskich rynkach sprzedawane są całkowicie różne urządzenia. Na przykład, przekaźnik ZUBR stres i takie rzeczy, że w Europie w ogóle nie występują. Producenci nie produkują przekaźnik napięcia, t. Aby. Tam po prostu nie potrzebują. Ze względu na wysoką jakość sprzętu w stacjach można wykluczyć koszmar zwany „neutralne cliff”. W Rosji i na Ukrainie, jak to możliwe.

Zacznijmy przegląd popularnego modelu.

przekaźnik Żubr

Jest to dość popularny model ukraińskiej produkcji, który jest oczekiwany na Ukrainie duże zapotrzebowanie, ale w Rosji może być znaleziony. Producent udziela 5 lat gwarancji na to urządzenie. Sądząc po opiniach, przekaźnik Żubr indeksu stresu 25D, 25A są przeznaczone dla, dobrze radzą sobie ze swoim zadaniem i na tyle dokładnie, aby utrzymać stabilne napięcie zasilania. Istnieją modele i ładowane sieci, ale popularne opcje krajowe mają indeks 25 i 25T (z najlepszym zabezpieczeniem termicznym). Jedną zaletą jest niska cena. Na rynku rosyjskim, koszt waha się między 1 300-1 700 rubli.

Moduł AZM-40A z "Resanta" firmy

„Resanta” – chiński producent, który rynek rosyjski stał się dość popularny. Jej produkty są tanie popytu, w szczególności, moduł AZM-40A.

plusy:

 1. Cena w regionie 500 rubli.
 2. Brak jakichkolwiek urządzeń sterujących. Ze względu na brak jakichkolwiek „krutilok” przekaźnika nie może być ustawiony w złym pracy. Mimo że wiąże się pewne wady.

Wady:

 1. Szeroki zakres napięć. Przez moduł specyfikacji działa w zakresie 170-265V lub wyłącza dopływ energii, gdy napięcie jest w tych granicach. I te granice również mogą niekorzystnie wpływać na technikę. A ponieważ tutaj zarówno regulatorów, tak aby wpływać na działanie urządzenia nie działa.
 2. Niska wydajność. Urządzenie wyłącza zasilanie przez 1-6 sekund. Trudno jest zrozumieć, dlaczego taki duży rozrzut. Jeśli przekaźnik nie jest aktywowany przez 1 sekundę, wszystkie urządzenia w domu będzie miał czasu, aby spalić.
 3. Małe opóźnienie czasu przed przełączeniem. Jeśli napięcie jest „prosyadet”, a przekaźnik zadziała, to da stres po 2-3 minut, a to nie wystarczy. Oczywiście, dla urządzeń domowych nie jest konieczne, ale nie w lodówce. Na lodówce przed opóźnienie przełączania powinna wynosić co najmniej 5 minut.
 4. Wymiary. Urządzenie jest duże i niezgrabne, zajmują dużo miejsca, ale są to drobiazgi.

Jest to tanie urządzenie budżet, który może zapewnić ochronę przed skokami napięcia do 220 domów, chociaż nie jest to najbardziej wiarygodne.

RN-111M z "Novatek-electro"

Producent „Novatek” budzi zaufanie. Jest to poważna firma, która sprawia, że dobry sprzęt, w tym przekaźnikiem napięcia. Model PH-111M ma pewne zalety:

 1. Bardzo wysokie obroty (0,2 s). W porównaniu z zakresem czasu reakcji z poprzednich przekaźnikowe (1-6 sekund) RN-111M wyłączyć zasilanie natychmiast.
 2. Szeroki zakres regulacji dolne i górne granice napięcia. Można również ustawić czas włączeniem.
 3. Cyfrowy wyświetlacz pokazujący tryb pracy i wartości.

Wadą – nośność jest tylko 16A, który jest bardzo małe mieszkania. W związku z tym zaleca się stosowanie dodatkowego stycznika i automatyczny przekaźnik ochronny. W efekcie spowoduje to dodatkowe koszty, a cała budowa będzie kosztować 2500 rubli. Ponadto, spółka ta posiada model RN 113 o pojemności ładunkowej 32A. Ale cena jest znacznie wyższa i 2500 rubli nie wystarczy. Ale, biorąc pod uwagę korzyści z tego modułu, można przepłacać trochę pieniędzy. Przekaźnik RN 113 z „Novatek” można bezpiecznie kupować. Dzieje się tak, jeśli nie można znaleźć model poniżej. Polecamy również zwrócić uwagę na wyłączników Volt kontroli przez spółkę, która może pochwalić się także niezawodność, możliwość dostosowania zakresu napięcia i szybką reakcję.

