898 Shares 4119 views

Truskawka Kimberly: opis odmian i recenzje

Pierwszym letnim ogrodzie jagodowym w wielu miejscach jest Strawberry Kimberly. Jest bardzo bogaty w witaminę C, kwas foliowy. Infuzja tych jagód ma działanie antyseptyczne, diaforyczne i moczopędne na organizm człowieka. Ogrodowe truskawki, odmiana truskawkowa Kimberly w szczególności, jest przyjemna dla smaku i ma apetyczny wygląd. Prawdopodobnie dlatego jest popularny wśród ogrodników, a wśród miłośników regale.

Truskawka Kimberly: charakterystyczna

Truskawki ogrodowe należą do wczesnych odmian. Po raz pierwszy hodowano go w Holandii przez skrzyżowanie dwóch odmian: Gorella i Chandler. Krzewy są niewielkie, przysiadowe, ale bardzo silne i mocne. Liście są małe, okrągłe w kształcie o oleistej połysku i jasnozielonej odcieniu. Kwiatostany składają się z 5-6 pięknych kwiatów. Wąsy są niewiele, ale trzeba je odciąć, aby uzyskać dobre efekty.

Truskawka Kimberly (opis odmian jest niemożliwy bez wspomnienia o dużych jagodach o kształcie stożka jasno czerwonego koloru z połyskiem) jest odporny na choroby grzybowe, mrozy i mączniaka. Jagody mają waga do 50 gramów, aromat karmelu, przyjemny odświeżający zapach.

Truskawka Kimberley Reprodukcja

Aby zbierać dobre zbiory tego jagody, musisz aktualizować łóżka, na których rośnie, co cztery lata. Truskawka Kimberly, której opis odmian pozwala łatwo odróżnić go od innych gatunków, mnoży się przy pomocy nasion i wąsów. Rozmnażanie wąsów truskawkowych odbywa się na dwa sposoby:

  1. Gdy tylko pierwsze gniazdo zacznie się uformować, dociśnij ją do podłoża za pomocą szpilki do włosów, aby się lepiej. Pamiętaj, że najbardziej nadaje się do reprodukcji – pierwszego i drugiego gniazda. Następne nie przetrwają ani nie umrą w ogóle. Zbiory z nich są dużo gorsze.
  2. Wstawić rozwinięty rozetek do garnka pod ziemią, a nie oddzielając go od tulei. W takim przypadku, kiedy sadzisz w ogrodzie, jego system korzeniowy będzie mniej cierpiał. Upewnij się, że gleba w szkle nie jest wyschana.

Truskawka Kimberly i nasiona są rozmnażane. Aby to zrobić, zapisz je w marcu-kwietniu. Nasiona niższej w świetle, nie bardzo żyznej glebie. Możesz mieszać grunty ogrodowe z piaskiem. Weź plastikowy pojemnik, przewierdź dno. Wypełnij ziemię i potrząśnij. Jeśli gleba jest sucha, nie należy jej podlewać, ale nawilżaj krople z rąk. Rozsiewaj nasiona równomiernie na powierzchni. Nie zasnę na ziemi!

Przygotuj napełnione pojemniki do góry śniegiem, przykryj folią i włóż lodówkę przez dwa tygodnie. Śnieg stopnie stopniowo stopi. Ta procedura nazywa się stratyfikacją. Po "zimowaniu" pojemnikach z nasionami umieszczonymi na parapecie na zimno, nie usuń folii.

Upewnij się, że jest dużo światła, a nie wodą. Jeśli gleba wyschnie dużo, posypać trochę. Gdy tylko pędy pojawią się, wykonaj małe otwory w folii, więc sadzonki będą stopniowo przyzwyczajać się do środowiska. Gęste sadzonki są kwaśne. Kiedy pojawiają się dwa lub trzy liści, zanurzyć sadzonki. Przed lądowaniem na łożu monitorować wilgotność gleby.

