735 Shares 3091 views

Głośno o nieprzyjemne. Jak być kiedy skurcz mięśni w całym ciele?

Czy spotkałeś się z ingerencji, nadmierny ruch zjawisk zachodzących wbrew jego woli? Albo pan zauważył drżenie mięśni przyjaciół i znajomych?


Według statystyk, nadmiar ruchu związane hiperkinetycznego grupie dotyczyła szerokiego grona osób. U osób choroba ta od dawna nazywa się nerwowy tik. A jeśli zagłębić się w danych historycznych, możemy dowiedzieć się, że kompulsywne ruchy, niż ludzkie i będzie miał wielu wielkich ludzi w różnym wieku, takich jak Mozart, Gogola i Saltykov-Szczedrina i innych osobistości.

Słowo teak jest pochodzenia francuskiego i oznacza stan człowieka, kiedy mięśnie szybko skurcz całego ciała. Najczęściej zmniejszony ruch mięśni, ale nie rzadkie przypadki przymusowego nod, wink, połykania lub odergivaniya ubrania.

Do tej pory, najczęściej mimowolne ruchy, gdy drgających mięśni twarzy. Ta manifestacja jest wyrażana przez szereg kolejnych szarpnięć: chory może wielokrotnie podnoszenia i opuszczania brwi, miganie, albo pociągnąć nosem, kliknij własnego języka, a niektóre sprawiają, koliste ruchy głową, jak gdyby one kolidować z ciasnym kołnierzu.

Prawie wszystkie osoby cierpiące na nerwowy tik, zanim inni są niewygodne i niewygodne. A tym bardziej czują w sobie napięcie nerwowe, nerwowy tik wada objawia się silniejsza. Ponadto, złość, strach i inne emocje, które dostarczają ból, mimowolne ruchy są wzmacniane i wykorzystywane są mięśnie drgać w lewej nodze i na innych częściach ciała.

Przyczyny sytuacjach, gdy skurcz mięśni w całym ciele, mogą być bardzo zróżnicowane.

Po pierwsze, wcześniejsze infekcje wirusowe, które wpłynęły i dały komplikacji ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego.

Po drugie, urazowe uszkodzenie mózgu, ciśnienie śródczaszkowe, niewystarczające krążenie krwi w mózgu.

Po trzecie, wysokie obciążenie psychiczne i emocjonalne w sile roboczej, co powoduje daną osobę do przebywania w stanie lęku i depresji.

Po czwarte, czynnik dziedziczny. Wpływa skurcze mięśni ramion, szyi, głowy i twarzy.

Chory powinien pomagać ludziom na całym empatia, współczucie, zrozumienie jego stan. Ponadto bolesny tic twarz może być zredukowana do zera, jeśli trwałe i trudne do zniesienia neuralgii nerwu trójdzielnego. Znani pozytywny odbiór przynosi uspokojenie leki uspokajające i przeciwdrgawkowe.

Uspokój się i nie szarpać mięśni w całym ciele podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Impulsy nerwowe przydatnych podczas takiej pracy przerywa mniej potężny powodować dyskomfort i ból.

Zbyt intensywna mimowolne ruchy mogą być usunięte domięśniowe zastrzyki Botox. Lek ten rozluźnia mięśnie i blokuje przekazywanie impulsów nerwowych.

Ale nie możemy mieszkać tylko na temat wpływu leków. Przede wszystkim, należy wziąć odporność wzrośnie, aby poznać i opanować techniki relaksacji dla mięśni ciała. Doskonałe plony służyć jako noga długie spacery, ćwiczenia terapeutyczne, pływanie, trening słuchowy.

Jeśli skurcz mięśni w całym ciele z powodu zmęczenia, nadmierne napięcie, to dobre okłady miodowe pomocy, organizacja prawidłowego odżywiania, pracy i odpoczynku, lekkich ćwiczeń w formie opłat. Trzeba uwzględnić w diecie pokarmów, które zawierają więcej magnezu. Ta czarna porzeczka, wiśnia, jagoda, arbuza, orzechy, buraki, ryby morskie. Wręcz przeciwnie, powinien on zostać usunięty z menu kawy, mocnej herbaty i napojów gazowanych.