157 Shares 7191 views

Podjazdy dla osób niepełnosprawnych: norma. Nachylenie pochylni dla osób niepełnosprawnych

W 2009 roku, na poziomie państwa, zdecydowano, że konieczne jest, aby pamiętać o problemach osób niepełnosprawnych. Przepisy stanowią, że wszystkie budynki muszą być wyposażone tak, że mogą dostać osoby, które mogą być przypisane do ograniczonej sprawności ruchowej, w tym osób niepełnosprawnych.


Pilność problemu

Niewielu ludzi myśli o tym, że 10% wszystkich ludzi – jest wyłączone. W tym przypadku, 1/3 z nich może poruszać się tylko na wózku inwalidzkim. Ale są ludzie na ulicy jest niezwykle rzadkie. Jednym z głównych powodów – jest banalny niezdolność do opuszczenia domu, który przez projekt nie przewiduje podjazd dla wózków inwalidzkich.

Obecnie te struktury nie mają wszędzie, co utrudnia życie osób niepełnosprawnych. Nawet w budynkach wyposażonych one nie zawsze są zgodne z normą. Niektórzy nawet nazywa deski na ziemi, porzucone na schodach, ale to jest nie do przyjęcia. Parametry tego projektu, lub, jak to nazywa, dostępność urządzeń, dokumentów prawnych, które określają wymagania dotyczące jego wyglądu i wyposażenia.

ustalone zasady

Na poziomie legislacyjnym, stwierdzono, że domy i różne budynki powinny zbliżać podjazdy dla osób niepełnosprawnych. Normy ich ustawienia zostały opisane w specjalnym zestawem reguł. sugerować, że rampa jest mocowana do struktur wielkoskalowych ustawić kąt. Zgodnie z przepisami nie powinien przekraczać 10%. Stąd, dostępność urządzenia muszą być długie i łagodne do każdego wózka mógł poruszać niezależnie od niego.

Kolejną różnicą od innych urządzeń dostępu rampa (które obejmują również pochylnie, rampy) jest to, że po obu stronach wyposażone w poręcze. Szerokość wspomnianej struktury powinna być mniejsza niż 1 m przy jednostronnym przepływie.

Konieczne jest jedynie z materiałów niepalnych, aby podjazdy dla niepełnosprawnych. Standardy określają, że okres ogień powinna wynosić co najmniej 2 godziny. Z tego staje się jasne, że drewniane konstrukcje w żadnym wypadku nie można nazwać rampa.

Konfiguracja urządzenia z dostępnością

Mówiąc o rozmieszczeniu obiektów dla osób niepełnosprawnych, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na kąt nachylenia. Jest ona zdefiniowana jako stosunek wymaganej wysokości podnoszenia na części długości, które przemieszczają się wzdłuż nachylonej powierzchni. Oznacza to, że w celu wyposażenia możliwość wyciągu krzesełkowego wejście do wysokości 10 cm, odległość Należy zauważyć, długość 1 m (100 cm) i zacznie zaprojektowanie tej części. W tym przypadku, nachylenie rampy dla osób niepełnosprawnych będzie wynosić 10% (10 cm, 100 cm).

W celu ustalenia, dostępność tego urządzenia jest to konieczne we wszystkich miejscach, w których różnica wysokości jest większa niż 4 cm. Na początku każdej części siłownika jest konieczne wyposażenie platformy, której szerokość musi odpowiadać rampy i jest o długości około 1,5 m.

Każda rampa marca umożliwia wznoszenia się na wysokość 0,8 m nachylenie nie powinna przekraczać wysokość, a stosunek długości do 1:12 podczas unoszenia o wysokości 0,2 m. – 1:10. Konstrukcja poprzeczna Odchylenie może wynosić do 2% (1:50).

Jednym z wymagań dla ramp i urządzeń jest montaż listwy. Powinny one znajdować się w miejscach, gdzie budowa nie przylega do ściany. Zderzaki są zaprojektowane, aby zapobiec zsuwaniu się przewóz. Mają wysokość 5 cm. Jeżeli oryginalny wzór pochylni nie przewiduje się, że możliwe jest na krawędzi w określonej odległości od powierzchni do mocowania przewodów rurowych.