Jak prawidłowo zakładać truskawki

Truskawka Kimberly zaczyna się wiosną i jesienią. Zanim to zrobisz, musisz usunąć wszystkie chwasty i poluzować podłoże. Aby uzyskać dobre zbiory, należy posadzić jagód na płaskiej powierzchni gleby na południowo-zachodnim nachyleniu. Pamiętaj, że truskawka Kimberly, której opinie mówią o jej wysokich plonach, nie lubią zimna, więc przy pierwszych mrozach pokryj je świerkami. Więc pokrywa śniegu potrwa dłużej, a jagoda nie zamarznie.

Na stałym miejscu do przeszczepu sadzonki konieczne jest, gdy wylot będzie miał 3-5 liści. Wstępne przygotowanie ogrodu wymaga truskawek Kimberly (sadzenie i opuszczenie powinno odbywać się od lipca do września włącznie). Podczas kopania łóżek należy dodać humus w ilości 5-10 kg na 1 m 2 . Studnia, gdzie sadzisz sadzonki, jest dobrze wylana z wodą. Aby wilgoć nie odparowała, odciąć wszystkie liście. Zostaw centralny liść na łodydze z korzeniami, które w tym przypadku będą się rozwijać i tworzą silny system korzeniowy.

Sadzonki sadzone w odległości 70-90 cm między krzakami, inaczej łodygi będą się rozciągać, a owoce będą mroczne. Nie wkładaj serca do gniazda i nie podnoś go wysoko. Musi być wypoziomowana.

Dla lepszego przeżycia sadzonek, nasiona powinny być pokryte sklejką lub konopką przez kilka dni. Pomoże to uniknąć odparowania wilgoci.

Najlepsze ubieranie truskawek Kimberly

Głównym nawozem dla jagód jest próchnica warzywna lub nawozowa. W dodatkowym odżywieniu dla dobrego wzrostu i zbiorów potrzebny jest również truskawka (odmiany Kimberly). Recenzje Ogrodnicy mają takie rekomendacje:

  • Pierwsze nawożenie złożonym nawozem z mikroelementami powinno odbywać się wiosną, gdy tylko topnie śnieg. Młode wody z krzewu 1-2 litry wody, dla dorosłych – 2-5 litrów.
  • Drugi wierzchołek opatrunku podczas tworzenia pedunclesów. Rozcieńczyć 1: 6 mullein i 1: 2 ptak odpaść wodą. Na wiadrze tej mieszaniny dodać ½ łyżki. Popiół drewna i fermentuj to rozwiązanie przez tydzień.
  • Po raz trzeci, używając tego samego rozwiązania, nawożenie jagodą już kwitną.
  • Czwartą opatrunek górny przeprowadza się w połowie sierpnia, podczas układania kwitnienia pąków uprawnych na następny rok. Woda z tym roztworem: na 10 litrów wody ½ łyżki stołowej. Popiół i 50 gramów superfosforanu.

Przed każdym karmieniem przez 30-40 minut trzeba zalać truskawki pod korzeniami. Pamiętaj: nie można zwilżyć liści i serc.

Kiedy trzeba truskawki

Truskawka Kimberly, opis odmiany, która zawiera informacje na temat podlewania, jest bardzo wymagająca do nawilżania gleby. Podlewanie jagód jest konieczne, gdy ziemia jest na głębokości 20-30 cm sucha i kruszy w dłoniach. Nadmierne smarowanie jest szkodliwe dla truskawek. Przestrzegaj środka.

Kiedy dojdzie do wzrostu krzaków, podlewanie zajmuje 7-10 dni. Podczas dojrzewania owoców – za pięć dni. Odstępstwa między podlewania mogą być korygowane przez samą naturę. Dostosuj się do jej kaprysów.

Truskawka Kimberly. Zarodek

Od końca maja do początku czerwca truskawka firmy Kimberly zaczyna przynosić owoce. Opis odmian Wskazuje, że jest bardzo popularny ze względu na wczesne dojrzewanie owoców. Jeśli obserwuje się okresowe nawadnianie, przy prawidłowym karmieniu, można spodziewać się bogatych zbiorów. Ale będzie padać gwałtownie, jeśli nie usuniesz wąsów na owocowych krzakach.

