494 Shares 3004 views

Liliowy Meyer: opis i zdjęcia odmiany, sadzenie i pielęgnacja, mnożenie

Kwiaty pojawiają się wiosną, szczególnie mile widziane i kochany na całym świecie. Ich jasny piękno daje nam prawdziwy wypoczynek po mroźnych zimowych dni. Wśród nich jest bez wątpienia należy liliowy, zdjęć, które można zobaczyć na kartki z życzeniami do pierwszego wiosennego wypoczynku.


Lilac szeroko stosowane w sadzenie ogrodów i parków miejskich, jak jej ogrodników. W Libanie, w Grecji, na Cyprze, jego nazwa jest zgodna ze świętem Paschy. A w Rochester, Hamilton, Bostonie i innych miastach są festiwale rocznie, które są przeznaczone do tej wspaniałej rośliny.

Obecnie istnieje ponad 30 gatunków bzu. Dzięki pracy hodowców są coraz to nowe odmiany niezwykłych roślin. Przedmiotem naszej artykule liliowy Meyer – roślina wyrafinowane, kompaktowe, bardzo lubi w naszym kraju. Ta grupa małych krzewów, które mają wspólną nazwę – „serię balkon”

Liliowy Meyer: opis

Kompaktowe krzewy tej rośliny nie jest wyższa niż 1,5 m. Jego gałęzie są pomalowane na szaro-brązowej kory z małych pęknięć. Młode pędy są ciemnobrązowy odcień. Liście są eliptyczne, szerokości, długości od dwóch do czterech centymetrów. Na górze zwężają klinowy kształt podstawy, małe „rz” wokół krawędzi. Ich górna część ciemnozielona, dolna jest nieco lżejszy dojrzewania pozostawia wzdłuż dwóch żył, które go z podstawy, równolegle do krawędzi.

Liliowy Meyer udoskonalił subtelny smak. Kwiaty w kwiatostanach wyprostowany. Ich długość wynosi 10cm. Zakład jest niewymagających do gleby, rozwija z powodzeniem nawet na słabych glebach, toleruje umiarkowane podlewanie. Praktycznie nie cierpi z zimna.

Roślin pachnące krzewy najlepszych grup w formie żywopłotów, chociaż pojedynczy lądowanie na klombie wyglądają bardzo imponująco.

posypanie

Liliowy, zdjęcia, które można zobaczyć w tym artykule, jest bardzo czuły na dodatkowej paszy. Dla niej jest to tylko dwie takie procedury rocznie. Na wiosnę, w tayaschemu śnieg, krzewów i paszy po raz pierwszy po drugiej kwitnienia. Czy substancja chemiczna analiza gleby w strefie nie została przeprowadzona, to lepiej jest użyć gotowych nawozów (kompleks) dla kwitnących krzewów. Dziś są one w wielu specjalistyczną organizacji handlowych.

Liliowy Meyer jest odporne na wiele chorób. Czasami może to być dotknięte przez wirusy. Pierwsze dwa lata przed hibernacji Młode krzewy chroniąc materiał, pnie drzew powinny być owija liści lub torfu.

reprodukcja

rośliny odmian, które zawierają liliowy Meyer propagowane przez sadzonki, szczepienie lub warstw. Lilac nasiona są zwykle zbierane na początku października. Mogą być sadzone jesienią lub wiosną. Jeśli chcesz je sadzić na wiosnę, muszą być wstępnie stratify.

Sadzonki bzu wykonywane podczas aktywnego kwitnienia. Sadzonki są wycinane z tym samym wieku pędów, z części środkowej. Substrat, który jest mieszaniną piasku i perlitu i wermikulitu, piasku rzecznego (oczyszczone). Szczepienie prowadzi się uchwyt, uśpione lub pąki. Na podkładce używane bzu węgierski, ligustr sosny, Syringa vulgaris.

Zaszczepione rośliny hodowano w polushtambovoy, krzewu lub shtambovoy formie. Shtamb powinien zacząć tworzyć w drugim roku po szczepieniu. Bolus nie przekracza wysokości 1,5 metra. Stam liliowy musi zachować szczególną ostrożność – konieczne jest, aby upewnić się, że głównym ucieczka nie jest objęta zaroślach.

