379 Shares 1637 views

Jak: blogger lub blogger?

Pytania pisowni w Internecie dla jakiegoś powodu są dość konwencjonalny, nie są rzadkością, nawet oburzeni komentarze, że to nie jest test z gramatyki, a dopiero World Wide Web. Na szczęście, progressive część użytkowników nie podzielają ten pogląd i dąży do harmonii, z których część może być uznane za właściwe pismo. Najtrudniej być może pożyczyć słowa. Najbardziej uderzającym przykładem – długa dyskusja o tym, jak poprawnie pisać: blogger lub blogger. Filolodzy nadal nie osiągnęły porozumienia o poprawnej pisowni tego słowa, ale widok w tej sprawie może być utworzona za pomocą analiz i logiki.


Skąd blogerzy i kim są blogerzy?

Popularną formą przestrzeni informacyjnej w Internecie – jest to blog, i prowadzi swój lud zwany blogger (czy Blogger). Popularność blogów jest bezwzględna dostępność tego rodzaju twórczości, czy tylko komunikować się ze światem zewnętrznym. Istnieje kilka głównych platform, zapewniając możliwość dla wszystkich, którzy chcą mieć swoje własne zasoby. Dzieje się tak pomimo możliwości zorganizowania własnego niezależnego bloga w domenie drugiego poziomu oraz płatnego hostingu.

Człowiek, który prowadzi blog, niezależnie od przedmiotu lub platformy, zwany Blogger. Ogólnie rzecz biorąc, jest to nazwa każdego użytkownika sieci, wiodącego dziennika elektronicznego, nawet jeśli jest ona wykonywana tylko w celu dostosowania piękne obrazy lub zbiory anegdot.

Poprawna pisownia wyrazów zapożyczonych

W języku rosyjskim istnieje prosta zasada: pożyczone słowa są napisane w taki sam sposób, jak w oryginalnej wersji językowej, choć zamiast znaków łacińskich używane cyrylicy. Z języka angielskiego przyszedł do nas blog słowo, jak również blogger słowo. Jeśli zastosujesz proste transliteracji, zastępując liter rosyjskich, a następnie wynik jest podwójna litera „g”. W debacie na temat „blogger lub blogger” opiera się w dużej mierze od tej reguły, która działa w podobny sposób w odniesieniu do wszystkich pożyczonych angielskich słów.

Między dwie samogłoski spółgłoski jest podwójnie w przypadku korzystania z tzw „ingovoe” kończąc lub przyrostek „-er”. Tak więc, z „blog” Rzeczownik się „blogowanie” – blogowanie i „blogger” – użytkownik, wiodący blog. Podobne problemy w języku rosyjskim tam inne pary zapożyczonych słów: zakupy i zakupy, jog i jogging, chociaż w tych dwóch przypadkach są dość powszechne warianty o ograniczonej pary spółgłoski. W zależności od częstotliwości występowania w polu widzenia jest zmniejszona wariant zaczyna wydaje się słuszne.

filolodzy opinia

Debata na temat poprawnej pisowni, a także: blogger lub blogera – to wydaje się najbardziej logiczne do rozwiązania problemu jest filologów. W języku rosyjskim, ta podwójna spółgłoska pismo nie spełnia reguł, tak wielu językoznawców stosować się do następującego łańcucha logiki.

Jeśli wziąć pod uwagę tylko zapożyczone słowo „blog”, jego twórca musi być nazwany „blogger”. To słowo jest tworzony przez dodanie przyrostka do wyrazu pożyczonym „-er”, przez analogię ze słowem „sumator”. Oznacza to, że pożyczać słowa „procesor” dodaje się tylko sufiks, powodem braku podwójne zgodne.

roboty opinia

Często prawidłowa pisownia słowa jest zaznaczona odpowiedź z wyszukiwarek. Jeśli wyszukiwarki „Google”, aby ustawić system słowo „blogger”, który przypada stosunkowo mniejszą liczbę wyników niż w przypadku prośby o „blogger”. Jednak drugi system zapytań produkuje również, na której jest napisane na stronie angielskie słowo blogger, z wiodącym pierwszej linii trwa ta sama nazwa popularna platforma do blogowania. Wyszukiwarka „Yandex” reaguje podobnie.

