386 Shares 7146 views

Infrastruktura wioski olimpijskiej, Soczi

Dla Zimowych Igrzysk w 2014 roku ogromny kompleks został zbudowany w Soczi, składający się nie tylko na stadionach, ale także od wioski olimpijskiej. Ten ostatni został zaprojektowany, aby pomieścić uczestników Igrzysk.


Przegląd

Wielu pamięta jak w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1980 wziął Moskwa. Olympic wieś w tamtych czasach niewiele przypominał Sochi. W 2014 roku Rosja pokazał światu, jak stworzyć od podstaw ogromną gamę obiektów sportowych i komfortowe zakwaterowanie.

wieś Sochi Olympic jest podzielony na dwie części:

  • Olympic;
  • Paraolimpijski.

Projekt budowy obejmował budowę 62 budynków mieszkalnych o różnej wysokości (od trzech do sześciu kondygnacji). W tych domach położonych w 1715 mieszkań. Każdy z nich ma własną konfigurację i inną liczbę pokoi. mogą jednocześnie pomieścić do trzech tysięcy ludzi. Budynki mieszkalne mają pokoje z tarasem i dupleksu. Wiele z nich ma piękny widok na morze. Dla tych, którzy żyją bez widoku na morze, można podziwiać piękny malowniczy teren i góry Kaukazu.

Infrastruktura osiedla

Każdy kompleks mieszkaniowy udostępnia własną infrastrukturę. Obejmuje on: recepcji, siłownia, restauracja. Podczas gry w obszarach danych z harmonogramem rozmieszczone infrastruktury olimpijskiej wioski. Były centra telewizja takie miejsca konkurencji żyjących, przestrzeń dla relaksu i rozrywki, centrów domu, bary. Cały obszar 164 tys. M. m, przy czym:

– 138. Tys M. m – mieszkanie wieś;

-. 26 tys M. km – infrastruktura czas.

Olympic Village (Adler)

W 2014 Adler stał się terytorium, na którym nie jest wszystko dla dobrego wypoczynku z korzyścią dla ciała i duszy. Jest Bolshoi Ice Palace "Adler-Arena", przekształcony w centrum wystawowego. Do tej pory miasto jest uważane za ośrodek premii. Na terenie kompleksu Olympic jest ornitologiczny i dendrologiczny parki, zakupy i rozrywki, centra wystawowe, parki rozrywki. Położony w pobliżu klubów jachtowych, hale i stadiony, drogi „Formuła 1”. Wioska olimpijska, który zbudował wiele luksusowe wille i hotele, teraz przyjmuje wszystkich chętnych, aby mieć wielki czas na wybrzeżu Morza Czarnego.

Paraolimpijski wieś

Sochi Olympic Village różni komfortowe warunki Paralympians. Dla nich 569 mieszkania zostały zbudowane. Wszystkie z nich są zaprojektowane tak, aby życie osób niepełnosprawnych była jak najbardziej komfortowy. Więc sto sypialnie i łazienki przystosowane dla przejścia na wózkach inwalidzkich. Niemal wszędzie dostęp do dróg planowanych o nachyleniu mniejszym niż pięć procent. Wszystkie kompleksy mieszkaniowe mieszkań wyposażonych w windy, w której swobodnie zmieścić wózek.

sfera administracyjna

Aby pomieścić wszystkich przedstawicieli Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego trzynastu komfortowych budynków mieszkalnych o różnych wysokościach zbudowanych, w przeliczeniu na 1039 numerów. Na terenie wioski olimpijskiej i nie zapomnij, aby budować biurowce. Tu wzniesiono kilka budynków o powierzchni biurowej. Powierzchnia całkowita wszystkich budynków dla menedżerów i organizatorów 92 tys. M. m. Po olimpiadzie, obiekty te powinny być dla biura dla każdego.

Cechy Wiosce 2014

Po 2014 Winter Olympics Olympic Village obiekty są wykorzystywane jako ośrodków. Ich cechą jest obecność dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Przez wiele dziesięcioleci ludzie uwielbiają wakacje w Soczi. Olympic Village wakacje jest teraz zapowiada się jeszcze bardziej komfortowy w tym roku szczęśliwie przyjmować nowych użytkowników. Projekt „Imereti Riviera” obejmował budowę pięciogwiazdkowego hotelu. Oferuje odwiedzającym pięćset komfortowe pokoje. Całkowita powierzchnia lokalu wynosi 46 tys. M. km. Kompleks hotelowy posiada centrum konferencyjne, centrum SPA, restauracja.

Na terenie wioski olimpijskiej zbudowany niezbędnej infrastruktury. Oto nowoczesna klinika, jadalnia, kawiarnia, siłownia, sklepy, centrum multi-religijny, biblioteka, klub. Teraz, w ciągu roku, goście mogą zrelaksować się w Soczi najlepsze warunki. Cała infrastruktura wsi znajduje się w bliskim sąsiedztwie dzielnicy mieszkalnej. Nowoczesne nowe drogi umożliwiają łatwy dostęp do właściwym miejscu w najbliższym możliwym czasie.

infrastruktura sportowa Soczi

W Soczi, ośrodki narciarskie: "Rosa Khutor", "Alpika-Service", "Mountain Karuzela", "Laura Gazprom". Wśród obiektów sportowych największym jest Grand Ice Arena Skating Center, Stadion Olimpijski Park i Ice Palace, centrum freestyle, park snowboardowy.

Novogorsk. Olympic village

Projekt ten jest przeznaczony dla osób, które chcą mieć wygodny obudowę business-class, ale jednocześnie żyć jak w ośrodku. Kompleks mieszkalny Novogorsk (Olympic Village) znajduje się na granicy Moskwie i regionie (zerowy kilometr Mashkinskogo szosa). Ten unikalny kompleks jest chroniona prawem autorskim projektem IA Viner-Usmanova (uhonorowany trener Rosji, prezydent Federacji Rosyjskiej gimnastyki).

Główną cechą tego projektu jest wyspa na wakacje i znajduje się na środku rzeki. Na powierzchni mieszkalnej kompleksu jest podłączony przez dwa mosty przejścia. Doskonałe zielone trawniki, leżaki i parasole, teren do spacerów i uprawiania sportów, molo – wszystko zaprojektowane dla maksymalnego komfortu mieszkańców.

Na dwanaście akrów ziemi są 120 domy prywatne. Mają własne obszary oraz przestronne werandy. Kompleks posiada również dwa małe kamienicę. Istnieje również Międzynarodowa Akademia Sportu Irina Viner, przedszkole, klub fitness, szkoły, centrum medyczne, pola golfowego.

Ten kompleks mieszkaniowy jest przykładem harmonijnego połączenia naturalnym pięknem krajobrazu naturalnego i nowoczesnych formach architektonicznych. Pracuję na nim wiele znanych architektów. Cały zespół budynków mieszkalnych i trzech przestronnych bulwarów doskonale wpisuje się w pięknej scenerii pięknego lasu i wzgórza Mashkinskih. Przestronne sale gimnastyczne przycięte wysokie witraże. Konstrukcja fasady budynku elegancki i lakoniczny. Są one wykonane przy użyciu materiałów przyjaznych dla środowiska naturalnego, takich jak kamień i drewno. Rozwiązanie architektoniczne wioski olimpijskiej jest oparta na zasadach dostarczanie najbardziej komfortowe warunki do życia i rekreacji.