274 Shares 7395 views

Tarczycy: objawy choroby, objawy zaburzeń

Ilość choroby tarczycy (potocznie – „tarczycy”) stale wzrasta co roku. Przyczyny patologii związanych z zaburzeniami produkcji hormonów zawierających jod może być różny – od wpływu stresu psychologiczno-emocjonalnego do niedożywienia i niekorzystnych warunków środowiskowych. Przekonajmy się, jaką rolę odgrywa aktywność ludzka tarczycy, objawy choroby narządów i diagnoz.


Gruczoł tarczycowy w układzie ciało

Gruczoł tarczycy gruczołu hormonalnego, element układu hormonalnego. Główną funkcją gruczołu krokowego – regulacja i utrzymanie homeostazy. Znajduje się w tchawicy, a pole ma postać dwóch płatów połączonych przesmyku raczej krótki. Tarczycy, objawy choroby , które są omówione poniżej, ma inną masę w niektórych etapach wieku życia ludzi. Na przykład, w czasie ciąży u kobiet powiększony gruczoł tarczycy – naturalne zjawisko, które ma miejsce po upływie sześciu miesięcy po upływie roku od dostawy.

I hormony tarczycy

Objawy choroby tarczycy jest często mylone z objawami zupełnie innej patologii. Ponadto, choroba może objawiać się przez dłuższy czas, a jej objawy są traktowane jako ogólne złe samopoczucie fizycznej. Dlaczego objawy choroby tarczycy tak nieswoistej? Wynika to z faktu, że syntetyzowane hormony tarczycy są zaangażowane w niemal wszystkich procesach w organizmie. Tkanki tarczycy syntezę hormonów jodowych i peptydów, które są możliwe bez aminokwasu tyrozyny. Z ich udziałem, a także pod wpływem jodu cząsteczkowego i enzymu, w nabłonkach TPO wytwarza hormonów kalcytoniny tyroksyny i trijodotyroninę.

Wpływ hormonów na systemach ustrojowych

Hormony te są zaangażowane w budowę i utrzymanie odporności, procesy metaboliczne w powstawanie próchnicy i wolnych rodników. Ponadto, hormony tarczycy utrzymywania normalnej temperatury ciała, są zaangażowane w produkcji nowych komórek, rozpadu życia. Inne hormony SHCHZ regulacji dopływu tlenu do komórek, proces utleniania i wytwarzanie energii. Mają też bezpośredni wpływ na psychicznego, fizycznego i psychicznego zdrowia człowieka.

Tarczycy: objawy choroby

Choroby tarczycy, w zależności od charakteru choroby, można podzielić na 3 kategorie:

– zaburzeń spowodowanych przez wzrost hormonu syntezy SHCHZ (nadczynność tarczycy);

– zaburzenia spowodowane zmniejszeniem syntezy SHCHZ (hormony tarczycy);

– zaburzenia występujące bez syntezy zmiana denominowanego SHCHZ odkształcenia (powstawania wola, węzłów, rozwój krokowego).

Z brakiem hormonów (niedoczynność tarczycy) spowalnia wszystkie procesy metaboliczne, które wpływają na edukację energetyczną. To z kolei prowadzi do takich konsekwencji (objawów):

– senność;

– senność;

– słabość;

– zmęczenie;

– pęcznienie;

– zaburzenia pamięci;

– przyrost masy ciała;

– suchość skóry, łamliwe paznokcie i włosy.

Ponadto traktowane jako objaw choroby tarczycy u kobiet, zaburzeń miesiączkowania, początek wczesnej menopauzy i przewlekłej depresji.

Kiedy SHCHZ nadczynność (SHCHZ zwiększona ilość hormonów we krwi) są klasyczne objawy:

– drażliwość, gorący temperament;

– utrata masy ciała na tle zwiększonego apetytu;

– kołatanie serca;

– pocenie się, zaburzenia snu.