551 Shares 2772 views

Portret Tolstogo Lva Nikolaevicha – największe dzieło sztuki rosyjskiej

Wielki rosyjski pisarz Lva Nikolaevicha Tolstogo, który nazywa się sumieniem narodu, wyciągnął kilka znanych artystów. Najsłynniejsze portrety klasyków należą IE szczotki Repin, IN Archeologia, MV Nesterov. Od malarzy krajowych do obrazu LN Tołstoj okazało LO Pasternak (ojciec pisarza Borysa Pasternaka) i NN N.


uznanie na całym świecie

Ale jest portret Tolstogo Lva Nikolaevicha, autorstwa Pabla Picassa (napisany w 1956 roku). Ponadto rysunek autora powieści „Wojna i pokój” słynnego polskiego malarza stawów sty. Ma ona kilka klasycznych portretów i dwa obrazy. Jeden pokazuje wycofania ostatniego pisarza z plecaka na plecach z Jasnej Polany. Płótno nazywa się „Na drodze do nieskończoności.” Na drugi oddaje wielkiego rosyjskiego pisarza, obejmując Jezusa Chrystusa.

W nieco nietypowy sposób popełnił portret Tolstogo Lva Nikolaevicha amerykański harmonogram Mauricio Lazanski. Zapewne i ten obraz ma swoich fanów.

Dzieła znanych artystów

Nasz kraj jest bogaty w obrazy wielkiego rodaka. Szczególnie dobrze znane obrazy artystów szczotka rosyjski powyżej. Niektóre z nich zwrócił się do obrazu wielokrotnie. w MV Nesterov – dwie prace, z lat 1907 i 1918. Leonid Pasternak zwrócił dużo pisarza. W 1901 roku stworzył portret Tolstogo Lva Nikolaevicha na tle grzmotu i światło lampy biurko. A w 1906 roku namalował portret węgla. Bardzo znane dzieło NN N 1884, który przedstawia klasyczny entuzjastycznie pisze: On nie udawał, że pracuje. Portret w mieszkaniu Moskwie klasyczny w momencie kiedy Tołstoj pracował nad traktatem „co wierzę.” Tkanina wyróżnia zwięzłość i prostotę, w najmniejszym stopniu nie umniejsza jego wielkości.

wielki Kramskoy

Od dzieciństwa, co rosyjskie podręczniki szkolne znane malowanie, który przedstawia czterdzieści pięć Lew Tołstoj – portret Peredvizhnik IN Archeologia. Malarz-psycholog, wielki mistrz portretu napisał w Jasnej Polanie jednym z jego najlepszych obrazów.

Historia stworzenia jest. Lew Tołstoj długo odmówił, mimo prośby o Tretjakowa, stanowią Featured Artists. Kramskoy ale nie udało się przekonać pisarza. Ten obraz jest tak popularne, ponieważ artysta był w stanie ujawnić skomplikowany świat geniusza i analityk ludzkiej duszy, który był Lew Tołstoj. Portret nadrukowane na zawsze spokojny wygląd wyjątkowej osoby, transmitowanie i prostotę i mądrość w tym samym czasie. IN Kramskoy malowane dwa portrety – do Galerii Trietiakowskiej oraz rodziny pisarza. Artysta był tak pasjonatem pracy, która zakończyła pierwszy obraz na trzy sesje, drugi udało się zakończyć jeszcze szybciej. To jest moc malarza było dostrzec i uchwycić ukryte ruchy duszy i cechy charakteru osoby portretowanej. Artysta powiedział, że portret musi najpierw wyświetlić go na osoby, dla których lubił całej Rosji. Repin o tej pracy Archeologia napisał, że autor był w stanie „wyrazić istotę” Wielki Lew „” Ten niezwykły portret Tolstogo Lva Nikolaevicha jest w Galerii Trietiakowskiej.

pomysłowy Repin

Ilja Repin Efimovich sam, wielki mistrz portretu, rysunek „Velikogo LVA” więcej niż raz. Jest to największa seria portretów pisarza. Jest to fotografia Lva Tolstogo, stwarzające Repin. Namalował Tołstoja orki i gra na pianinie i jeden razem z córką A. Tołstoja. Bardzo popularny obraz pisarza przedstawiono leżącego pod drzewem w lesie i czyta książkę. Jest to internetowy gdzie pokój roboczy (pokój pod dachem), tabela przedstawia pisarza Lwa Tołstoja. Portret na tle różowy sofa jest również bardzo dobra.

Wiele szkice do wszystkich zdjęć. Niezwykle popularny jego obraz, który przedstawia Tołstoja, stojąc boso na trawie. Zawsze mowa mówiąc o prostym wykresie, chodzenie boso, zaoranej ziemi. Ten ostatni fakt jest biografia pisarza, też, zdobył wielką Repin, obraz nazywa – „Plowman”. Nawiasem mówiąc, rodzina nie lubi wszystkich zdjęć, zwłaszcza boso, a orki klasyczny. Żona myśli takie zachowanie intymnej wykres, aby nie być chluby stronę życia. Istnieje również portret rodziny, gdzie pisarz jest pokazany z żoną, istnieją szkice pisarza i pisarz czytnika pod różnymi kątami. Działa bardzo dużo.

Geniusz geniuszu malarskiego

Najbardziej znanym jest dziełem Repin w 1887 roku, które wykazują wielki pisarz, siedząc w fotelu z książką w ręku. Pomysłowy autor portretu Tołstoja przedstawiono „Master myśli”, spokojnie odchylając się do tyłu na krześle ciemności. W tych samych kolorach i pisarz ubrania. Film opowiada o geniusz jest prosta. Kolorystyka jest bardzo skromny, że nie zmniejsza wielkość dowolnego obrazu, brak obrazu na nim „człowiek dla wszystkich czasów”.