475 Shares 1923 views

Kompot z wiśni i gruszki śliwki w zimie

Gruszki zostały dobrze znana naszym przodkom, jedli w starożytnej Rusi. Nie było zróżnicowanie odmian dziś i zrobić z owoców zebranych w lesie, a nie specjalnie uprawiane. Ale nasi przodkowie zauważyli doskonały smak i właściwości lecznicze gruszek. Z niego wykonane różnorodne nalewek alkoholowych i tak popularne w tamtych czasach kwas chlebowy. A ze względu na możliwość przechowywania aż do najcięższych mrozów, te owoce były zawsze obecne w rezerwach chłopskich na zimę. Więc nasi przodkowie zostali uratowani od beri-beri, choć jeszcze nie wie o znaczeniu tego słowa.


Przydatne właściwości Gruszka

Wielu ludzi kocha gruszkę do ich soczysty smak i wspaniały aromat. Ciało Tender owocu zawiera kilka razy mniej cukru niż większość kwaśnych jabłek, ale smak jest o wiele słodsze. Ale na innych parametrach gruszka znacznie przewyższają inne popularne owoce. Duża ilość kwasów organicznych zawarta w jej owoce, w tym kwas cytrynowy, kwas jabłkowy i kwas foliowy.

Gruszka również bogate w błonnik, bardzo przydatne dla naszego organizmu. Jak dobrze wiadomo, że jest słabo wchłaniany: to jest powodem, że możemy polecić ten produkt dla osób pragnących schudnąć. Poza powyższym, słodkie owoce są bogate w garbniki, pektyny, różne enzymy i całą masę witamin A, B1, B2, B9, C, E, F. olejki eteryczne zawarte w miąższu może uratować ludzi z depresją.

Stopień przydatności gruszki nie jest najlepiej, aby powiedzieć jej wygląd i zapach. Naukowcy potwierdzili, że tylko pachnące członkowie rodziny mają silne właściwości lecznicze. Jest to przede wszystkim osiąga dojrzałość owoców, zwłaszcza jeśli są one uprawiane w ogrodzie.

duszone gruszki

W Rosji ten owoc jest rzadko spożywane na surowo. Nie częściej niż jest to zawarte w kompozycji różnych kompoty, dżemy. Ale to nie umniejsza dobroczynne właściwości gruszek, ponieważ wszystkie istniejące metody gotowania zachować większość witamin. Aby przygotować kompot z gruszek, mogą być używane jako obrane i nieobrane owoce ze skóry. Kiedy pulpa cieplnie z gruszek na włóknach kursów, transmituje dania smak i aromat produktu oryginalnego.

W duszone gruszki wybrany średniej wielkości owoce z innej cienkiej skóry. Ale ważne jest, że są one starsze. Owoców powinien być dobrze płukano w zimnej wodzie, cięte wzdłużnie i czyste z rdzenia. Następnie zostały one wprowadzone do przygotowane miski i woda przelewa się.

Zamiast wody można stosować roztwór kwasu winowego (trwa około 5 gramów na litr wody). Jak ugotować kompot z gruszek? To zależy od stopnia gotowości owoców jak tylko staną się one na tyle miękkie, można wyłączyć ogień. Ochłodzony napój wlewa się do banków wlać syrop cukrowy w górnej i sterylizacji.

Przydatne właściwości wiśni śliwek

Wiśnia śliwka jest przydatna jako surowy iw różnych potraw. Brak dziwnego napoje owocowe i napary z niego jest stosowany w leczeniu wielu chorób. Owoc ten zawiera ogromną ilość witamin. Wśród nich są następujące: A, B1, B2, PP, E i C. Ponadto, śliwki – Real skład składników mineralnych, takich jak fosfor, żelaza, sodu, potasu i magnezu. Zawiera substancje promować wzrost i dlatego śliwka może być zalecane dla dzieci i kobiet w ciąży. Przydatne w tym owoce w podeszłym wieku, w szczególności przewlekłych chorobach przewodu żołądkowo-jelitowego.

Śliwka owoc jest również stosowany w leczeniu chorób wątroby, pęcherzyka żółciowego, w profilaktyce różnych chorób niedoboru, szkorbut i ślepota. Jej sok zmieszany z olejem kamfora, przyspiesza gojenie się ran. A jeśli przyjmuje się doustnie, to pomaga kaszel i przeziębienie działa jako napotne. żywica drzewa wykorzystywane do wytwarzania naparów, łagodzi nudności. Olej z nasion ich właściwościach zbliżonych do olej migdałowy, jest często dodawany do kosmetyków, perfum i mydła medycznej.

Wiśniowy kompot śliwkowy

Ten owoc ma dużo miłości ze względu na ich kwaśny, smak dobry. nie jest w pytaniu i przydatnych właściwości śliwki wiśni. Wiadomo również, że korzystanie z niego w żywności poprawia trawienie mięsa i tłustych.

Aby przygotować kompot wziąć tylko dojrzałe owoce z nieuszkodzoną skórę. należy usunąć ogonki, a następnie przejść przez nich i dokładnie wypłukać pod bieżącą zimną wodą. Następnie musimy przygotować puszki trzech litrów, które będą przechowywane nasze kompot. Konieczne jest, aby umyć je z sody oczyszczonej i wypełnić wybrany śliwkę. Osobno zagotować wodę w garnku, który wypełni owoce. Jako takie, banki muszą pozostawić na pół godziny, następnie zamknij pokrywę.

Po upływie tego czasu, wlać wodę z powrotem do garnka. Musimy zrobić to syrop cukrowy przez dodanie cukru w wysokości: kieliszek jednego słoika. Roztwór ten powrócił do wrzenia, po czym ponownie rozlania na banki. Pozostaje im toczyć i obrócić do góry nogami. Dlatego należy zachować kompot do ostygnięcia.