Syringa meyeri Palibin

Istnieje kilka odmian tego gatunku bzu. Będziemy wprowadzać do nich. Najbardziej popularny i zażądał od nich – Meyer liliowy Palibin. Ten krzew liściasty. Crohna bardzo zwarta. Liście przeciwstawnie rozmieszczone zasadniczo lub jajowaty. Ich długość wynosi około 4 cm, szerokość – 2,5 cm od góry są całkowicie gładkie, ciemnozielone, dolna część znacznie lżejsze, czasami wzdłuż żyły dojrzewania lekko faliste krawędzie.

Kwiaty umieszczone są na końcach pędów, mają światła fioletowego koloru. Są one zawsze dużo i mają silny aromat. Wyprostowany kwiatostan do 10 cm. Kwitnie pod koniec maja. Liliowy Palibin Meyer dotyczy powtarzające odmian. Oznacza to, że kwitnie ponownie. Zdarza się to najczęściej w późnym latem, ale nie tak bogato i wspaniale na wiosnę.

uprawa

Ten typ hardy bzu, miłość światła, ale toleruje półcień. Bardzo lubi żyznej gleby, lekko kwaśnym lub lekko zasadowym wilgotne, ale nie toleruje powodzie.

dziura sadzenie wypełnić kompost lub humus zmieszany z ziemią ogrodową. Nawożenie odbywa się dwa razy w sezonie. Dorośli krzewy przycięte, usuń umiera, stare pędy, które rosną w koronie. Zaszczepione rośliny usunąć nadmiar pędów. Stam krzewy przycina intensywnie.

Sadzonki bzu Palibin może być utworzony jako krzew kulowym lub nadać im formę Stam. Ten miły krasnolud drzewa nie przekracza 60 cm. W takiej postaci, może być wykorzystane do uprawy na działce lub jako zalewania.

Przynajmniej konieczne trzy lub cztery razy w ciągu sezonu rozluźnienie gruntu (zbyt głęboko) – około pięć do sześciu centymetrów. Liliowy Palibin do nasadzeń grupowych i indywidualnych, tworzyć dość gęste żywopłoty.

Red Pixie

Kolejną wielką roślin krótkie i hardy. Meyer Lilac Red Pixie kwitnie dwa razy w roku. Po raz pierwszy pod koniec maja, drugi pod koniec lipca – początek sierpnia. Bush zwarta, dość gęsta. Jej wysokość może wynosić od 100 do 170 cm, o szerokości około 120 cm.

Pąki są malowane w kolorze fioletowo-czerwony. Kwiaty są początkowo nasycony kolor różowy, a następnie skręcić w różowy. Dziwnego, że roślina zaczyna kwitnąć bardzo wcześnie. Bardzo młode krzewy (25 cm) pokryte są licznymi pąkami, tworząc wspaniały smak. Taka instalacja jest idealna dla małego ogrodu.

BLUMERANG Peuple

Powtarzające się gatunek, który jest złożonym hybrydowy liliowy macrophylla, rozkładanie i Meyer Juliana. Krzew zwarty, wysokość około 150 cm, szerokość wynosi nie więcej niż 160 cm Kwitnie raz pierwszy w maju, drugi -. W sierpniu. Ale co najważniejsze, kolor utrzymuje się aż do mrozów.

Kwiaty lawendy mają delikatny odcień i bogaty aromat. Ten liliowy bardzo dobre w bukiety – wcześnie rano trzeba wyciąć dwie trzecie gałęzi kwitnących, włożyć do wody, podział na końcach sekcji. Podczas ponownego rozkwit kwiatostany ma mniejszy rozmiar i bardziej nasycony kolor. W celu zwiększenia wtórnego kwitnienia, usunięcia pierwszej fali zniknął wiechy. Ten typ jest używany w małych ogrodach jako dekoracji na trawnikach lub tworzyć oryginalne kompozycje.

Jozy

Kolejny wspaniały przedstawiciel „serii balkon.” Miniaturowy liliowy Meyera Dzhoze – gatunek powtarzające. Bush jest niewielki, rozprowadzania, szerokość 1,25 metra. Odmiany cechę – jest bardzo powolnym wzrostem, tak często używane do dekoracji mixborders.

Kwiaty są prawie fioletowy z różowym odcieniem, z silnym aromacie. Jest to szczególnie widoczne, kiedy sadzenia grupy. Pierwsze kwitnie raz w końcu maja (czasami na początku czerwca). Po raz drugi (pod koniec sierpnia) kwitną mniej aktywne.

Podobnie jak w przypadku wszystkich Meyer bzu, Josie preferuje słoneczny, z niewielkim obszarze półcienia. On czuje się na dobrze odsączone z gliny humusu. W dalszym podlewania potrzebuje tylko w latach suchych.