Również bez wątpienia powinny być wyposażone w poręcze i podjazdy dla osób niepełnosprawnych. Przepisy obligują je zrobić podwójne. Górny powinien udać się na wysokość 0,9 m, z dołu. – 0,7 m dla dzieci w wieku przedszkolnym jest konieczne, aby umieścić je na poziomie 0,5 m.

Ponadto, należy pamiętać, że poręcze mogą przekraczać długości rampy z każdej strony co najmniej 30 cm, jest kołem o średnicy 3-5 cm (uznawanych idealnym rozwiązaniem, patrz rozdział 4 dla dorosłych i 3 cm – dla dzieci). Ważne jest również, że szyny były w sposób ciągły i równolegle do powierzchni ziemi, biorąc pod uwagę wszystkie jej zaawansowanej konstrukcji.

Możliwe różne warianty instalacyjne

W każdej sytuacji struktura rampy musi być zaprojektowany indywidualnie. W niektórych przypadkach konieczne jest zapewnienie możliwości odwrócenia, w innych – obszary wymagają dla rekreacji. Istnieją sytuacje, gdy nie jest wymagana szyna rampa. W związku z tym nie mogą być ustawione, jeśli wysokość podnoszenia wynosi mniej niż 15 cm, kąt pochylenia wynosi nie więcej niż 8%, a długość konstrukcja – 1,8 m.

Kiedy sprzęt takie urządzenia dostępności należy pamiętać, że na każde 6-10 metrów rampa marsz wymagane część wypoczynkową. Jeśli projekt nie przekracza długości 10 m, to jest możliwe, aby całość.

Uznany za optymalny szerokość 0,9-1 m. Jest to korzystne dla jednokierunkowego ruchu dostępu. Jeśli wyposażony w projekcie, co oznacza ruch dwukierunkowy, jego szerokość powinna wynosić około 1,8 m. Jeżeli projekt nie przewiduje montażu poręczy w środku dostępności obiektów i zmienia się kąt nachylenia rampy powinien iść. Standardy przewidują, że taki projekt jest możliwy tylko pod warunkiem, że nachylenie wynosi 1:15 (lub 6,7%). Po wszystkich inwalidzkim użytkownicy będą w stanie utrzymać tylko jedną szynę. Oznacza to, że kąt nachylenia powinien być taki, że może iść w górę lub w dół, bez żadnej pomocy.

dewiacyjne rampy

Niestety, nie wszystkie budynki można podsumować powszechnie dostępnych urządzeń. W niektórych sytuacjach trzeba wykonać własne projekty dla konkretnych projektów. Używaj ich w miejscach, gdzie nie ma możliwości technicznych, aby konwencjonalne podjazdy dla niepełnosprawnych. Normy zaprojektować je praktycznie nie obserwuje, ale pozwalają one na wózki inwalidzkie, aby dostać się do żądanego obiektu. Często są one zbudowane z inicjatywy osób niepełnosprawnych.

W ten sposób struktura nie regulacyjne szerokości do 85-90 cm, strony muszą być rampa zabezpieczającego. Będzie ona chronić osoby niepełnosprawne przed upadkiem i pomóc zachować podczas podnoszenia. Dokonaj powiedział dostępności urządzenia niesformatowany asfaltu lub kostki brukowej. Materiały te zapewniają optymalną przyczepność i zapobiega upadku.

Struktura odbiegające zgodnie z zaleceniami społeczeństwach może być wyłączony na podstawie odchylenia 15% (maksymalna granica – 18%). Ale pozwoliło na zainstalowanie takich urządzeń tylko w przypadkach, gdy budowniczy lub właściciel budynku nie jest obiektywnie możliwe do zrobienia rzeczy inaczej. Pożądane jest, że rampa nie przekraczać rozpiętość 7 metrów. Osoby niepełnosprawne z zupełnie zdrowych rąk może im wspinać się.

