475 Shares 9342 views

Ryby zapiekanka. Należy przygotować go?

Należy przygotować danie niczym garnek ryb? To może być mądry, aby ograniczyć smażone ryby na patelni? Spójrzmy na to w sposób bardziej szczegółowy.


Ryby są znane jako niezwykle przydatny produkt. Jest to szczególnie prawdziwe stwierdzenie dotyczące oleju rybnego bogatego w (zwykle ryb morskich). W takich przedstawicieli rodzin rybackich takich jak flądra, makrela, morszczuk, mintaj, wachnia zawiera tylko ogromną ilość składników odżywczych, aw szczególności fluor, jod, wielonienasycone kwasy tłuszczowe (w tym omega-3, które nie zostały wysłuchane, chyba jedyny, który jeszcze raz w życiu doświadczenie z mediami), witaminy a, E i D, a także żelaza, cynku i selenu. W skrócie, ryby – tylko magazyn substancji odżywczych; Koncentrują się one w tym samym czasie w jednym produkcie!

W konsekwencji, gotować ryby wystarczy! Tylko tutaj smażone ryby nie jest tak skuteczna jak opisano powyżej. Wiele składników odżywczych z nim dosłownie znika. Ale rakotwórcze dodany! To, oczywiście, odnosi się do ryby, smażone w dużej ilości oleju. Ale ryby pieczone na otwartym ogniu, ma prawo być w diecie. Ale tu pożar w mieszkaniu w mieście nie jest najrozsądniejszym rozwiązaniem. Ale czy to w naturze nie zawsze sprzyjającej pogodzie.

Co pozostaje? Gotowane lub pieczone ryby. A jeśli smak gotowanej ryby jak nie każdy, a następnie pieczone ryby tylko gastronomiczny arcydzieło! Wystarczy ugotować powinny być w pewien sposób (bardzo proste). Jednocześnie wszystkie składniki odżywcze w rybach są zapisywane! Tak, zapiekanka ryba – danie godne przygotowywane w domu!

Aby nie być czysto teoretyczne informacje, dodają materialnych praktyk. I powie to o tym, jak gotować garnek ryb. Recepty na uwagę!

Pierwszy sposób wytwarzania garnków ryb.

Co jest potrzebne: Pollack (800 g filet), średnia cebula (1 sztuka), duży pomidor (1 sztuka), marchew (1 szt), sok cytrynowy (30 g lub 2 łyżki), sos tatarski (do smaku), każde olej roślinny (muszą być nasmarowane pieczenie), zmielony czarny pieprz, sól (morskie mogą być używane).

Jak przygotować:

  1. Dokładnie przemyć ryb i suszy ręcznikiem papierowym (lub ręczników). natychmiast można wyciąć ryby na porcje i można upiec całość. Następnie wymieszać sok z cytryny z solą i pieprzem i natrzeć tą mieszankę ryby (sok z cytryny nie tylko dać pikantny smak ryby, ale także pozwalają na danie osiągnąć gotowość szybciej).

  2. Posmarowania blachy do pieczenia z olejem roślinnym, umieścić na nim rybę.

  3. Cebulę obrać i pokroić w cienkie pierścienie, jak to możliwe i umieścić go na ryby, miejsce na górze pomidory i marchew, pokroić w cienkie plasterki. Wszystko to jest do wypełnienia w sosie tatarskim.

  4. Czas prażenia ryb w piecu o temperaturze około 180 ° C – 30 minut.

Drugim sposobem gotowania zapiekanek ryb, – ziemniak garnek z ryb

Co jest potrzebne: ziemniaki (1 kg), filety Morszczuk (800 gramów), twardy ser (300 gramów), tłuszczu mlecznego (nieco ponad pół szklanki), masło (nie rozprzestrzenił) – nie mniej niż 50 gramów, olej roślinny 5 łyżek sól, pieprz, proszek imbir, zielony smak.

Przygotowanie:

  1. Czyste i położyć się gotować ziemniaki.

  2. Tymczasem, mycia i obsushivayut ryby tnie się na cienkie paski, smaku soli i przypraw. Protushivaem go przez 10 minut.

  3. Puree z dodatkiem mleka, masła i imbiru. Istnieje również dodać drobno posiekanej zieleniny.

  4. Olej forma do pieczenia lub oleju (lepiej jest zrobić specjalną szczotką wykonaną z silikonu). I ułożyć warstwy stanowiące naczynia. Pierwsza i trzecia warstwa – ryb. Drugi i czwarty – puree. Górna pokrywa cały ser tarty. Wszystko to jest pieczony w 180 stopniach (wskaźnik gotowości – złoty ser skorupy) Piekarnik rozgrzany. Zazwyczaj gotowy posiłek osiągnie 20, maksymalnie 25 minut.

Bon appetit! I pamiętaj, że stosowanie takiej smacznych i zdrowych potraw, takich jak zapiekanki z ryb, znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych, a także stwardnienia rozsianego i chorób układu krążenia! I to miły bonus – ryba zachowuje młodość skóry. Więc zapiekanka ryba także pozwoli zaoszczędzić na wycieczki do kosmetyczki!