389 Shares 7298 views

Charlotte z semoliny z jabłkami – przepis

Obecnie istnieje wiele różnych przepisów na ciasta. Ale bardzo popularne ciasto z jabłkami. Po tym wszystkim, można je znaleźć w dowolnym momencie sklepów rocznie. I można przygotować samemu, w niektórych przypadkach. Najbardziej interesujący jest deser ciasto „pie” z jabłkami i kaszy manny. jak wypiek recepta jest prosta. Może nawet opanować niedoświadczony gospodyni. Aby przygotować delikatność zajmuje trochę czasu i produktów. Oto kilka typowych opcji, takich pieczenia.

Charlotte z jabłek i kaszy manny: klasyczny przepis

Aby przygotować ten tort co potrzeba:

 1. Jedna szklanka kaszy manny.
 2. Jedna szklanka mąki pszennej.
 3. Jedna szklanka cukru. Można również dodać mniejszy.
 4. Jeden kubek jogurtu. Składnik ten może być zastąpiony przez ½ kubka mleka zmieszanego z 4 łyżki stołowe śmietany.
 5. 125 g margaryny.
 6. Łyżeczka sody, octu, gaszone.
 7. Pięć dużych jabłek.

etapy gotowania

Charlotte z kaszy manny i jabłek do jogurtu okazuje się bardzo smaczne i delikatne. Aby przygotować wypiek trzeba przygotować wszystkie produkty. Jabłka należy dokładnie przemywa. Jeśli są one zakupione, konieczne jest, aby zgasić je wrzącą wodą, aby zmyć wosk. Po tym, oczyścić jabłka i pokroić w plasterki.

Taka ilość grysiku należy wlać jogurt i pozostawić minut w 30. Produkt pęczniejącą stopniowo. Po pół godzinie na masę, jest konieczne dodawanie stopionej margaryny i cukru.

Teraz ciasta można dodać mąkę i sodę spłacony. Wszystkie składniki należy wymieszać bardzo dobrze. Po tym, produkt końcowy musi dodać pokrojone jabłka.

Jak upiec

Charlotte z jabłek z semoliny lepszego upiec formę silikonową. Jeśli tak nie jest, to możemy podjąć i metalu. Pojemność warto wstępnie smarowane masłem, a następnie posypać semoliny.

Forma powinna być przygotowane do powłoki z ciasta, a następnie delikatnie spłaszczenia. Aby to zrobić, można użyć zwykłej łyżki. Upieczone ciasto z jabłek z semoliny w piecu w ciągu jednej godziny w temperaturze 180 ° C Gotowość do pieczenia, można sprawdzić drewnianą wykałaczką.

Gotowe ciasto powinno być usuwane ostrożnie. Aby zacząć jest oddzielenie brzegi formy do pieczenia. Następnie można włączyć ciasto na dużej pokrywy, a następnie skręcić na talerzu. Więc Charlotte z jabłek z semoliny nie jest uszkodzony.

Chrupiąca szarlotka

Aby to ciasto nie jest wymagana tak dużo jedzenia. wypiek recepta jest bardzo prosta. Do przygotowania wymagane:

 1. Szkło z mąki pszennej.
 2. Filiżanka cukru pudru.
 3. Szklanka kaszy manny.
 4. 50 g masła.
 5. Łyżeczka sody.
 6. 1,5 kg jabłek.

Instrukcje dla przygotowania

Jak gotować Charlotte z kaszy manny i jabłek bez dodatku jogurtem lub kwaśną śmietaną. W rzeczywistości, taki przepis pieczenia jest bardzo prosta. Po pierwsze, trzeba zmieszać sodę, kaszę, mąkę i cukier.

Jabłka należy dokładnie umyć, obrać i posiekać na grubej tarce. Dodaj je do mieszaniny mąki i zbóż nie warto.

Formularz musi być starannie smarować kremem, a następnie umieścić go w gotowej karmy. Należy to zrobić w warstwach. Inaczej ciasto nie będzie działać. Pierwsza warstwa – mieszanina mąki, cukier i przynęty, druga warstwa – tartych jabłek, – trzeciej warstwy mieszanki i tak dalej. Aby to zrobić trzeba aż zabraknie składników. Wynik ma trzy warstwy, cztery warstwy mieszaniny jabłek.