W budynkach mieszkalnych, budynek, w którym inwalidzkie muszą mieć dostęp (na przykład w Social Security Administration, administracja miasta, etc.), mogą zrobić dewiacyjnych rampy. W połowie obowiązkowych etapów są wykonywane, który wzrośnie człowieka pcha wózek. Wewnętrzna szerokość schody powinna wynosić nie więcej niż 30 cm, w przeciwnym razie niektóre wózki nie będzie w stanie przejść. nie są konieczne zderzaki wewnątrz pochylni (szermierka na wózkach okazji zdobycia na scenie).

Jeśli planujesz zrobić urządzenie dostępne na dotychczasowych etapach (wypełnić ich części betonu), konieczne jest, aby wiedzieć, że nachylenie pochylni dla osób niepełnosprawnych wyniesie 30% w stosunku do standardowych schodów zewnętrznych, a 50% – w środku.

na zamówienie

W niektórych miejscach, zamiast rampy ustawione kanały. Ale jak pokazuje praktyka, to nie ma sensu. Wiele kół wózek przednie są znacznie bliżej niż z tyłu, dodatkowo ich rozmieszczenie zależy od konkretnego modelu. Dlatego umieścić kanały tak, że może przejść każdy wózek jest niemożliwe. Takie projekty są dozwolone tylko w domach, muszą być wytwarzane dla konkretnego wózka.

Ale konieczne jest, aby umieścić je tak, aby nie kolidowały ze zwykłymi ludźmi. Jeżeli klatka schodowa jest na tyle wąski (jak ma to miejsce w przypadku większości typów budynków mieszkalnych), wskazane jest, aby zrobić pilota lub pochylni składanej.

ważne niuanse

Szczególną uwagę należy zwrócić się do sądu o odwróceniu. Konieczne jest w tych przypadkach, gdy nie jest to zmiana w kierunku rampy. Szerokość tych stron musi być równa szerokości dwóch pochylni, o ile jest to nie mniej niż 150 cm w przypadku obrót wynosi 90 0 szerokości rozpiętości, przeznaczoną do obracania, musi być większa od szerokości rampy i głębokości – .. od 140 cm Wymaga to mało zwiększyć pad.

Ważne jest, aby zrozumieć, a ze sposobu ramp odbywa się w związku z wejściem do budynku. Będzie to zależeć od typu drzwi, sposobu ich kierunku otwierania i z wejściami do nich. Pożądane jest, aby było drzwi przystosowane dla osób niepełnosprawnych od strony, gdzie uchwyt otwierania. Ważne jest również, by osoby niepełnosprawne mogły zostać opracowane na tej platformie, zwracamy się do rampy i poruszać się w drzwiach.

Ważne jest również, aby myśleć w umieszczeniu wcześniejszym rampy. Wygodnie, gdy drzwi otwiera się po stronie przeciwnej dostępnych urządzeń. Jeżeli konstrukcja budynku nie pozwala na wystarczająco dużej powierzchni dla kolei, projektanci mają do zaoferowania utopić drzwi – aby niszę, dzięki której z kolei postawić wózek.

Muszą być poziome platformy w przedniej części rampy i po zakończeniu pochyłej. Ale czasami architekci popełniają błędy. Ważne jest, aby zrozumieć, że urządzenie rampa będzie niekompletny bez podkładki w porę. Nawet jeśli tak jest, ale jego wymiary są mniejsze niż standardowe, niepełnosprawnych nie może podjechać do rampy i skorzystania z niej. Istotne jest to, że karetka mogłaby całkowicie zmieścić się na niej. Ale nie zapomnij o miejscu w późnym dostępności urządzenia. Dzięki jej obecności człowiek może sobie pozwolić, aby oderwać rąk od kierownicy lub szyny. Musi ona być umieszczona poziomo. Należy pamiętać, że jest to niemożliwe, aby natychmiast umieścić nachyloną część drzwi lub ścianę.

Potrzeby osób

Wielu nie wie, co przepisy pomieścić rampy. Struktury te są niezbędne dla osób niepełnosprawnych. Na etapie konieczne jest, aby wziąć pod uwagę konstrukcję, która:

– obiekty powinny być łatwo dostępne dla wszystkich ludzi, tak aby były one w stanie dostać się do dowolnego budynku, domu lub mieszkania;

– konieczność zapewnienia, że dostęp do niezbędnego wyposażenia i urządzeń (np windy);

– w okolicy powinny być wszystkie niezbędne systemy.

