303 Shares 1994 views

transformator impulsowy: Zasada działania i cech funkcjonalnych

Transformator jest raczej skomplikowane urządzenie techniczne, których podstawowym zadaniem jest przekształcenie pewnych właściwości i charakterystyki elektrycznej takich jak napięcie lub momentu obrotowego. Również nowoczesny transformator pozwalający na konwersję AC DC lub vice versa.

Wśród ogromnej różnorodności stosowanych obecnie vremyapriborov zwłaszcza pulsie ich gatunku.

Transformator impulsowy jest szeroko stosowane w systemach komunikacyjnych, bt, urządzeniami automatyki, dokonywania zmian amplitudy impulsu, jak również ich polaryzację. Głównym warunkiem skutecznego działania tego rodzaju urządzenia jest to, że sygnał zniekształcenia, który jest nadawany z tym powinny być ograniczone do minimum.

Transformator impulsowy opiera się w swojej pracy na następującej zasadzie: gdy na jego wejście odbiera impulsy prostokątne pewnego napięcia w uzwojeniu pierwotnym stopniowo wyłania elektryczny prąd, siła , która stopniowo zaczyna wzrastać. To z kolei spowoduje zmianę pola magnetycznego oraz pojawienie się siły elektromotorycznej w uzwojeniu wtórnym. W tym przypadku, zniekształcenie sygnału prawie nie występuje, a ewentualna strata prądu jest tak mały, że można zaniedbać.

Co do ujemnego impulsu, co jest nieuniknione w wyglądzie, natomiast transformator impulsowy przechodzi do zdolności zaprojektowanej, jej wpływ może być zminimalizowana poprzez ustawienie prosty diodowy w uzwojeniu wtórnym. Zatem tutaj pęd będzie tak blisko prostokątny.

Transformator Pulse różni się od innych odmian systemu technicznego, która funkcjonuje wyłącznie w trybie nienasyconych. Jego rdzeń magnetyczny jest wykonany ze specjalnego stopu, który z konieczności wykazuje dużą zdolność pola magnetycznego.

Ponadto Pulse w nowoczesnej energetyki i przemysłu elektronicznego wykorzystuje następujące główne rodzaje transformatorów:

  1. Działalność każdej nowoczesnej Radiopribor niemożliwe bez transformatorów. Ich działania są różnorodne: z jednej strony są one niezbędne w celu zapewnienia, że odbiorniki mogą być zasilane z sieci prądu zmiennego konwencjonalnej, a z drugiej strony, w celu podniesienia lub obniżenia napięcia określonej częstotliwości w amperów. Z tej funkcji związanej i ważną cechą konstrukcyjną transformatorów – zamiast rdzeni żelaza stosowane tu określenie wstawiania magnetytu lub karbonylową żelaza.
  2. Innym rodzajem urządzenia wykorzystywane przede wszystkim w nowoczesnych systemów śledzenia i komputery pokładowe samolotów, transformator obrotowy. Jego zasada działania jest taka, że kąt obrotu ramy jest przekształcana w energię napięcia prądu. Transformator zewnętrznie obracanie to mała maszyna elektryczna, działa wyłącznie z AC. Ponadto, w zależności od tego, gdzie stosowane są transformatory mogą być dwubiegunowy lub wielobiegunowy.
  3. W zależności od tego, czy płynie prąd do uzwojenia pierwotnego, transformator izolowanych DC i AC. Podstawowym widok pierwszego typu – autotransformator, który składa się wyłącznie z jednej cewki, która jest bezpośrednio zaangażowany w obwodzie elektrycznym. Tego typu urządzenia są przeznaczone wyłącznie dla obniżenia napięcia i tylko dla bardzo małych prądach. Transformator DC – bardziej skomplikowane urządzenie, składające się z silnika i prądnicy. W tym przypadku prąd pierwotny generowane przez silnik, a wtórny – dynamo który napędzany jest tym samym silnikiem. Często sytuacja występuje wtedy, gdy silnik prądu stałego jest transformatorem i dinamomomashinu połączone jednego metalu ramki. Odbywa się to w celu zaoszczędzenia materiału, a także do poprawy jakości instrumentu.