688 Shares 7146 views

Jak zrobić akumulator ciepła z ich rąk

W większości przypadków, cokolwiek to może być system ogrzewania składa się z trzech głównych części, a wśród nich są rurociągi, grzejniki i ogrzewanie kotła, która zastąpiła grzejników. Jednak najnowsza generacja systemu często wyposażone innych przydatnych urządzeń, a wśród nich są odbiornik termiczny. Aby uczynić swoje ręce w domu jest łatwe. Z tego rozszerzenia mogą gromadzić nadwyżki energii wytworzonej w kotle odpadów i wydatków. W większości przypadków takie postacie są w zbiorniku metalowym, który jest zaopatrzony w wiele dysz usytuowanych powyżej i poniżej. Te ostatnie są połączone ze źródłami ciepła, a drugi do przyłączenia konsumentów. Wewnątrz znajduje się płyn, który właściciele mogą wykorzystać do własnych celów.

Wykonywać manipulacje dotyczące produkcji mogą być na tyle łatwe, że jest konieczne, aby przygotować konkretny zestaw narzędzi i materiałów, a także cierpliwości.

cechy konstrukcyjne

Jeśli zdecydujesz się zrobić akumulator ciepła z własnych rąk, aby rozpocząć zapoznanie się z funkcjami i zasady działania tego urządzenia. Podstawą działania jest znaczna ilość ciepła z wody. Kanał łączy kocioł do górnej części pojemnika, przy czym ostatni otrzymuje gorącej wody z najwyższej możliwej temperaturze. Dolny powinien być umieszczony w pompę obiegową, która jest odpowiedzialna za zbieranie i wstrzyknięcia zimnej wody przez ogrzanie. Płyn przepływa z powrotem w tym samym kotle.

Tak szybko, jak to możliwe, przed Ochłodzony płyn jest zastąpiony nowo ogrzewane. Po ustaniu działania wody kotłowej w systemie sieciowym zaczyna stygnąć powoli. W procesie wlotem do zbiornika cyrkulacyjnego, w którym rozpoczyna się proces wyciskania na gorąco rura chłodziwa. To sprawia, że możliwe, aby zapewnić ogrzewanie pomieszczenia przez pewien okres czasu.

Potrzeba producenci zasobnika

Jeśli zdecydujesz się zrobić akumulator ciepła z twoich rękach, należy wiedzieć, jaką funkcję spełnia. Warto zauważyć, że obecne urządzenia magazynujące ciepło są dość skomplikowane urządzenia wykonujące wiele funkcji. Zapewniają one mieszkaniowego ciepłej wody, pozwalają na zwiększenie efektywności systemu grzewczego w domu, aby maksymalna możliwa, tym samym zmniejszając koszty finansowe paliwa. Między innymi, urządzenie jest zdolne do stabilizowania temperatury trybie wewnętrznej.

Z tego urządzenia możliwe jest łączenie kilku źródeł ciepła, zamykając je w jednym obwodzie. Problem odwrotny można również przeprowadzić. akumulator ciepła własne ręce po prostu produkowane. będą gromadzić się nadmierne ilości energii, która jest wytwarzana przez kocioł.

Wady akumulatora cieplnego

Jeśli zdecydujesz się zrobić akumulator ciepła dla kotła z rękami, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę, że ma poważne wady, wśród nich jest fakt, że zasoby wody będzie zależeć od ilości zainstalowanej mocy. Połączyć się z bardzo ograniczonej koncepcji, dlatego woda ma możliwość dojść do końca. Ze względu na właścicieli prywatnych domów często wystarczająco obsady dodatkowego ogrzewania. Pierwszy wadą powoduje powstanie drugiego wyraża się w potrzebie imponującą przestrzeni, które wymagają bardziej wymagających instalacji. Może to być oddzielny pokój, który ma widok na kotle. Nie w każdym domu istnieje możliwość takiej aranżacji pomieszczenia.

