310 Shares 3474 views

Położenie Półwysep Czukocki, klimat i atrakcje

O położenie geograficzne, klimat i charakterystykę Półwysep Czukocki, większość z nas słyszało nawet w środku klasach liceum. Dużo zostało niestety zapomniane, a teraz możemy przypomnieć bezceremonialny, że w tym miejscu strasznie zimno większość roku, a życie jest trudne i bardzo różni się od naszego.


Ten artykuł jest napisany w celu nie tylko wymienić położenie geograficzne Półwyspu Czukocki, ale również do zapoznania czytelnika z cech tej części Rosji, jego atrakcji, flory i fauny.

informacje ogólne

Przede wszystkim należy zauważyć, że Chukotka – to naprawdę jest nierealistycznie duże, odległe i zimne regionem Rosji. Prawie cały obszar znajduje się w obrębie koła podbiegunowego, więc zima trwa tu około 10 miesięcy. Podczas nocy polarnej w Czukotce słońce nie pokazują, ale w lecie to nie przychodzi.

W ogóle, to region ten jest niezwykle piękny i różni się od większości z Rosji, nie tylko z bogatej flory i fauny, ale także unikatowe i wyróżniających się atrakcji.

Niestety, do tej pory teren Półwysep Chukotka ma słabą infrastrukturę i już rozrzedzone loty tutaj następujące czasu, przeniesione z powodu silnych wiatrów i ciągłych opadów śniegu.

Stolicą regionu jest niesamowite i niezwykłe miasto Anadyr. To tutaj, choć z opóźnieniem i nie tak często, jak chcielibyśmy, latać samoloty ze wszystkich zakątków naszego rozległego kraju.

Jeśli pamiętacie, gdzie półwysep Chukotka, staje się jasne, dlaczego on jest znany przede wszystkim ze swoich parków narodowych, jezior i rezerwatu przyrody o nazwie „Wrangel Island”.

Arctic surowy klimat przyczynił się do rozwoju dość zróżnicowaną florę i faunę tego regionu. Do tej pory, tutaj można znaleźć ponad 35 gatunków ssaków, 170 gatunków ptaków i ponad 630 gatunków porostów i mchów.

Geografia Chukotka

Chukotka Peninsula, zdjęcia, które wyraźnie pokazują piękno ostrych krawędziach tego autonomicznego regionu w Rosji, znajdujących się w skrajnej północno-wschodniej.

Rozciąga się na powierzchni 720 tys. Km 2. Ogólnie można powiedzieć, że Chukotka zaczyna się od dolnego biegu rzeki Kołymy, rozciągających się na Cieśninę Beringa i na zewnątrz do Oceanu Arktycznego.

Dzielnica jest dwudziestą czwartą całego terytorium Rosji. Na południu, krawędź granica biegnie wzdłuż rzeki i Anadyr rzekach basenu Morza Ochockiego, graniczy z regionu Kamczatce. Na zachodzie, w sąsiedztwie regionu Magadan i Jakucji. We wschodniej części powiatu leży na granicy stanu morza.

Skład Półwysep Czukocki do tej pory obejmuje również Ratmanova wysp, Wrangel Island, Herolda i innych.

cechy reliefowe

Chukotka ulga składa się głównie z wyżyny, na które krosna duże zakresy.

W północnej jest taka sama Berneński, składający się głównie z równoległych grzbietów, maksymalna wysokość, która sięga 1843 metrów nad poziomem morza. Jest to przełom w dorzeczu Pacyfiku i Oceanie Arktycznym. Również w regionie są nadal Anyui plateau z wysokości do 1853 m npm, Anadyr plateau z wysokości do 1082 m, Kołymy i Koryak Highlands.

Zwolnienie Peninsula czukocko zawierają również wypukłe wzniesienia (wzgórza) o wysokości 700 m.

Niziny obszaru przylegającego do wnęki, przepełnione jezior i silnie podmokłe.

Z geologicznego punktu widzenia Chukotka ulgi została ona utworzona w wyniku neotektonicznej ruchów, które, nawiasem mówiąc, jest nadal w toku.

