478 Shares 1791 views

Jak szyć epauletę w wojsku tunikowym lub policjanta

W życiu każdego zawodowego oficera wojskowego lub policjanta są chwile radości związane z otrzymywaniem regularnych tytułów. Otrzymano nowy mundur, gwiazdy są "myte", pojawia się pytanie, jak szyć pasek na tunikę. Dla żony (jeśli ona jest) to zadanie nie może być powierzone.

Co wiemy, jak szyć pasek na ramię

W rzeczywistości zadanie nie jest w ogóle tak proste, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Pogon twardy, przebity twardy, a ci, którzy rzadko trzymali igłę w dłoniach (na szczęście nie ma wielu oficerów w szkole, musisz nauczyć się wszystkiego), wesoło się rozpoczyna, nagle zdaje sobie sprawę, że okazuje się być krzywy i zmuszony do złamania szwów. Wszystko to powoduje nerwowość, ale praca musi być wykonana.

Statut jasno definiuje parametry geometryczne, ale nic nie mówi o sposobie szycia pasa na tunikę, czyli o samej technice. Rozumie się, że wszyscy o tym wiedzą. Ponadto, czarter nie jest dodatkiem dla rękodzieła. Możesz poprosić innych oficerów o pomoc lub samodzielnie ją wyobrazić. Problem, chociaż nie jest prosty, nie jest dwumianem Newtona.

Wymagania ustawowe

Tak, o rozmiarach i dystansach. Są tylko dwa, a jeśli spojrzysz uważnie, jesteś zupełnie sam. I łatwo pamiętaj: jeden centymetr. Na taśmach ramion szerokości powinny zachodzić na siebie szew ramienia, a reszta jego szerokości powinna znajdować się z przodu. Jeśli chodzi o drugi rozmiar, możemy powiedzieć, że nie jest, ponieważ jest zero. Pogon jego boczna krawędź powinna zbliżać się do linii łączącej tuleje z ramieniem. To rodzaj orientacji geometrycznej i należy ją osiągnąć.

Zanim szyjesz pasek na ramieniu na kurtce, konieczne jest podjęcie działań, aby praca nie musiała być zmieniana. Aby to zrobić, musisz naprawić obiekt, teoretycznie powinno wystarczyć na dwa punkty, ale praktyka pokazuje, że trzy są bardziej wiarygodne. Chwyć nici krawędziami krawędzi zewnętrznej i miejsce, w którym przycisk jest szyty.

Ostrzeżenie przed rozproszeniem: przed szyciem pasa na tunikę konieczne jest przymocowanie do niej wszystkich metalowych insygniów, wskazując rodzaj żołnierzy i rangę. Wtedy będzie to bardzo problematyczne.

Inżynieria Biznesu

Tak więc taśma na ramię jest zamocowana w trzech miejscach, a teraz zadaniem jest szycie jej krawędzi wzdłuż obwodu. Trzeba pamiętać o takim elemencie konstrukcyjnym jak podszewka, nitki nie mogą przechodzić przez nią, dlatego cały czas musi być wyciągnięty, przytrzymując go dwoma palcami lewej ręki.

Praca zaczyna się od gwintowania igły w oku igły, jest to łatwe w obsłudze. Ale należy pamiętać, że jego długość nie powinna przekraczać 20 cm, w przeciwnym razie nie można uniknąć splątania, a intensywność pracy wzrośnie znacznie.

Do szwów, jak również do wszystkich uniformów wojskowych, ustawione są dwa podstawowe wymagania: wytrzymałość i niska widoczność. Dlatego musisz zaszyć jedną mocną nicią. Cienka bawełna nie pasuje, trzeba "kilkanaście", z dodatkiem poliestru lub całkowicie syntetycznego (tylko w przypadku, gdy zalety sztucznych materiałów są oczywiste). Jest oczywiste, że gwint powinien być dobrany do koloru pasków na ramię.

Dalszy sukces sprawy zależy od staranności i umiejętności. Ściegi powinny być równe, 3-4 mm i ściegi proste. Jeśli w bliskim sąsiedztwie jest prawie niewidoczne, można było prawidłowo zszywać epaulety na tunikę.

Zdjęcia oficera w aktach osobistych są robione za każdym razem, gdy jest on nagrodzony następnym tytułem i jest całkowicie niewłaściwe dla jakiegokolwiek zaniedbania. Tradycje armii rosyjskiej manifestują się przede wszystkim w chwale militarnej, ale wygląd servików zawsze musi być nienaganny.

Maskowanie epaulettów na marynarce Ministerstwa Spraw Wewnętrznych jest nieco bardziej skomplikowane, wynika to z faktu, że jedna ze stron jest zaokrąglona. Istnieją dwa sposoby powtórzenia konturu: można ściegi krótsze (do dwóch milimetrów) lub próbować usunąć gwint na powierzchni i pozostawić je na wewnętrznej stronie. Poza tą krzywoliniową sekcją, wszystkie inne czynności są takie same, jak podczas szycia epauletów na tunikie wojskowej.

Cierpliwością i dokładnością są główne zasady, a nie tylko w tej sytuacji. Wszystko się okaże!