Wykonywanie prostych akumulator ciepła

Jeśli potrzebujesz akumulatora ciepła, tworzyć własne ręce ten sprzęt jest dość prosta. Powinna ona być oparta na zasadzie funkcjonowania termosu. Obecność przegród, które nie są w stanie przewodzić ciepło, nie pozwala chłodziwa do ostygnięcia przez wystarczająco długi okres czasu. Do pracy będą potrzebne do przygotowania pojemnika, którego objętość wynosi 150 litrów lub więcej. będą potrzebne taśmy, płyty betonowej, materiały izolacyjne, jak również rury miedzianej. Ten ostatni może zastąpić elementy grzejne.

zalecenia ekspertów

Kiedy produkowane akumulatory ciepła do ogrzewania własnych rąk, pierwszym krokiem jest, aby zastanowić się, jak będzie wyglądał jak czołg. Najpowszechniej stosowane do lufy produkcji metalu, który znajduje się jeszcze w tym obszarze. Końcowa objętość może być ustalana indywidualnie, ale do korzystania z możliwości, która jest mniejsza niż pojemność 150 litrów, nie są tego warte. Jest to spowodowane niedogodności robót.

technologia produkcji

Jeśli zdecydujesz się zrobić akumulator ciepła z ich rąk, które Rysunki mogą być wykonane niezależnie, wybrane w pierwszym etapie baryłkę pewno trzeba uporządkować. W tym celu, jest dokładnie czyszczona, wewnątrz usuniętego zanieczyszczeń i kurzu. Jeśli istnieją obszary, w których korozja już uformowane, a następnie od tej wady muszą zostać wyeliminowane.

Teraz mistrz jest przygotowanie izolacji, które obracają się wokół pojemnika. materiał izolacyjny jest odpowiedzialny za to, że wewnątrz lufy przez dłuższy czas, ciepło jest zatrzymywane. W przypadku samodzielnego urządzenia jest wykonane doskonale nadaje się wełnę mineralną. Konieczne jest, aby otoczyć zbiornik na zewnątrz, ustalając całą taśmę. Ponadto konstrukcja jest pokryty blachą, która może zastąpić warstwę folii. Dzięki nim trzeba dokładnie otoczyć kontener.

wypełnienie wewnętrzne

Jeśli istnieje akumulator ciepła wykonany z beczki z rękami, ważne jest, aby zdecydować, z którą z opcji byłoby podgrzać wodę do środka. Elektryczne elementy grzejne mogą być stosowane, jak również cewki, z których ostatni schodzi chłodziwa. Pierwsza opcja jest dość trudne, co więcej, nie jest bezpieczne. Dlatego zaleca się, aby z niej zrezygnować. Co do cewki, to jest możliwe, aby utworzyć własną, stosując rurę miedzianą. Średnica ta musi być 3 cm, a długość może wynosić od 8 do 15 metrów. Wytwarza się z tego elementu spiralę, która jest umieszczona po środku.

praca końcowa

Jako akumulator ciepła wytwarzanego w modelu jest górna część pojemnika. Od rozpocznie się rurę odprowadzającą. Na dnie jednej oprawy jest zamontowany za wprowadzające. Przez to przyjdzie zimnej wody. Te elementy systemu są zaopatrzone w niezbędne zawory. Na to możemy założyć, że to dość proste urządzenie jest gotowe do pracy. Jednak przed rozpoczęciem korzystania ważne jest, aby rozwiązać jeden problem, który jest związany z bezpieczeństwa pożarowego. Przepisy stanowią, że zakład powinien być umieszczony tylko na płycie betonowej jako ewentualnej budowy powinny izolacji ścian.

Charakterystyka połączenia

Jeśli myślisz o tym, jak zrobić odbiornik cieplną ze swoimi rękami, należy zapoznać się z funkcjami i łączności. Tranzytu przez pojemnik musi przejść przewód zwrotny, którego końce powinny zapewnić wejście i wyjście. Początkowo siebie połączy kontenera i do powrotu kotła. pompa obiegowa znajduje się pomiędzy nimi. Ostatni jest ustawiony z drugiej strony, oraz zaworu odcinającego. Interfejsy przewodu zasilającego z tej samej technologii jak poprzedni, ale teraz instalacja pomp ciepła nie jest wykonywana.