463 Shares 7707 views

Bojkotować ten … Szczegółowa analiza

Artykuł wyjaśnia, że taki bojkot, dla którego jest on zadeklarowany. Kilka historycznych przykładów tego działania.


początek

Wszystko co najmniej raz, ale słyszałem to słowo. Od dawna mocno stał się synonimem protestów, strajków lub innych form pokojowego oporu. Jeśli zwracamy się do encyklopedii, i nie jest powiedziane, że bojkot – forma walki politycznej, obywatelskim, społecznym lub gospodarczym, którego celem poprzez odmowę współpracy z, osoby prawnej fizycznej lub każda organizacja jest przekazać swoje pomysły, wymagania i sugestie. Oczywiście, takie środki są stosowane, gdy inne środki w celu rozwiązania trudnych sporów.

przykłady

Bojkot – ten środek jest uzasadniony, to sposób, aby przekazać swoje pragnienia i aspiracje w przypadku gdy wspólny słowo lub protesty nikt nie słucha. Najczęstszym bojkoty spread otrzymał w XX wieku w okresie masowych wojen, rewolucji i zmian politycznych.

Warto zauważyć, że bojkot – to całkiem uzasadnione zjawisko (oczywiście, jeśli jego działania nie naruszają prawa), i uciekać się do to nie tylko jednostka, grupa lub organizacja, ale także całego kraju i ruchów politycznych. Najbardziej uderzającym przykładem – bojkot USA 1980 Igrzysk Olimpijskich w Moskwie. Decyzja ta została podjęta z powodu rzekomego zasadniczo błędnej decyzji o wejściu wojsk ZSRR w Afganistanie. Mimo, że gra jest nadal w posiadaniu.

I jeden z pierwszych udokumentowanych masy i bojkoty, którego zachowanie wpływa na sytuację potem był bojkot cukru trzcinowego w Wielkiej Brytanii, ponieważ większość z nich została wykonana w różnych kolonii niewolników. Że był to pierwszy dążyć do zniesienia niewolnictwa. Więc bojkot – czasami jest bardzo skutecznym sposobem, aby to zrobić.

Innym przykładem takiego efektu – jednodniowy bojkot niemieckich obywateli żydowskich w 1933 roku w Niemczech. Trzymałem go jako znak protestu przeciwko początku prześladowań i dyskryminacji ze względu na linii rasowych i kulturowych.

pochodzenie

Jeśli mówimy o korzeniach tego słowa, to pochodzi z języka angielskiego. Charles Boycott – to była nazwa kierownika, który angielski rolnicy i bojkot.

skuteczność

Pomimo udanych przykładów historycznych, ta forma protestu nie zawsze jest owocne. Często jest zrozumiałe, a organizatorzy i bojkot ponieważ czasem zamienia się w rodzaj ruchu narodowego lub społecznego, którego celem – w celu identyfikacji jedności z niektórych ludzi, przekonań i sytuacji.

Zaczął ignorować produkty duńskich firm ze względu na fakt, że dziennikarze jednego magazynu Danii narysował karykaturę proroka Mahometa, na przykład, w 2006 roku liczba mieszkańców krajów arabskich. Jest oczywiste, że dziennikarze nie mieli stosunek do przedsiębiorców, ale mimo to protest odbył się przez bardzo długi czas.

Warto zauważyć, że bojkot nie należy mylić ze strajkiem. Jest to zupełnie inna koncepcja. Jednak strajki mówić innym razem.