Truskawki, nie poruszające się, można rosnąć nie dłużej niż trzy lata, nie licząc roku wyładunku na stałe miejsce. Faktem jest, że jagody na starych krzewach rosną mniejsze, wydajność maleje, rośliny cierpią z powodu różnych chorób. Wydaj je od drugiego roku owocowania.

A jednak: Truskawki Kimberly, których opinie mówią o tym jako bezpretensjonalny jagód, gdy w kontakcie z ziemią mogą być pokryte szarym rotem. Aby temu zapobiec, połącz szczotki z kołkami lub umieść pod nimi rekwizyty.

Truskawka Kimberly: troska

Jeśli masz dobrze przygotowane łóżka, podnoszą zdrowe sadzonki i posadzą tu bukiety jagodowe, wtedy w przyszłym roku czekaj na pierwsze zbiory. Truskawki Kimberly, którego opis będzie niekompletny, jeśli nie mówić o dbaniu o nią, jest skromnym roślinem. Ale woda kocha, więc regularne podlewanie jest obowiązkowe: podczas wzrostu liści, przed kwitnieniem, podczas tworzenia owoców.

Regularnie podlewa truskawki, wodę i chwasty. Aby spędzić mniej czasu z nimi na mulczowaniu. W tym celu użyj słomy, trocin. Dobrze pochowany między rzędami gleby nie wysycha, chwasty staną się mniejsze, jagody będą czyste. Właściwa i regularna pielęgnacja zwiększy wydajność truskawki Kimberly.

Jak chronić jagody przed chorobami i szkodnikami?

Po zauważeniu oznak uszkodzenia sadzonek przez szkodniki, zbieraj je w grupach od 20 do 30 sztuk. Lekko, bliżej korzeni, wiążą i zanurzają się w korzeniach w wodzie podgrzanej do 45 ° С. Trzymać 15 minut, następnie spłukać zimną wodą i posadzić w ziemi.

W ciągu dziesięciu dni pojawią się nowe ulotki. To była pierwsza dezynfekcja. Regularnie, raz na dziesięć dni, wzmacnia to poprzez rozpylanie krzewów truskawek z wlewem z liści mniszka lekarskiego. Sporządza się w następujący sposób: wiadro wody rozgrzanej do 40 ° C, a 500 g świeżych liści mniszka lekarskiego poddaje się infuzji 2-4 godzin, a następnie filtruje.

Aby zapobiec pojawieniu się szarego gniotu na jagodach, natrysknij krzewy roztworem jodu 1:10. Jeśli zakażenie jest ciężkie, potraktuj rośliny napiętym wlewem czosnku w proporcji 10 litrów wody na 100 g suchych liści. Przygotowane rozwiązanie nalega na 24 godziny.

Truskawka Wim Kimberly

Znakiem gatunkowym truskawki Vima Kimberly jest liść truskawek. Owoce na początku maja. Jagody są odporne na niskie temperatury i niekorzystne skutki pleśni. Sadzenia sadzonki produkują wiosną, w kwietniu. Vima kocha płodną ziemię z dodatkiem torfu, humusu. Jagody roślin w rzędach w odległości 60 cm między nimi w słonecznych miejscach. Aby zapobiec chwastom w walcowaniu truskawek i utrzymaniu wilgoci w glebie, należy posmarować trocinami, słoma, torf.

Jagody tego rodzaju truskawek są bardzo smaczne, przydatne i pachnące. Zawiera dużo naturalnego cukru. Truskawki powinny być spożywane w stanie świeżym i puszkowym. Aby wzmocnić aromat między krzakami, położyć igły.

Wielu amatorów ogrodników zauważa, że truskawka Vima Kimberly, której recenzje są najbardziej pozytywne, należy do kategorii niezwykłych jagód. Cieszy się wysoką wydajnością i ma doskonałe właściwości smakowe.