Urządzenie sterujące Napięcie uzm-51M z „Meander” Spółka

„Meander” spółka Petersburgu sprawia, automatyki przemysłowej, która dziś jest jednym z najbardziej skuteczne i niezawodne.

Zalety:

 1. Bardzo szeroki zakres regulacji dolnego (160B) i górnej wartości granicznej (280 V).
 2. Bardzo krótki czas reakcji – zaledwie 0,02 sekundy. Żaden z elementów sprzętu gospodarstwa domowego nie mają czasu, aby poczuć przypływ energii.
 3. Nośność jest 63A. To wystarczy na ogromnym mieszkaniu z najpotężniejszych urządzeń.
 4. Dodatkowe zabezpieczenie przeciwprzepięciowe warystor, który „zjada” impulsy o energii nie więcej niż 200 J.
 5. Mały rozmiar i nie ma potrzeby zakupu dodatkowych elementów.
 6. Cena. cena rynkowa takiego zabezpieczenia przed zmianami napięcia w regionie 2 000 rubli.

Jeśli znajdziesz urządzenie, można bezpiecznie kupić. Ale nie powinny być ograniczone. Są też inne ciekawe oferty.

Przekaźnik Tessla D25 i D25T

Oba moduły będzie kosztować tylko 1 000 rubli, a może nawet mniej. Są one przeznaczone dla wytrzymałości i wydajności prądowej 25A z sieci 5,5 kW. Górna granica napięcie jest regulowane – od 240 do 270V, dolna – od 120 do 190B. Przekaźnik napięciowy Tessla z prefiksem T ochrony cieplnej jest inny, więc będzie kosztować nieco droższe. Oba moduły są popularne na Ukrainie, w Rosji, ale również sprzedawane.

Kontynuowania tej listy może być bardzo długi. Jednak modele te będą wystarczające. Wszystkie z nich są obecne na rynku i bardzo łatwe do zainstalowania.

Zasilanie bezprzerwowe

Urządzenia te są baterie, które przechowują energię, a potem jest przekazywana, jeżeli napięcie znika. Nowoczesne UPS może pełnić funkcję ochronną przeciążenia sieci i ochrony urządzeń, prąd stabilizuje.

Najczęściej urządzenia te są wykorzystywane w biurach, ale mieszkanie mają również miejsce. Jednak najtańszy UPS nie jest w stanie chronić instalacji oraz urządzeń w domu. W przypadku wystąpienia przepięcia, spalił, a także innych urządzeń elektroniki użytkowej. Można jednak wybrać wiarygodnego UPS z zabezpieczeniem przeciążeniowym i dużej pojemności. W rezultacie, skok napięcia elementy wyposażenia gospodarstw domowych, nie tylko nie czuć przypływ energii, ale nawet nie wyłączy, tzn. A. dostanie stabilne i stałe zasilanie z zasilacza.

Co jest lepsze: UPS lub stabilizator?

Stabilizatory – są specjalne urządzenia zabezpieczające, które wykorzystują najbardziej wiarygodne. Ich jedynym celem – ochrona instalacji oraz urządzeń sieciowych. Akumulatory mają nieco inny cel – dostarczenie urządzeń energetycznych one (zazwyczaj komputery lub kotłów) na jakiś czas, co pozwala na przykład wyłączyć system i zapisać dane.

Stabilizatory są znacznie tańsze, ponieważ nie mają drogich urządzeń magazynowania energii, które na pewno mają UPS. Aha, i co najważniejsze – tanie UPS nie chroni sprzęt przed wzrostem napięcia, jednak działać, gdy jest opuszczona. Idealnie należy użyć niezawodnego stabilizator w połączeniu z zasilacza awaryjnego. Pierwszy wyłączyć napięcie w płaskiej siatki, a drugi dostarczy wszystkie urządzenia w budynku aż napięcie ustabilizuje. Jednak zasilanie wszystkich urządzeń musi być bardzo potężne modele UPS lub małej mocy dla każdego elementu sprzętu AGD oddzielnie. Ale większość UPS stosowanych do komputerów i kotłów elektrycznych i gazowych. Te ostatnie mogą być stosowane do ogrzewania domów, a ich sprzęt nie działa w przypadku zakończenia władzy. Dlatego bardzo ważne jest, aby używać zasilaczy dla kotłów gazowych w domach gdzie częste przerwy w dostawie prądu lub napięcia skoki. W tym ostatnim przypadku konieczne jest, aby ustawić i stabilizator. Ogólnie rzecz biorąc, te dwa instrumenty powinny być idealnie sparowane.

Rada ostatecznie

Używaj tylko wysokiej jakości sprzęt i nie kupić tanie chińskich regulatorów, którzy nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwo wszystkich urządzeń domowych w razie przepięcia prądu. Przykłady dobrych modułów zostały przedstawione w tym artykule.