715 Shares 1776 views

„lekkie” papierosy bardziej niebezpieczne dla zdrowia niż zwykle?

Nawet uczeń już wie, że palenie powoduje raka płuc. Jednak producenci palaczy zapewnić „zdrowe” alternatywę w postaci produktów ze specjalnymi filtrami. Uważa się, że „lekkie” papierosy są mniej niebezpieczne. Ale czy nie kłamią? Porozmawiamy o tym więcej.


Filtry specjalne są odpowiedzialne za występowanie raka gruczołowego

Ze względu na powszechną popularność postępującego wzrostu zdrowego stylu życia, firmy tytoniowe ryzykujemy utraty imponującą część konsumentów. „Troska o zdrowie człowieka” – to specjalne filtry papierosowe zaczęły być wydawane pod tym hasłem. A teraz pakuje znanych marek cały czas warto oznakowanie „łagodne” lub „light”. Jednak, według najnowszych danych naukowców, palenie „łagodne” tytoń nie był dla ludzi zbawienie. Pracownicy Ohio State University pod kierunkiem Petera Shields dowiedział się, co następuje: istnieje wyraźna korelacja między filtrami z otworami wentylacyjnymi i rosnącej zachorowalności na diagnostyce raka gruczołowego. Producenci znów przetoczyła wokół palca naiwnych wielbicieli tytoniowych. Wielu ludzi wierzy, że „lekkie” papierosy są mniej niebezpieczne dla zdrowia jak regularne tytoniu.

Filtr wynalazcy realizowane dobry cel

Filtr papierosowy został wynaleziony w latach 60-tych XX wieku i, oczywiście, wynalazcy realizowane dobre funkcje. Oni nie chcą zaszkodzić palaczy i szczerze wierzył, że teraz palenia będzie mniej niebezpieczne. Jednak bardzo szybko planeta spodziewany gwałtowny wzrost odnotowanych przypadków lakierem płuc. Od tamtej pory, co dziesięć lat, odsetek palaczy, którzy umierają na raka gruczołowego stale rośnie. A teraz możemy śmiało powiedzieć o skali tej epidemii.

Jaka jest różnica od tradycyjnych papierosów „light”?

W rzeczywistości, te dwa rodzaje tytoniu, nie różni się, a jedynie tą różnicą, filtr papierosowy w drugim przykładzie wykonania ma szczególne perforacji. Jeśli wierzyć wynalazców, oni stworzyli struktury musiały być rozcieńczone stężonym powietrzem dymu tytoniowego.

Dostęp do danych poufnych

Co ciekawe, firmy tytoniowe przeprowadził własne testy, w których stwierdzono, że filtr nie tylko zmniejsza ilość substancji toksycznych dostania się do płuc palacza, ale również zmienia samą strukturę dymu. Jednak informacja ta nie mogła trwać do publicznej wiadomości, w przeciwnym razie sprzedaży papierosów byłby znacznie spadła. Wyniki wszystkich badań zakwalifikowano do folderów, a dopiero teraz niezależnych badaczy udało się je otworzyć. W sumie zespół z Ohio State University w stanie analizować około trzech tysięcy dokumentów, które zostały nagrane testowe „lekkie” papierosy i wewnętrznych statystyk.

Wyniki badań

Z jednej strony, „lekkie” papierosy zmniejszają stężenie substancji smolistych wdychany przez palacza, ale z drugiej strony, to nie chroni przed rozwojem raka płuc. Gruczolakorak jest uważany za szczególnie agresywne formy tej choroby. Naukowcy nie ma wątpliwości, że filtr zastępujące tytoń zasadę spalania, co prowadzi do zwiększenia stężenia substancji toksycznych. W związku z tym uważa, że palacz wdycha dym mniej skoncentrowany, ale w rzeczywistości jest on łatwo uzyskać jeszcze więcej szkodliwych substancji niż palenia zwykłych papierosów. A sama konstrukcja filtra pozwala na substancje rakotwórcze, aby wejść głębiej do płuc. Niestety, fałszywe poczucie niższym stężeniu nikotyny jest rzeczywiście obecny.

Opinia niezależnego biegłego

Mówi MD Maykl Fiore, który nie brał udziału w badaniu: „Ludzie myślą, że te papierosy są mniej niebezpieczne To pozwala im dokonać głębszego wdechu i średnią dymu więcej niż mogą pomieścić dym w ustach dłużej niż to wszystko razem … dodatkowo zwiększa ilość toksyn, że organizm otrzymuje palaczem. firmy tytoniowe są zobowiązani do zaprzestania tagging pakiet, nie powinny one w dalszym ciągu wprowadzać w błąd ludzi. " Tymczasem, autorzy raportu proponują wprowadzenie zakazu stosowania filtrów ze specjalną perforacją.