499 Shares 6200 views

Podstawą twórczości – ciasto sól do rzeźbienia

Jednym z najbardziej popularnych typów robótek wszystkich dzieci od najmłodszych lat – jest modelowanie. A jeśli dziecko ten rodzaj sztuki jest tylko sposobem, aby uzyskać przyjemność z punktu widzenia pedagogiki formowania – to sposób na rozwijanie umiejętności motorycznych dziecka, wpływając na rozwój mowy dziecka i pisania. Ponadto, modelowanie klas spokój fidget, przyzwyczaić go do dokładności, wytrwałości i oczywiście pomóc w tworzeniu zaangażowanie, chęć przynieść zaczęło się kończyć.

We współczesnym świecie oferuje ogromną ilość materiału użytego do tego rodzaju pracy. Jest to inny rodzaj gliny, specjalną masą, wosk, glina, gips i sól ciasta do rzeźby.

Rozważmy ciasta soli. Jest to najbezpieczniejsza dla dziecka do formowania materiału, który może nawet jeść.

Testoplastika – to nazwa forma sztuki, która używa ciasta sól do rękodzieła – jest zakorzeniona w głębokiej przeszłości. Być może człowiek nauczył się zabawek z testu, gdy dowiedział się, aby mąkę z ziarna. Przynajmniej wzmianka o ciasta znaleźć w opisie różnych obrządków religijnych starożytności iw opisie ofiar. Ponadto rozpowszechnienie tej sztuki była we wszystkich kontynentach za wyjątkiem, że z wyjątkiem Antarktyce.

Sól ciasta do rzeźbienia przygotowuje się w bardzo prosty receptury: 2 filiżanki mąki 1 filiżanka drobno dodatku soli, a wszystko to jest rozcieńcza ½ szklanki wody zimnej. Na figurach nierównych proporcjach różne: 2 filiżanki mąki dodaje 4 szklanki soli. Do typowych składników można dodać łyżkę zwykłego kremu do rąk, które uczynią go bardziej elastycznym. Ale jest takie ciasto nie jest już możliwe.

Ciasto ugniata jak pierogi. Gotowy materiał musi zachować kształt kulisty. Przed rozpoczęciem pracy, pożądane jest, aby usunąć krótki czas w lodówce, fabrycznie zapakowane w plastikowej torbie, aby chronić go przed pękanie. Ciasto sól do rzeźbienia można dodawać żadnych barwników: gwasz, akryl, akwarela, jedzenie Kohler powiedział. Następnie wyroby z niego będzie jeszcze bardziej interesująca, jaśniejsze i bardziej oryginalne. Barwnik można nie tylko dodać do ciasta, ale po prostu umieścić go na już gotowego produktu, po pokryciu go z podkładu.

Przed rozpoczęciem nie być rozproszony, przygotować wszystko, co może być konieczne. To płótno olej, kawałek tektury pokrytych folią filiżanek zimnej wody i oleju roślinnego, Formy do pieczenia, frędzle, koraliki, wytłaczanych guziki, czapki długopisów lub markery, małym nożem kuchennym – wszystko za pomocą której można podać swój produkt formy i oryginalność , tworząc swój wygląd.

Sól do ciasta, rzeźbienie – materiał satysfakcjonujące. Jest miękki, elastyczny, bezpieczny dla środowiska i bardzo wygodne pod każdym względem. Gotowe produkty mogą być suszone na słońcu lub piec w piecu o temperaturze 80 stopni, i jest możliwe łączenie wszystkich tych rodzajów, zwłaszcza jeżeli wyrób jest wykonany z grubej warstwy ciasta.

Wykończone rzemiosło może być pokryta lakierem, który nie tylko dadzą pełny obraz produktu, ale również do zachowania go przed zniszczeniem.

Co może być prostsze, ale modelowanie z solonego ciasta? Zdjęcia wyrobów gotowych zaskoczyć. Może to być wyroby płaskie wykonane w postaci płyt i mogą być postacie trójwymiarowych. Bądź kreatywny! To wszystko zależy od twojej wyobraźni i chęci.