Niedawno, po prostu kilka lat temu sytuacja była odwrotna: podwójne spółgłoski uznane roboty najpopularniejszy i najlepszy. Dlaczego to wszystko tak różne? W rzeczywistości, wszystko jest proste – na zachowanie robotów wyszukiwarek wpływa żądania użytkownika. O pisaniu „blogger” czy „blogger”, „Świadectwo. Ru” (popularny portal internetowy dedykowany do prawidłowego korzystania z języka rosyjskiego) podkreśla, że prawidłowe uznane pisanie pojedynczą literę „g”, choć w trakcie dyskusji i podwójne spółgłoski nie są rozpoznawane jednoznaczne błąd.

I to zastrzec słowników?

Z oczywistych powodów, dyskutanci nie mają możliwości odwołania się zasłużoną i autorytatywnych słowników – ani Dahl ani Rosenthal nie udało się doprowadzić w swoich zbiorach słowa, które stały się częścią naszego słownika zaledwie kilka lat temu. Jeśli nie można otworzyć słownik, gdzie nauczyć się pisowni: „blogger” czy „blogger”, jak to jest możliwe, aby dowiedzieć się, co i źródła zaufać?

W tym przypadku organ może być uznany za „rosyjski słowniku ortograficznym” pod redakcją W. V. Lopatina, wydane przez Rosyjskiej Akademii Nauk. Niniejsza publikacja uważa poprawną pisownię „blogger”, a mianowicie, że jest wymieniony i ma portal „Karta. Py”, o którym mowa powyżej.

Spory w Internecie

Być może najlepszym sposobem ustalenia prawdy bezowocnych sporów są w Internecie. Problemem jest to, że dyskutanci w większości przypadków opierają się na dwóch głównych argumentów – jego własnej opinii, a także linki do popularnych źródeł. Zaletą sporu nie ma, kto ma wielką ilość wiedzy, a ten, który wie, jak zbudować najbardziej wiarygodne łańcuch logiczny. W rezultacie, celem staje się nie do ustalenia prawdy absolutnej i gimnastyka umysłu. Więc blogger lub blogger? Jak wytłumaczyć i udowodnić?

Pierwszym z nich jest uświadomienie sobie, że wyrażenie „usłyszałem” bardzo słaby argument, ponieważ jest to subiektywna. Większość z wyżej wymienionych źródeł twierdzi, że prawo pisać wszystkie te same „blogger”. Dlaczego tak się stało?

elastyczny lingwistyka

Językoznawstwa, jako takie, jest wystarczająco elastyczna i rozwija dyscypliny. Słowo przestarzały, modyfikowane lub nawet stracić swoje listy. Jako przykład doskonałego „kawa” – to słowo niedawno wymienione rodzi się z samca średnio. Stało się to z powodu utraty spółgłoski na końcu – „kofy” był naprawdę męski, i przez długi czas po utracie „kawa” liter pozostawał przypisany do rodzaju aż do niedawna. Jednak procesy są przyspieszane teraz, więc pytanie: „blogger blogger lub – jak napisać poprawnie?” – pewnie prowadząc pierwszą opcję. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na właściwość języka rosyjskiego stopniowo zmniejszać „niepotrzebnych” litery lub sylaby.

W pierwszej kolejności jest on narażony na modyfikacje słów kredytowych. W trakcie użytkowania, stopniowo dostosować się do logiki języka rosyjskiego. często wykorzystywane dokładne określenie „stać zrusyfikowanych”, aby opisać ten proces.

Jak to jest, że napisał blogger lub blogger?

Pomimo zapewnień ze źródeł miarodajnych, dość szerokie warstwy społeczeństwa nadal korzystać z pisowni z podwójną literą „G”, dla tych ludzi na pytanie, „blogger czy Blogger – jak pisze” Jest tylko jedna odpowiedź. Ci ludzie nadal korzystać z „kawa” w męskim i nie spieszy się do przyłączenia się do nowych wytycznych. Dopóki takie zobowiązanie do ustalonych norm nie stać się szczerze staromodny, to podejście do pisowni jest dopuszczalne i nie wygląda na miejscu.

Logika tutaj jest dość prosty. Ponieważ słowo „blogger” jest wypożyczony, to najprostszym sposobem jest nie popełnić błędu pozostaje stosowanie transliteracji. Podstawowym źródłem jest nadal uważane za angielskie słowo bloger, więc ten zapis nie może być uznane za błędne. Obecnie obie opcje są dopuszczalne do użycia, jedynym ograniczeniem jest prawdopodobnie pozostaje zasada powstawania tekstu, w których pożądane jest, aby używać tylko jednej formy wątpliwego słowa. Wyjątkiem jest badań i artykułów, po raz kolejny próbuje wybrać odpowiednią wersję i osądzić spór.