889 Shares 6172 views

Brak wpustu żołądka: przyczyny, objawy i leczenie

Niewydolność wpustu żołądka – bardzo niebezpieczne wykroczenia. Ponieważ główna funkcja serca zwieracza żywności jest, aby zapobiegać ruchowi w przeciwnym kierunku (od żołądka do przełyku rurki). Jeśli z tego lub innego powodu resztek jedzenia wraz z soku żołądkowym spadnie z powrotem do światła przełyku, może powodować uszkodzenie błony śluzowej i rozwoju choroby wrzodowej. Więc co jest przyczyną choroby, i jakie są główne objawy?


Dlaczego istnieje awaria wpustu żołądka?

W rzeczywistości, wiadomo od wielu czynników, których efekty mogą doprowadzić do zaburzenia zwieracza serca. Dość często, niewydolność wpustu jest wynikiem bardziej poważne choroby przewodu pokarmowego. Rzeczywiście, to patologia często występuje na tle zapalenia żołądka i trzustki.

Oprócz listy przyczyn można przypisać, a przepuklina przepony. Grupa ryzyka obejmuje osoby, które prowadzą siedzący tryb życia, nieaktywny tryb życia. Fakt, że osłabienie mięśni, które stopniowo prowadzi do zmiany położenia poszczególnych narządów układu pokarmowego. Powodem może być, i otyłość.

Z drugiej strony, brak wpustu żołądka może być wynikiem niedożywienia. Oczywiście, stała objadanie się, zwłaszcza w nocy, co prowadzi do osłabienia mięśni zwieraczy.

Niebezpieczna awaria wpustu żołądka?

Jak już wspomniano, zwieracz serca jest odpowiedzialny za przemieszczanie się jedzenia w jamie żołądka. Kiedy to cząstki awarii (niepełne klapki zamykające) z pokarmem soku żołądkowego spadają z powrotem do jamy przełyku rurki. W tym przypadku, błony śluzowej nie jest przystosowany do działania enzymów, kwasu solnego i trawienia – tak więc, ściany narządów o małych oparzenia i wrzodów. Takie zmiany zwiększają ryzyko transformacji nowotworowej, często prowokują rozwój niektórych nowotworów.

Brak wpustu żołądka: Objawy

Choroby takie towarzyszy bardzo charakterystycznych objawów. I pierwszy posłaniec w tym przypadku są częste epizody zgaga, uczucie silne pieczenie i czasami ból w przełyku. Warto zauważyć, że często dyskomfort jest wzmocniona po jedzeniu.

Przez oznaki choroby mogą również obejmować nudności, wymioty, często przechodzące w. Cardiochalasia mogą towarzyszyć bulgotanie w brzuchu i częste odbijanie. Pacjenci zwykle można znaleźć białe plamy na języku.

Z powodu nudności i zgaga chory człowiek instynktownie stara się zmniejszyć ilość spożywanego pokarmu, co powoduje inne objawy: zmęczenie, spadek wydajności, utratę masy ciała, letarg.

Brak wpustu żołądka: leczenie

Terapia dla takiej choroby zależy od przyczyny choroby. Jeśli niepowodzenie wywołało zapalenie błony śluzowej żołądka, a następnie traktuje się w pierwszej kolejności do niego, a gdy przepuklina przepony jest prawie niemożliwe do zrobienia bez operacji.

Jeśli usterka zwieracza jest związana ze złą dietą i siedzącym trybem życia, leczenie odbywa się w domu. Po pierwsze, konieczne jest, aby skorygować dietę – najlepszą metodą jest tzw dzielenie posiłków. Dieta powinna być wysokiej jakości, jednak pacjent powinien zmniejszyć porcję karmy jednocześnie zwiększenie liczby jego techniki (na przykład, nie jest trochę 5-7 razy dziennie).

Napadów zgagi mogą być wyeliminowane za pomocą specjalnych leków, w szczególności, są uważane za skuteczne środki „Rennie” i „Maalox”.

Ważnym elementem terapii jest aktywność fizyczna. Zaleca regularne ćwiczenia w celu wzmocnienia mięśni brzucha, a także częste spacery na świeżym powietrzu.