603 Shares 3266 views

SUV "TLC 80": specyfikacje, opinie

Koncern Toyota w 1990 roku wydała Land Cruiser 80 – najlepszy samochód terenowy kiedykolwiek wyprodukowane przez tę firmę, podburzyli cały rynek pojazdów 4×4. Pomimo godnego życia, „TLC 80” w swoim właściwościom technicznym lepszy od wielu nowoczesnych rozjazdów. Lat minęło od wydania samochodu, w żaden sposób zmniejszyło jej popularność wśród kierowców, którzy cenią sobie moc, niezawodność i jakość.

powierzchowność

Główną różnicą pomiędzy Land Cruiser – duże wymiary. Producent tego samochodu nie oszczędził eksploatacyjnych, co jest ogromnym atutem. Największa maszyna na całej linii o nazwie Toyota atrakcyjny kompleks – pozornie najlepszy SUV firmy przypomina transportu wojska. Jednak pomimo jego ciężkości, wygląda bardzo solidnie, zajmując bardzo dużo miejsca na drodze.

Fani off-road docenią "TLC 80". koła pojazd specjalny wzór bieżnika znacznie poprawia wydajność w złożonych odcinków dróg. Ciało nieco podniesiony nad ramą i wzdłuż słupka przedniej szyby znajduje fajka prawostronnego. Pień jest umieszczone na dachu i jest przeznaczony do przewozu ładunków wielkogabarytowych. Na tylne drzwi zamontowane drabinki, ułatwia podnoszenie dachu samochodu.

Zewnętrznie, Land Cruiser wygląda kanciasty i masywny zderzak „TLC 80” nadaje jej brutalność i męskości. Cienkie i gładkie linie tu nie ma – to absolutnie męski samochód z szorstkich, ostrych udarów.

wnętrze

Wnętrze „TLC 80” przeznaczony jest na wysokim poziomie. Każdy szczegół został starannie przemyślany, wszystkie niezbędne urządzenia są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Abholstery całości wykonane z czarnego plastiku wysokiej jakości. Według opinii z właścicieli, nawet przez przypadek wielu latach eksploatacji, dane pozostają całkowicie cichy i stabilny.

Trzeba też wspomnieć informacyjny i wygodny pulpit. temperatura silnika, poziom paliwa jest oznaczony na nim. Minusem jest brak obrotomierza, aby narzekać, że wielu właścicieli samochodów. Dźwignia zmiany biegów jest bardzo wygodne dla kierowcy i łatwe w użyciu.

silnik benzynowy

Benzyna napędowego „TLC 80” został opracowany z uwagi na wszystkie wymogi podane kierowcy SUV. Silnik ma długą żywotność, jest niezawodne i wysokiej jakości montażu. Przedstawiła dwa rodzaje sześciocylindrowym silnikiem o pojemności 4,5 litra, a zawory 24, gaźnika i wtrysku.

Moc jednostki mocy 197 KM sprawia, że gaźnik. Nieobecność katalizatora i wystarczająco niskim stopniu sprężania umożliwia wypełnienie z paliwa samochodów liczbie oktanowej, równej 92 m. W tym przypadku, jakość nie odgrywa roli, którą można uznać za plus dla tych kierowców, którzy podróżują na długich dystansach. Ale jednak ma swój własny wada: to dość skomplikowana konstrukcja wymaga gaźnik raz na półtora roku, demontaż i czyszczenie całego systemu, co powoduje dość schludny sumy.

Moc silnika wtrysku jest nieco większa i wynosi do 205 KM. Model ten jest bardzo kapryśna i wymaga jedynie 95-oktanowej benzyny jakości. Jednakże, istnieje ona i plusy: dobry układ wtryskowy i długa żywotność (około 200000 km).

W zasadzie, silnik benzynowy w służbie nie jest szczególnie drogie, ale należy natychmiast przygotować do wielkiego zużycia paliwa: 20-25 litrów na sto kilometrów. Żarłoczność to jednak zrozumiałe Po wszystkie mostki „TLC 80”, a jej moc wiązania. Silnik jest cichy i ma płynną jazdę, ale na jakości wykonania wymagają regularnej wymiany oleju, filtrów i iskry. Operacje te przeprowadzane są zwykle raz na 100 tysięcy kilometrów, w tym z pasami i wymiany napędu. Każdy 40000, zgodnie z uwagami sami właściciele Land Cruiser, jest konieczne, aby oczyścić i wymienić grzejnik przeciw zamarzaniu.

silnik wysokoprężny

Zainstalowany na silniku napędowym 80 „TLC” – Pojemność sześciocylindrowy silnik 4,2 litrów, który jest zarówno turbodoładowania i atmosferycznego pompowania.

rynki europejskie dostarczony samochód z wolnossący silnik o pojemności 136 koni mechanicznych, jednak rynki krajowe miały być znalezione w modelu 130 KM, który został zaprojektowany dla oleju napędowego nie jest najwyższej jakości.

