534 Shares 6413 views

Co to jest karta raport? Gdzie najczęściej to słowo?

Dla wielu słowa „stół” kojarzy się ze szkołą i klasach. Ale w rzeczywistości, określenie to ma kilka znaczeń. Zastanów się, co karta raport i gdzie najczęściej wystąpienia tego słowa. Ale po pierwsze, badamy jego pochodzenie.

etymologia

Trudno ustalić pochodzenie „karty raportu” terminu. Znaczenie słowa zmieniło się nie do poznania. Najprawdopodobniej jest to zapożyczone z języka (Holandia) Holandia, gdzie tabel tłumaczone jako „stół”. Co ciekawe, łaciński tabula ma kilka znaczeń: Tabela i planszę.

Istnieje przypuszczenie, że słowo ma greckie korzenie – od tablaus lub tavla – „grę w warcaby, kości i szachy na specjalnym podszyciem pokładzie” i przekłada się niezwykle rzadko,

To Hellenic znaczenie terminu jest transliteracji na język rosyjski. Tavleya lub Tavlya – Stary rosyjski nazwa egipskiego gry w warcaby. Człowiek, który spędził tak wolny, zwany tavleyschik.

ewaluacja

Co to jest karta raport, będzie odpowiadać każdemu uczniowi. Jest to specjalny stół, który zawiera listę tematów i gatunków w pewnych okresach (rok, semestr, kwartał) procesu edukacyjnego.

Oceny uczniów z pomocą punktacji został wprowadzony w XVI wieku jako alternatywę dla kar cielesnych. W świecie istnieje ogromna ilość systemów oceny wiedzy. Od zwykle przedłużone do nas (pięć punktów) do modułu parametrów znamionowych.

System oceny: ciekawostki

Cyfrowy, karta oprocentowanie list lub raportu – wartość oceny zależy w jakim kraju się znajdujesz.

  • Wiele krajów w ciągu pierwszych sześciu liter alfabetu łacińskiego (A, B, C, D, E, F) jest używany wraz z systemem cyfrowym.
  • Armenia, Gruzja, Mołdawia, Białoruś i Albania zastosowano skalę oceny.
  • Jest to skala sześć-punkt w Bułgarii, Polsce i Niemczech.
  • W Finlandii Skala ocen wynosi od 0 do 10, ale w praktyce nie mniej niż 4 punkty stwarzają.
  • W Rosji, Austrii, Węgier, Serbii, Czechy i Turcja są stopnie od 1 do 5.
  • System szkoleń we Francji, 20-punktowy, jak w USA – skala 100-punkt.
  • przeszkoleni w 12-punktowej skali w Mołdawii i na Ukrainie.

Tabela rang

Słowo ma również znaczenie historyczne. Co to jest „Tabela Rang”? Jest to dekret Piotra I Wielkiego, który został wydany na początku XVIII wieku. Akt prawny zawierający tabeli (tabela) urzędników i około 19 artykułów (przedmiotów), że wyjaśnione.

W wyniku polityki Piotra I znacznie zwiększył liczbę klas i pozycji w aparacie państwowym i wojska. Oraz „Tabeli Rang” podzielił wszystkich szczebli do niektórych klas, który jest obecnie 14.

Innowacyjny stół Petrovskaya składała się z 263 rangi i tej samej liczbie stanowisk, a także statusu (Rycerz Zakonu Andrei Pierwotności). Był to pierwszy rosyjski Order, aż do początku XX wieku, najwyższe odznaczenie Cesarstwa Rosyjskiego. Warunki, które zostały zarejestrowane w „Tabeli Rang” pozwolono człowieka z niższych klas, aby uzyskać pozycję, rangę, a może nawet status.

Slang młodzieżowy

język subkultury lub slang młodzieżowy jest w znacznym stopniu różni się od literackiego. Na przykład, „czarny charakter” jest tłumaczone jako „wielkiego brata” i „jasne” – anulowanie lub odrzucenia czegokolwiek. Czasami można znaleźć oryginalne neologizmów, na przykład, „pelmmillion” oznacza ogromne ilości spożywane pierogi.

„Tabeli” słowo jest często spotykane w języku współczesnych subkultur. Sens jest dość niezwykłe. Płyta slang młodzieżowy (tabela) odnosi się do osoby. A wyrażenie „czas dzień frekwencja” tłumaczone jako święto.

Kadr wakacje

Na początku XVIII wieku miała miejsce słynna bitwa pod Połtawą. W tej walce, Peter A. pokonał wojska szwedzkiego króla Karola XII. Na cześć tego doniosłe zwycięstwo rosyjskiego cesarza (Peter I) wykonany 27 czerwca zaplanowane wakacje.

Interesujące jest to, że prosty kalendarz jest czasem nazywany „zaplanowane”. W świadectwie, kalendarz zawiera listę pracowników, święta i weekendy. Może to być również stół pięć dni lub sześć dni tygodnia pracy. W tabeli-kalendarze sporadycznie występuje informacja o średniej długości dnia pracy.

TimeCard w księgowości

Rachunkowość dla każdego pracownika organizacji czasu grafik ma kapitalne znaczenie. Co to jest karta raport? Ten dokument lub specjalny stół rachunkowości, w którym zapis informacji o rodzaju pracy (praca w nocy lub w dzień podróży), a liczba godzin pracy (3, 5, 8). Istnieje on zarówno wizualnej wersji (papierowej) i w formie elektronicznej.

Dlaczego karta raport jest tak ważne dla pracodawcy i pracownika? To bardzo proste. Jest on używany do obliczenia odpowiedniego wynagrodzenia. I ten dokument jest dowodem obecności pracownika w pracy i przy wykonywaniu ich obowiązków.

Jak się dowiedzieliśmy, „stół” ma kilka znaczeń, a czasem zupełnie nieoczekiwane. Słowo to można znaleźć w środowisku szkolnym, w dokumentach historycznych w dziale księgowości, a nawet molozhonom slang. Etymologia jest również godne uwagi, ponieważ nie wiąże się z nowoczesną interpretacją.