391 Shares 1264 views

W przypadku wysłania wiadomości SMS, należy użyć go, ludzie ci nie wierzę

Chcesz Twój partner uwierzyć, że naprawdę chcesz spotkać go lub ją na obiad i po prostu niewinnie późno? Chcesz, aby Twoja siostra uwierzyć, że tak naprawdę nie wie, co stało się z jej ulubiony strój? Wtedy, być może, należy usunąć takie jak znaki interpunkcyjne punktu i przecinek w wiadomościach tekstowych.


Wiadomości tekstowe są obecnie głównym sposobem komunikacji dla większości ludzi w wieku poniżej 50 lat. Według nowego badania opublikowanego w czasopiśmie „Komputery w ludzkich zachowań” sposób zorganizować swoje wiadomości tekstowych, nie tylko wpływa na prezentację odbiorcy swojej wiedzy, ale również od tego, czy wierzy on szczery. W szczególności, gdy chodzi o punkt.

Nowe badanie przeprowadzone przez naukowców

W małym badaniu przeprowadzonym przez naukowców z Uniwersytetu w Binghamton, 126 Studenci odczytano szereg komunikatów i notatek ręcznie, a następnie ocenić szczerość w skali od 1 do 7. Stwierdzono, że wiadomości, które kończą się kropką, szacuje się na mniej szczery niż gdzie jest nieobecny. Aby to ustalić, naukowcy umieścić uczestników w sytuacji prostych rozmów. Każde takie wiadomości zawarte zaproszenie sformułowany jako pytanie, na przykład: „Czy chcesz iść do kina?”. Odpowiedzią było słowo „tak” lub „oczywiście”. Ciekawostką jest fakt, gdy nie chodzi o to, aby umieścić odręczne notatki, jest on postrzegany jako analfabetyzmu interpunkcyjnych. Ale gdy nie było sensu w wiadomościach tekstowych, uczestnicy badania oceniono je jako bardziej szczery.

Dlaczego interpunkcyjny różnie postrzegana w wysyłanie wiadomości SMS i notatek ręcznie?

Dlaczego więc różnie interpretować odręczne notatki i wiadomości tekstowych? Naukowcy donoszą, że nasze wymagania pod względem interpunkcji są niskie, jeśli chodzi o smsy. Interpunkcyjny jest jednym z sygnałów, które są używane przez nadawców i odbiorców postrzeganych które przekazują informacje pragmatyczne i społecznej. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że wiadomości tekstowe są z natury bardzo krótki, gdzie każde słowo lub symbol używany przekazać kontekst. Tak więc, kiedy wysłać wiadomość tekstową bez znaków interpunkcyjnych, wydaje się być bardziej spontaniczny, a zatem bardziej szczery.

Pomimo faktu, że wiadomości tekstowe są formą piśmie, w wielu sytuacjach są one wykorzystywane i postrzegane jako języka mówionego. Krótkie wiadomości tekstowe symulować rozmowę. W prawdziwej rozmowie ludzie mogą łatwo przesyłać społecznych i emocjonalnych informacyjnych oczy, mimika, ton głosu, pauzy, i tak dalej. Oczywistym jest, że podczas rozmowy tekstowej, mechanizmy te nie mogą być używane, więc ludzie polegać na tym, co mają – znaki interpunkcyjne, emotikony i celowe błędy ortograficzne, które naśladują dźwięki mowy.

Czego używamy punkt

Punkt był jednym z pierwszym utworzonym interpunkcji, była całkowicie neutralny i służył do oznaczania ostateczną przerwę. Jednak z czasem, wraz z rozwojem naszych umiejętności komunikacyjnych, ta prostota ustąpiła bardziej subtelnego podejścia. W 2013 roku badanie zostało przeprowadzone, zgodnie z którym punkt w wiadomościach tekstowych jest postrzegana jako przejaw agresji. Więc teraz może dotrzeć do odbiorcy z zaskoczenia, jeśli to będzie w środku nieformalnych rozmów tekstowych. I zaskakująco, to prowadzi do sceptycyzmu. Wszystko to wyjaśnia również, dlaczego ludzie używają tylu wykrzykników. Zawsze istnieje ryzyko, że wiadomości tekstowe przesyłane są podrażnienia lub sarkazm, więc ludzie używać wykrzykników aby upewnić się, że miał rację.

Jak interpretować przez wykrzyknikami?

Teraz naukowcy nadal prowadzą podobne badania, aby ustalić, jak wykrzykniki wpływu na interpretację komunikatów tekstowych. Mimo, że jest zbyt wcześnie, aby wyciągać ostateczne wnioski, wykrzykniki służą do przekazywania więcej szczerości.

Zmiany języka jest zawsze bardzo powolne i trudno je obserwować. Jednak wraz z pojawieniem się różnego rodzaju komunikacja internetowa, takich jak wiadomości tekstowe, jest to świetna okazja, aby zobaczyć, jak ludzie używają zmian językowych.

Czego możemy się spodziewać w przyszłości?

Jak technologia będzie się rozwijać, to jest możliwe, że wahadło może się obracać w drugą stronę, i zaczniemy pisać wiadomości tekstowych za pomocą okrężnicy lub napis „śmiech” zamiast LOL (albo zamiast zrobimy Autokorekta). Jedyną rzeczą, która powiadomiła badaczy, ma być ostrożnym podczas wysyłania wiadomości e-mail lub SMS, zwłaszcza jeśli jesteś zły lub sfrustrowany. Ludzie są bardzo wrażliwie dostrzec wszystkie subtelności języka, więc wszyscy musimy być ostrożni z, jak nasze słowa i znaki interpunkcyjne.