630 Shares 8129 views

Captain America: Aktorzy, którzy zagrali charakter komiksu na duży ekran, a biografia bohatera

Postaci z kreskówek pozostał popularny od dziesięcioleci. I pod wieloma względami jest to zasługa kina. Jednym z najbardziej popularnych postaci w komiksach – Kapitan Ameryka. Aktorzy ucieleśniać wizerunek znaku w adaptacjach filmowych i filmów o nim – tematem tego artykułu. Kim on, wielki patriotyczny symbol komiksu z 1940 roku jest nie stracił na popularności, a teraz?


Historia charakteru i biografii

Kapitan Ameryka (aktorzy, którzy grali postać w filmie stały się bardzo popularne) po raz pierwszy pojawiła się na łamach „Marvel” komiks w marcu 1941 roku. Jest to specjalnie zaprojektowany patriotyczny symbol, superbohatera, symbolizujący władzę w kraju.

Na początku II wojny światowej, Stiven Rodzhers chorowity chłopiec próbował opuścić armię jako wolontariusz. Został przyjęty do specjalnego programu „Odrodzenie”, która rozwinęła serum do stworzenia super-żołnierzy. Stephen stał pierwszych obiektów, które weszły eksperymentalny przygotowania próbki. Został następnie naświetlane promieniami „Vita”. Rogers dzielnie cierpiał degeneracji organizmu. Serum działał – to była ogromna siła fizyczna, wytrzymałość i zwinność. Podczas testów, niemieckim szpiegiem, który przeniknął podstawy, zabić naukowca, który odbędzie się tajny sekret surowicy. W rezultacie, Rogers był tylko super-żołnierza.

Rząd postanowił wykorzystać go do prowadzenia tajnych operacji przeciwko wrogom kraju. Na podstawie szkiców przez Steven zaprojektowanych jego kostium został stworzony w kolorach amerykańskiej flagi, a tarcza wykonana z wytrzymałego metalu vibranium. Bohater dostał nową nazwę – Captain America. Aktorzy, następnie zrealizowany swój obraz na ekranie, które nie stały się mniej popularne niż bohatera komiksu.

Zdolności i broń

Hero ma nadprzyrodzone zdolności, umiejętności i wysiłku. Serum tylko zwiększyła swój potencjał poprzez fizycznie kilkakrotnie silniejszy i wytrzymalszy. Tarcza – jedyna broń. Dzięki niemu Rogers nie tylko bronić, ale także do walki.

wrogowie

Naukowiec Stephen zdecydował się wziąć udział w eksperymencie, twórca surowicy, był bardzo sympatyczny Rogers. To on widział niezwykłą wytrzymałość i wytrzymałość wątłego młodzieńca. Dlatego też, kiedy został zabity przez niemieckiego szpiega, Kapitan Ameryka poprzysiągł pomścić jego śmierć.

Red Skull – jeden z wielu wrogów Kapitana Ameryki i innych superbohaterów. Po raz pierwszy pojawił się w komiksie w 1941 roku i wydaniu w roli Ioganna Shmidta był zaprzysiężony wróg Rogers. To on wysłał szpiegów za porwanie i zamordowanie jej deweloper surowicy.

Nazistowski naukowiec Baron Zemo – kolejny wróg Kapitana Ameryki. Oprócz tych dwóch super-łotrów, Stiv Rodzhers walczył z wielu innych, równie niebezpiecznych przestępców.

Pierwsza adaptacja filmowa

W 1944 roku, ekrany z serii poświęconej popularnego superbohatera – Kapitana Ameryki. Było to taśma czarno-biały, składający się z 13 odcinków. Grał główną aktora charakterystycznego Dick Purcell. Fabuła serialu jest bardzo różni się od komiksów.

W 1979 roku pojawił się film „Kapitan Ameryka”, dedykowany do popularnych komiksów Marvel Hero „”. Wojskowy Stiv Rodzhers, emeryci, otrzymuje od wypadku śmiertelnego rany. Umierający miał być stosowany do wprowadzenia do organizmu pilota jego substancji. To nie tylko oszczędność Rogers, ale również sprawia, że jest silniejsza.

Przez współczesnych standardów, film „Kapitan Ameryka” pod wieloma względami technicznie wadliwa i nie powinna być historia z oryginalnych komiksów. Główny bohater grany przez aktora Reb Brown. On wykonany wizerunku superbohatera w sequelu zatytułowanym „Captain America 2”. Ponownie, obraz historia nie miała nic wspólnego z komiksów.

W 1990 roku nie ma innego nie bardzo udana adaptacja filmowa – film akcji „Captain America”. W nim główny bohater grany przez aktora Mett Selindzher. W tym czasie, filmowcy próbowali nie odbiegają od historii zawartej w komiksach. Nazistowscy naukowcy stworzenia super-żołnierza – Red Skull. USA odpowiedział wygląd swojego superbohatera.

W pierwszych filmowych adaptacji przygód superbohatera z udziałem aktorów, praktycznie nieznanych do współczesnego widza.

„Captain America. Pierwsze starcie „- nowoczesne spojrzenie na historię superbohaterów Marvela

Stare filmy mają swój szczególny urok i nostalgiczny, zmieszane z delikatnością. Ale w tym samym czasie widz rozumie, jak technicznie niedoborem były wtedy efekty specjalne. Filmy o superbohaterów poprzednich latach, niestety, nieaktualne. Dlatego zdecydowano się usunąć nowy obraz, wykorzystując wszystkie możliwości, aby wyświetlić znaki w technologii komiksy sztuki. Więc nie jest to nowy film „Kapitan Ameryka”, podmioty, które są teraz znane wszystkim fanom popularnego superbohatera. Film zdobył drugi tytuł „Pierwsze starcie” i został wydany w 2011 roku. Obsada Chris Evans, który stał się nową twarzą Kapitana Ameryki. Oprócz niego, obraz widać, Tommy Lee Jones i Hyugo Uivinga.

Firma Marvel, już czas, aby usunąć wiele udanych adaptacji swoich komiksów, skrupulatnie podszedł do odlewu. Film otrzymał dobre recenzje krytyków filmowych i został entuzjastycznie przyjęty przez fanów. Pozytywna reakcja na zdjęciu pozwoliło rozpocząć kręcenia sequela, który ukazał się w 2014 roku wraz z zaktualizowanym obsada: Scarlett Johansson, Samuel El Dzhekson, Sebastian Stan, Heyli Etvell.

Ponadto Evans w formie popularnego superbohatera można zobaczyć w kilku filmach poświęconych zespołu superbohatera „The Avengers”. Wyjście następny obraz jest zaplanowane na 2016 r. Roboczy tytuł – „Podział Avengers”.