Podczas projektowania ważne jest, aby znać wszystkie zasady rządzące montaż konstrukcji wsporczych. Tak więc, nachylenie rampy powinna wynosić od 8 do 10%. W wyjątkowych przypadkach pozwoliło to być maksymalnie 18%. Ale w domach, które są wyposażone w dostępności urządzeń, może to być 50%, a jeśli są na schody wewnątrz budynku. Zwykle wymienna lub metalu ziemi zawiasowe może być umieszczone w nich.

Oddzielnie, warto zauważyć, że dom i budynek może być wyposażony nie tylko z ramp, które urządzenie jest regulowane specjalnymi przepisami. Zapewnienie dostępu środowisko jest dość odpowiednie rampy lub pochylnie. Ale kanały dla wózkowiczów, jak pokazuje praktyka, są bezużyteczne.

Zapewnienie dostępnego środowiska

Biorąc pod uwagę fakt, że wiele z nich nie uznają to za konieczne, aby wyposażyć domy, budynki, sklepy dostępnych urządzeń, odpowiedzialność administracyjna w tych przypadkach została ustalona na poziomie legislacyjnym, kiedy kierownik odmawia zainstalować rampę. Zdjęcia z tych struktur pozwala wybrać najodpowiedniejszą opcję.

Odmowa dostępu do urządzenia instalacyjnego jest obarczona grzywny zarówno osoby fizyczne i prawne. To nie ma znaczenia, jeśli nie ma możliwości, aby zainstalować rampę. Wyposaż wejścia do wejścia do budynku lub lokalu, można użyć innych dostępnych urządzeń. Jednocześnie wolno robić taką strukturę, w którym osoby niepełnosprawne mogą poruszać się tylko z osobami towarzyszącymi. Monitor zgodność z tymi wymaganiami w przypadku gdy organy wykonawcze na poziomie federalnym, gminy, rządy każdego z Federacji.

Przykładowo, składana rampa, kąt nachylenia, który wynosi 50% może być wykonany na wejściach. Oczywiste jest, że osoba z niepełnosprawnością nie jest możliwe albo rozszerzyć ją samemu lub wspiąć. Ale pozwala na wózkach inwalidzkich, aby wyjść z przewodnikiem. I nawet w przypadku braku takiej konstrukcji, staje się niemożliwe. Po tym wszystkim, w celu ciągnięcia ani do podnoszenia osoby na wózku inwalidzkim, trzeba kilku ludzi, którzy będą go nosić na rękach.

Prawa osób niepełnosprawnych

Niestety, wielu ludzi, którzy są z ograniczoną mobilnością nie są świadomi swoich praw. Każdy nieważny musi być zapewnione środki dla osób niepełnosprawnych. W przeciwnym razie, jest on traktowany jako ograniczenie ich praw. Dlatego przywódcy media powinny radzić sobie z tym, co powinno być rampa jednostka, i stworzyć wszelkie warunki do przemieszczania się osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Te, nawiasem mówiąc, są nie tylko osoby niepełnosprawne, ale rodzice z małymi dziećmi, którzy wykonują na wózku inwalidzkim, a inne kategorie ludności, mają trudności, gdy konieczne własnym ruchu.

Trzeba też powiedzieć, że nie wymaga zgody innych lokatorów w domu, aby zainstalować rampę. Zdjęcia z wieloma wejściami do domów okazją, aby zrozumieć, że nie wszyscy ludzie rozumieją, dlaczego są one potrzebne. Niektóre z parku naprzeciwko rampy samochodowe oraz inne zamontowane na platformach, które są odpowiednie do nich, billboardów, tym samym uniemożliwiając ruch osób niepełnosprawnych.

Każdy związany z ograniczoną mobilnością, ma prawo do pozywania i popytu, które zostały przymusowo ustawione rampy. Co więcej, osoby niepełnosprawne i inne kategorie obywateli potrzebujących dostępności organizacji urządzeń, może żądać odszkodowania za szkody moralne. Osoby, które nie chcą zainstalować rampę, ponosi odpowiedzialność administracyjną lub karną.