Turbodoładowany diesel ma dobre osiągi dynamiczne i pojemności 167 koni mechanicznych. Do setek kilometrów samochód przyspiesza w 12,3 sekundy, prędkość maksymalna wynosi 170 km / h.

Land cruiser z silnikiem Diesla jest bardzo rozpowszechniona w Rosji ze względu na prostotę obsługi, niezawodność, jakość i zdolność do „strawienia” paliwo domowej.

Funkcja napędowy „TLC” jest obecność dwóch baterii, licznik krzyżowanie lub spiralnej sieci z włókien, przy czym nie ma problemu z pracy silnika przy niskich temperaturach. W okresie zimowym wskazane jest użycie specjalnych dodatków antigelevye że będzie uniknąć wielu kłopotów. Producent zaleca również, że co 20 tysięcy kilometrów, aby zmienić filtr paliwa – ten środek ostrożności przedłuży żywotność pompy wysokiego ciśnienia.

drivability

Pomimo dużych rozmiarów i wagi, Land Cruiser oferuje doskonałą dynamikę i manipulację – łatwo wchodzi nawet w ostrych zakrętach. Przy prędkości 120 km / h auto pewnie trzyma się drogi i posłuszny kierowcy. Pod warunkiem, że jest dość silny wspomaganie kierownicy, jednak jest to prawie „przezroczysty”, ponieważ z czołowych kół przednich. Przy prędkościach powyżej 100 km / h może czuć zwrotnica reaktywny wzmocnienie.

Mocny zawieszenie znacznie zmniejsza drgania i dużej powierzchni drogi wad. Nawet jeśli wejdzie ona w poważnych dołów dla kierowcy i pasażerów były ograniczone do gładkiej bujania „TLC”.

Według opinii wielu kierowców, specyfikacje Land Cruiser zostały wybrane w taki sposób, aby umożliwić samochód czuć się pewnie, jak i dróg w obszarach miejskich. Zamontowane amortyzatory mogą być kontrolowane, co daje możliwość regulacji zawieszenia i dostosować je do indywidualnych właściwości jazdy.

Opcje

Początkowo Land Cruiser 80 jest dostępny w kilku wersjach wyposażenia, począwszy od podstawy, „wojska”, a kończąc na samochodzie wygodne i nawet luksusowy SUV.

Najprostszy montaż uważane STD – idealny pojazd na polowanie lub połowy. Jest całkowicie nieobecne elektronika, samochód uproszczona do minimum. Nie ma nawet system ABC, który, nawiasem mówiąc, boi się samego błota. Pakiet zawiera oprócz klimatyzację, ręczną wyciągarką i radiem. Wnętrze wyłożone jest winyl, który jest łatwy do czyszczenia za pomocą wilgotnej ściereczki.

GX – bardziej komfortowe wyposażenie, ale bez zbędnych ozdobników. Na zewnątrz pojazdu posiada listwy i chrom, wnętrze jest uzupełniony przez klimatyzację, pakiet elektryczny i szyberdachu. Seat tkaniny tapicerki ma, na podłodze – dywan.

Prestiżowych i luksusowych można nazwać wersji VX, która obejmuje wszystkie możliwe opcje, które zwiększają komfort użytkowania. Salon wyposażony jest welur lub skóra nabiera wyglądu felgi.

koszt

W tej chwili można kupić tylko używanego samochodu Land Cruiser, a jej koszt może się różnić w zależności od roku wydania i ogólnego stanu zdrowia. Minimalna cena – 300000, maksymalna – około 700 tysięcy rubli w ostatnich latach wykorzystanie wizerunku.

Właściciele „TLC 80” zauważyć, że koszt ten cud w pełni uzasadnione jakości. Pomimo imponującej perspektywie, samochód jest bardzo niezawodny.

projekt niezawodność

Podstawą Land Cruiser 80 jest całkowicie zależne od zawiesiny, przy czym wytrzymałość, wytrzymałość i trwałość. Silent bloki zużywają się w czasie, co prowadzi do poczucia, że samochód „pływa” na drodze, jednak ich wymiana powinna odbyć się nie częściej niż raz na 180.000 kilometrów. amortyzatory, sprężyny i drążki należy wymienić nie jest potrzebne.

W „TLC” praktycznie żadne niedociągnięcia, zwłaszcza jeśli prawidłowo dbać o niego. Jednak, aby znaleźć przyzwoity samochód w tej chwili jest trudno – kilka osób naprawdę oglądania swoich pojazdów, szczególnie jeśli operacja jest przeprowadzana w warunkach terenowych.

Możliwość dostrojenia

Ten samochód wymaga inwestowania dużo czasu, pieniędzy i wysiłku. Nawiasem mówiąc, jest to możliwe i strojenie „TLC 80”: co do zasady, jeżeli samochód służy do poruszania się po drogach, a następnie uciekają się do zwiększonego zawieszenia, wysoki prześwit, montaż listew i innych szczegółów.

Toyota Land Cruiser 80 – wielki SUV, zdolny, mimo podeszłego wieku, aby dać szanse na wielu nowoczesnych modeli zwrotnice.