Chukotka Peninsula: klimat i jego funkcje

Klimat regionu określa krążenie monsunowy. To z tego powodu w Czukotce tylko dwie pory roku – krótki ciepły i długi okres mroźny, który trwa od października do maja. W zimnym kontynencie ostygnie i od Oceanu Spokojnego ocieplenie ostre zerwanie z śnieżyce i opady śniegu.

W cieplejszych miesiącach, a wręcz przeciwnie, od oceanu do lądu przenieść zimnej wilgotnej masy, tworząc letni monsun. Średnia temperatura lipca to +13 0 C, a dopiero na kilka dni wzrosnąć do 30 0 C na wybrzeżu, znacznie zimniej średnia temperatura wybrzeże Morza Czukocki rzadko powyżej +5 0 C.

Bliskość rozległe wodne dwa oceany pokrycia tworzy wysokiej wilgotności, mgła i pochmurnej pogody, a im bliżej do wybrzeża, pogoda staje się coraz bardziej dotkliwe.

Zima jest bardzo mroźny ale słoneczny i suchy, a na północy Chukotka charakterystycznej także dni polarnych i nocy.

Charakter Półwysep Czukocki

Chukotka wynosi 4 obszary naturalne, więc ma zróżnicowaną roślinność. Arktycznych strefa tundry zimny desery i naczepy, pustynie, rośliny składającej się z mchów i krzewów i Tussock flory turzyca.

Ponadto, obszar Chukotka znajduje się w strefie południowej hypoarctic tundry, tajgi, tundry lasów i drzew iglastych.

Latem, w obszarze topi się jedynie z górną warstwą na powierzchnię ziemi, dostarczanie wymaganych roślin wilgoci i do ochrony przed szkodliwym wpływem zmarzliny.

Czukocki Coast – najbogatszej pod względem flory regionu arktycznego. Prawie połowa powierzchni zajmowanej przez alpejski tundra, kamiennej pustyni i półpustynnych. Roślinność pokrywa tylko jedną trzecią powierzchni i jest reprezentowana przez kilkadziesiąt gatunków, z których bardzo wielu kwiatów.

obszar nizinny pokryte płytkimi termokras jezior. Na przykład, Lake Red ma powierzchnię 600 km2 i maksymalnej głębokości 4 m. Pastwiska wzdłuż rzeki rozciągają band, bagna i krzewów.

Pamiętne miejsca w regionie

Atrakcje Chukotka Peninsula są reprezentowane przez pięć głównych obiektów:

  1. Providence Bay – Muzeum Regionalne, w otoczeniu fantastycznej przyrody, przechowuje historię życia rdzennej ludności Czukotce – w Czukockim, Eskimosów i Evenki.
  2. Whale Alley – sanktuarium, tajemniczy zabytek kultury Eskimo.
  3. Cape Navarino – perła Czukotce, najpiękniejsza, niezwykła i majestatyczny róg półwyspu.
  4. Naukan – starożytna wieś, założona Eskimosów w XIV wieku. Ona jest teraz opuszczony i porzucony.
  5. El'gygytgyn – tajemniczy romantyczny jezioro utworzone ponad trzy miliony lat temu.

ciekawostki

30-tych XX wieku władze radzieckie zmusiły chukchi, Evenk i mycie wodą z mydłem i wodą, po czym region znacznie zwiększonej śmiertelności. Okazuje się, więc są one całkowicie zmyte ze sobą i pożytecznych bakterii od urodzenia, aby chronić je przed niebezpiecznymi wirusami.

Chukotka słynie z ogromnej liczby rekordów klimatycznych, w tym najmniejszego salda promieniowania i minimum światła słonecznego.

mieszkańcy Czukotki ma wyłączne prawo do bezwizowego na Alasce (USA), ale, podobnie jak obywatele Federacji Rosyjskiej, aby się tam dostać, trzeba uzyskać zgodę służby granicznej.

Tundra Czukocki są podzielone na dwa narody: chavchu i ankalyn i razem są one nazywane „luoravetlan”.

W historii zwierząt na Półwysep Czukocki i przyległych wodach oceanu zamieszkiwali zróżnicowane. Wieloryby, morsy, foki, niedźwiedzie polarne, woły piżmowe – to tylko dużych ssaków. Najwyraźniej tak nadmorskiej Czukockim się tak słynie rzeźbione kości.