147 Shares 8271 views

Drink „Blue Curacao” – jedna z najpopularniejszych trunków

Dziś napój „Blue Curacao” stawać się coraz bardziej popularne. Taka popularność tego likieru ze względu na łagodny smak, przyjemny zapach i jasny kolor. Oczywiście, czysty alkohol „Blue Curacao” jest stosowany rzadko. Ale to jest głównym składnikiem koktajli takie znane jako „Blue Lagoon” i „Blue Margarita”.


Liquor „Blue Curacao” i jej komponenty

Koneserów tego napoju jest często zainteresowany, od tego, co i jak jest ugotowany. Oczywiście podstawą cieczy – wino jest alkohol, a pszenne tzw owoców Curacao lub gorzkiej pomarańczy. Istnieje również dodać kilka ziół, które zapewniają łagodny smak i niepowtarzalny smak – może to być gałka muszkatołowa, goździki i cynamon kwiaty. W rzeczywistości, istnieje wiele odmian napoju, takie jak „Apricot Brandy” i „Peppermint Cream”. Niemniej był to napój alkoholowy „Blue Curacao” jest nieodzownym elementem poprawności menu koktajlowego.

Liquor "Blue Curacao": krótka historia

Do chwili narodzin napoju jest wyspie Curacao, która znajduje się w Morzu Karaibskim i stanowi część wysp Gollandiskih. To właśnie tam i rosną gorzkie pomarańcze – integralny składnik płynu.

Ale na rynku światowym napój nie pojawił się tak dawno – po raz pierwszy wydany w 1920 roku przez De Kuyper. Nawiasem mówiąc, to właśnie alkohol producent popytu na rynku, są one wypełnione półkami barów, restauracji i klubów nocnych.

Liquor „Blue Curacao” i najbardziej popularne koktajle

Jak już wspomniano, jest to napój pity czysty lub z lodem, ale nie bez powodu. Faktem jest, że po użyciu stężonego ługu całej błony śluzowej jamy ustnej jest pomalowany w sposób jednolity, jasnoniebieski.

Ale słodki, przyjemny smak, jasny kolor, smak i kompatybilność z resztą napojów alkoholowych uczynić ten likier jest niemal niezastąpiony składnik drinków. Praktycznie każdy niebieski koktajl zawiera „Blue Curacao”. Poniżej jest najsmaczniejsze i popularne napoje zawierające ten trunek będą rozpatrywane.

Cocktail "Blue Margarita". Napój ten jest przygotowany szybko i łatwo. Było tak lubi jego pani dzięki przyjemnym smaku i niskokaloryczne. Do przygotowania trzeba będzie 20 ml likieru „Blue Curacao”, 40 ml tequili i sokiem z cytryny, trochę soli, krąg wapnem lub cytryny. Likieru, tequili i wymieszać sok w wytrząsarce z lodem i wlano do szkła (uprzednio na krawędzi szklanej muszą być wykonane z soli). Udekorować napój z plasterkiem cytryny.

Cocktail "Blue Lagoon". Innym popularnym napojem, który ma doskonały kolor, delikatny smak i doskonały efekt tonik. Mieszać w 50 ml wytrząsarce wódki, 30 ml alkoholu „Blue Curacao”, 150 ml sody i 20 ml soku z cytryny. Napoje dostarczane z lodem.

Koktajl „Niebieski Mexican”. Wspaniały napój o doskonałym smaku i oryginalnych poglądów. Aby uczynić go, trzeba wziąć 25 ml niebieskiego likieru i tequili, 10 ml soku z cytryny. Ten koktajl jest przygotowanie warstw. Na dno szklanej wlać ługu, a następnie – specjalną łyżką soku z cytryny i tequili (w tej kolejności). Koktajl trzeba pić jednym haustem.

„Dotyk” koktajl. Drink z delikatnym smakiem i niezwykłym wyglądzie. Aby rozpocząć w mieszarce 15 ml soku cytrynowego, 40 ml roztworu białka jaja „Attorney” i 20 ml wódki i syrop cukrowy. Teraz wlać powstałej mieszaniny w szklanym stokrotki i na górze powoli dodano 10 ml niebieskiej cieczy.

W rzeczywistości koktajli z likierem „Blue Curacao” dużo więcej, są one bardzo popularne wśród pań i męskiej części populacji. Nawiasem mówiąc, jeśli jest to konieczne dla syropu napoju może używać tej samej nazwy, która ma ten sam smak i aromat owoców pomarańczy, ale nie zawiera alkoholu.