505 Shares 8296 views

Delphinarium w Batumi: harmonogram sesji i koszt biletu

Dolphinarium w Batumi od dawna uważany jest za jeden z największych i najbardziej interesujących obiektów rozrywkowych w swojej kategorii w całej Gruzji. Od niedawna słynna wystawa zwierząt morskich uzyskała zezwolenie na pobyt stały w nowym budynku spełniającym wszystkie nowoczesne standardy. Jakie jest zainteresowanie programem dolphinarium i ile kosztuje bilet?


Historyczne tło

Batumi Dolphinarium jest wyjątkowy, ponieważ jest to pierwszy na terytorium ZSRR. Oficjalna data otwarcia tego obiektu rozrywkowego to 1975. Budynek delfina został zbudowany przez słynnego architekta Douglasa Zamtaradze. Nowa atrakcja szybko stała się dumą i symbolem miasta. Dolphinarium był popularny wśród mieszkańców Batumi i turystów, każdy z jego występów miał miejsce z prawdziwym wyprzedzeniem. Przez długi czas obiekt ten został uznany za jeden z najnowocześniejszych i najbardziej interesujących w całym ZSRR. Dolfinarium w Batumi działało dokładnie 20 lat i zostało zamknięte w 1995 roku. Głównym powodem zatrzymania pokazu zwierząt morskich uważane jest za problemy gospodarcze. Cokolwiek to było, delfiny zostały przetransportowane na Cypr i kontynuowały karierę w lokalnym delfinarium.

Odnowiony Dolphinarium czeka na gości!

W 2006 r. Poruszono kwestię wznowienia zgłoszeń dotyczących zwierząt morskich w Batumi. Stary budynek delfina był uważany za poważnie zniszczony. Po rozbiórce rozpoczęto prace nad budową nowego nowoczesnego kompleksu. W 2009 roku odbyło się uroczyste otwarcie konstruowanego dolfalopola. Projekt realizowany był przy pomocy prywatnych inwestorów. W budynku było miejsce na cztery duże baseny. Widownia to amfiteatr z okapem szklanym. Dzięki temu rozwiązaniu można łatwo wyświetlić prezentację z dowolnego miejsca iw każdych warunkach pogodowych. Wnętrze zdobią dekoracje, które naśladują naturalne środowisko. Autorzy projektu dbali także o zwierzęta morskie. Komfort artystów zapewnia nowoczesny system wsparcia na żywo, stale filtrujący wodę i kontrolę jego temperatury. Około 700 widzów widzi w tym czasie widowisko, podczas audytorium tworzone są wszystkie warunki dla osób niepełnosprawnych.

Artyści malarstwa i program show

Dolphinarium w Batumi cieszy widzów występami, w których biorą udział 8 delfinów na raz, ich imiona: Marco, Maya, Flippers, Zoro, Qiqi, Monica, Quirret i Nini. Co niezwykłe, dwóch najmłodszych artystów urodziło się bezpośrednio w Dolinie Batumi. Trudno sobie wyobrazić wystawę morską bez pinniped. Cztery pieczątki biorą udział w programie występów delfinów w Batumi. Jakie sztuczki mogą widzieć widzowie podczas pokazu? Delfiny są zwierzętami, które są bardzo ciekawe i zabawne przez naturę. Dolphinarium w Batumi sprawia przyjemność gościom oryginalnego programu, podczas którego można zobaczyć gry w piłkę, skoki, tańce, sztuczki z obręczami i wiele innych ciekawych liczb.

Koszt biletów i dodatkowych usług

Dzieci poniżej 6. roku życia mogą oglądać zwierzęta morskie bezpłatnie, które towarzyszą rodzicom. Opłata za wstęp dla wszystkich odwiedzających powyżej 6 lat wynosi 12 lari (około 300 rubli). Za dodatkową opłatą można robić zdjęcia i pływać z delfinami. Popularną usługą dolphinarium jest leczenie delfinami. Jest to specjalny program, który ma uzdrawiający wpływ na organizm człowieka. Delfiny komunikują się za pomocą fal ultradźwiękowych, których zakres pod względem ich efektu terapeutycznego przekracza nowoczesne urządzenia medyczne. Ponadto komunikacja z tymi zwierzętami morskimi przynosi wiele pozytywnych emocji. Delphinarium w Batumi, harmonogram sesji terapii delfinami jest zindywidualizowany, biorąc pod uwagę życzenia każdego klienta. Koszt jednej sesji leczenia delfinami to 60-160 laris (około 1500-4000 rubli), w zależności od wieku pacjenta i wskazań medycznych. Terapię delfinem zaleca się do ogólnego leczenia, a także w przypadku poważnych patologii. Naukowcy udowodnili, że regularna komunikacja z delfinami pozytywnie wpływa na dzieci niepełnosprawne i małe dzieci, pozostając w tyle w rozwoju od rówieśników.

Adres Dolphinarium i harmonogram sesji

Aby zobaczyć pokaz delfinów jest dla każdego turysty podczas reszty w Batumi. Adres Dolphinarium jest następujący: ul. Rustaveli 51. Kompleks rozrywkowy znajduje się na terenie Parku 6 maja, nad brzegiem jeziora Nurigel. Latem spektakle odbywają się dwa razy dziennie: o 14:00 i 17:00. Dzień wolny jest poniedziałek. Tryb pracy dolfinarium w Batumi zmienia się wraz z początkiem jesieni. O tej porze roku występy odbywają się raz dziennie, o godzinie 17.00. Kup bilety z wyprzedzeniem, w aktywnym sezonie turystycznym w kasie biletowej na delfinarium, bilety na najbliższy pokaz nie zawsze są dostępne.