208 Shares 3526 views

Co szukać przy zakupie mieszkania? Zasady i zalecenia

Każda osoba, która nie ma własnego domu chce kupić mieszkanie, a na długo przed urzeczywistnieniem tego snu, zdaje sobie sprawę, gdzie chce żyć i jakie cechy powinny mieć nowe mieszkania. Jeśli chodzi o biznes, pozytywne emocje związane z nabywaniem własnej obudowy, pośpiechu i wiele innych czynników może doprowadzić do nieprawidłowych wyborów. Jak nie przegapić ważnych szczegółów? Co szukać przy zakupie mieszkania?


Reguła nr 1

Przed sprawdzeniem proponowanego mieszkania zwróć uwagę na podwórko w pobliżu domu, w którym się znajduje. Jeśli jest czysty i zadbany, śmiało przejdź do pomieszczenia mieszkalnego. Jeśli na podwórku znajduje się wiele śmieci i pustych butelek po wieczornych spotkaniach lokalnych firm, poważnie zastanów się nad zakupem. Zwróć uwagę na to, czy znajduje się plac zabaw, czy w podwórzu jest wiele samochodów. Docenić również wygląd domu: stan ścian, balkonów, okien.

Reguła nr 2

Jeśli stoczni i na zewnątrz domu zostały "sprawdzone", przejdź do wejścia i kontynuuj oceniać to, co zobaczyli. To wejście – co musisz zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania, którego potrzebujesz. Ważne jest, aby rozważyć, jak działa winda, w jakiej kondygnacji klatki schodowe, pogotowia śmieci. Jeśli wejście i jego wygląd pozostawiają wiele do życzenia, jest mądrze od razu odwrócić się i odejść. Wyobraź sobie, że nieprzyjemny obraz (jeśli tak jest) zostanie przedstawiony każdemu dnia, kiedy będziecie chodzić i wracać.

Reguła nr 3

Kiedy dojdziesz do mieszkania, sprawdź jego układ, dowiedz się, czy nastąpiła jakakolwiek poważna restrukturyzacja, która mogłaby wpłynąć na stabilność ścian: czy zostały przemieszczone łazienki, czy zostały usunięte ścianki zewnętrzne, czy też wyeliminowano wały wentylacyjne w kuchni. Nie bój się zadawać pytań, poproś o plan mieszkania. Jeśli nie przeprowadzono przebudowy, dowiedz się o tej możliwości: nagle chcesz coś zmienić?

Reguła nr 4

Upewnij się, że mieszkanie ma wszystkie warunki bezpiecznego pobytu. Co szukać przy zakupie mieszkania? Na prace wentylacyjne, stan rur, okablowanie gazu, energii elektrycznej i innych rzeczy.

Reguła nr 5

Sprawdź okna i widok z nich. Co jest pod oknem: droga, podwórko, przedszkole? Docenisz to, co zobaczysz jako źródło hałasu. Jeśli proponowane mieszkanie ma zainstalowane metaloplastikowe okna, sprawdź szwy, izolację akustyczną, jakość okien.

Reguła nr 6

Sprawdzić, czy ściany nie są wytrzymałe i trwałe. Jak? To bardzo proste. Weź drewniany kij lub coś podobnego i stuknij na ścianę w różnych miejscach. Dźwięk musi być głuchy, nie powinno być wibracji ani powłoki. Zapytaj, z jakiego materiału są ściany, dowiedz się ich grubości.

Zasada nr 7

Ta zasada jest najważniejsza. Trzeba się nauczyć jak najwięcej sąsiadów i infrastruktury. Czy czujesz się dobrze mieszkając w środowisku, któremu oferujesz. Czy jest wiele sklepów, rynku, transportu zatrzymuje się? Czy rodziny z dziećmi, emeryci, młodzi ludzie mieszkają w pobliżu? I nagle masz maniaka lub człowieka, który nadepnął napojów alkoholowych za ścianą? Nie wahaj się zadawać pytań, bo na nich zależy, że Twój wybór i przyszłe życie zależy.

Pamiętaj, że zakup domu to bardzo ważny krok, którego nie można spieszyć. Wybierz apartament z całą powagą, na pewno będzie Ci podziękować za komfort i dobre samopoczucie. Mamy nadzieję, że powyższe porady pomogą Ci, ponieważ teraz wiesz, czego szukać przy zakupie mieszkania.