W górnej części przedmiotu obrabianego jest konieczne szlifowanie zamrożone masło. Jeżeli ten składnik nie jest obecny, można użyć margaryny. Pieczone ten pie w piekarniku przez godzinę. Temperatura powinna wynosić od 150 do 200 ° C, Sprawdź gotowość ciasto może być konwencjonalnym nici. Najważniejsze, że nie został upieczony w środku mokra. Gotowy Charlotte można ostrożnie usunąć i pozostawić do ostygnięcia.

Oryginalny Charlotte

Istnieje wiele sposobów gotowania jak pieczenia. W niektórych bazie mąki lub kaszy manny. Ale jest bardziej oryginalny sposób gotowania – ciasto z jabłkami bez mąki i kaszy manny. Być może wielu powie, że jest to niemożliwe. Jednak tak nie jest. Do przygotowania oryginalnego Charlotte będą musiały:

 1. jaja kurze – trzy.
 2. Honey – 6 łyżek.
 3. Twaróg – 600 gramów.
 4. Masło – 5 gramów.
 5. Kilka dużych jabłek.
 6. Cynamon, sól, sok z cytryny.

Jak gotować jabłecznik bez mąki i kaszy manny

Pierwszym etapem jest oddzielenie białka z żółtka. Ten ostatni ma konieczności wstrząsania z kilku łyżki miodu do sprawnego odcień światła. Skrzep należy starannie zmielić i dodanie uzyskanej mieszaniny i 4 dużej łyżki miodu. Wszystkie składniki należy dokładnie zagnieść, aż będzie gładkie.

Białka powinny być połączone z sokiem z cytryny i solą. Powstałą mieszaninę powinno być mocne uderzenie aż białej piany. Masa skrzepu łagodnie wprowadzić białek. pieczenia warto smarować. W gotowym pojemniku trzeba wlać uzyskany skład.

Teraz możemy przygotować jabłka. Powinny one być myte i pokroić w schludnych plasterki, usuwając pre-core z nasion. plasterki jabłka powinny być starannie umieścić na wierzchu ciasta. Takie ciasto pieczono przez 40 minut w piekarniku wcześniej ogrzanym do 170 ° C,

Gdy wszystko jest gotowe wypieki należy pozostawić na 15 minut w piekarniku. Następnie jabłecznik potrzebne do lekkiego ochłodzenia w temperaturze pokojowej, a następnie ekstrahuje się z formy. Warto zauważyć, że jest to ciasto z serem i jabłka, i kaszy manny. Rezultatem jest pyszne wypieki.

Ciasto z cynamonem

Aby przygotować wypiek potrzebować niektórych produktów. Na potrzeby napełniania:

 1. 1,5 kg jabłek.
 2. Pół szklanki cukru.
 3. Cynamon.

Na ciasto:

 1. Szklanka kaszy manny.
 2. Szkło z mąki pszennej.
 3. Filiżanka cukru pudru.
 4. Kilka łyżeczek roztopionym masłem.
 5. Łyżeczka sody oczyszczonej.

Sposób wytwarzania

Aby zacząć jest przygotowanie farszu. Aby to zrobić, należy umyć jabłka, obrać i ruszt. Otrzymaną masę należy zmieszać z cukrem i cynamonu.

Następnie, należy przygotować suchą mieszankę w oddzielnym pojemniku. Aby to zrobić, wymieszać mąkę, cukier, proszek do pieczenia i kasza. Pieczono PAN powinien prowadzić pół napełniania i górną – ½ gotowej suchej mieszanki. Wszystko trzeba pokryć warstwą jabłek. Top powinien położyć resztki suchej mieszanki. Preforma trzeba wlać stopione masło i wysyłania go do pieca, podgrzewa się do 180 ° C, Gdy ciasto z jabłkami z semoliny staje złoty kolor, należy sprawdzić gotowość wykałaczką.