593 Shares 5089 views

Co jest stolicą Ameryki

Przechodząc szkolnym dziedzińcu, usłyszałem argument między dwóch chłopców wieku 9-10. Istotą nie będzie opowiadać, ale chodzi o to, że jeden sekund próbuje udowodnić swoją erudycją i wiedzą w zakresie geografii: „Czy wiesz, co stolicą Ameryki” – mówi się, że maluch nie znoszącym sprzeciwu głosowych. W odpowiedzi przyszło samo nieśmiało: „A co to jest?”.


W rezultacie, drugi dziecko zostało poważnie wyśmiewane jako ignorant. Jednak, jeśli spojrzeć, i on też miał rację. Jakoś, wymawiając tę nazwę, to siłą rzeczy oznacza, USA, aw rzeczywistości jest dwóch kontynentów – Ameryki Północnej i Południowej, ogromne kontynenty, na których całe państwo z własną kulturę narodów, tradycji i zwyczajów.

Capital of America. Wciąż rozmawiamy o USA

Wbrew powszechnemu przekonaniu, wystarczająco, stolica Ameryki – to nie jest Nowy Jork, jak wielu wierzy, i Waszyngton. Miasto, które zostało nazwane na cześć założyciela i pierwszego prezydenta kraju , George Washington, który walczył o wolność obywateli masowych kolonistów z Wielkiej Brytanii.

Położony nad brzegiem rzeki Patomak, to miasto jest uważane za główny ośrodek polityczny Stanów Zjednoczonych. On jest słusznie można nadal nazywa i najbardziej niezależny. Dlaczego? Bo tak się złożyło, historycznie, że nie należy do żadnego państwa.

Oto główne instytucje rządowe (ratusz, Kongres, Senat, rada gminy, ambasad, ministerstw i agencji), a także główne urzędy banków i organizacji międzynarodowych.

Stolica Ameryki jest tak ważny w życiu człowieka, że dosłownie wszystko przepojone duchem patriotyzmu. Całego miasta można znaleźć zabytki, urzeczywistniającym symbole państwa, licznych pomników, muzeów, galerii i wystaw o podobnej tematyce.

Każdego roku tysiące turystów przyjeżdża tutaj, zarówno Amerykanów, jak i turystów z całego świata.

Kapitał Ameryki Południowej. Co warto zobaczyć w pierwszej kolejności?

Dostać się na tym kontynencie dość trudne, głównie ze względu na odległość, które będą miały do pokonania, podróży z Rosji. Ale ci, którzy nie uda, to jest niemożliwe, aby nie zazdroszczę, ponieważ aktywność można znaleźć tutaj jak wszyscy.

Jednym z najbardziej znanych miast, oczywiście, uznać stolicy Argentyny, Buenos Aires. Umieść niezaprzeczalnie popularny wśród kibiców i miłośników tanga.

Buenos Aires jest naprawdę można uznać za prawdziwe „miasto kontrastów”, ponieważ tutaj, w sąsiedztwie nowoczesnych wieżowców, nadal pozostał skromny i starych dzielnic Hiszpańskie i uderzająco przeciwstawne slumsy w odległych obszarach z centrum modnej okolicy. A jeśli stara część przypomina takich europejskich metropolii jak w Madrycie, Londynie czy Paryżu, nowoczesnych budynków na pewno nie gorsze do dowolnego Nowym Jorku czy Tokio i Pekinie.

Jest to zdecydowanie zielone miasto może pochwalić obecność parków i bulwarów, w centralnej części nawet wytrawnych turystów trafi wiele zabytków i pomników.

Kapitał Ameryki Północnej. Co jeszcze inne niż Waszyngtonie?

Ponieważ kontynent jest tylko dwa stany, oraz o Stanach Zjednoczonych i Waszyngtonie, to było w pierwszej części tego artykułu, a teraz koncentrują się na Kanady i jej stolicy Ottawa.

Jako głównego miasta w kraju, to metropolia jest uważana tylko czwarty zarówno w obszarze i w populacji, za Toronto, Montrealu i Calgary. Jednak to nie powstrzymuje go od tego, które pozostają szósty rok z rzędu w warunkach życia na naszej planecie.

Znajduje się u zbiegu trzech rzek, Ottawa od początku wieków była i nadal jest miejscem dla spotkań biznesowych, spotkań biznesowych i konferencji biznesowych, podpisywanie umów handlowych.

Stolicą tego miasta w połowie 19 wieku, mianowany Koroleva Viktoriya, zamiast do Ontario i Quebec.