214 Shares 3019 views

Mongolski herbata: korzystne właściwości i cechy wytwarzania

W Mongolii, istnieje długa tradycja picia herbaty, do których mieszkańcy są traktowani z wielkim drżeniem. Według legendy, pierwszy herbata które smakowały Mongołów, został kupiony przez nich z Chińczykami. Kochali, a po krótkim czasie został zinterpretowany w dzisiejszej znany mongolskiej herbaty. Prowadzące koczowniczy tryb życia Mongołów pić to wysoko cenione również przez fakt, że daje siłę i jest nawet w stanie zastąpić jeden posiłek.


Historia mongolskiej herbacianego napoju

Historia mówi, że po raz pierwszy Mongołowie próbowali aromatyzowanej pić już w 10 wieku, pożyczając je od sąsiadów – Chińczyków. Koczownicze plemiona, jednak do czynienia z jednym nieprzyjemne rzeczy – do uprawy roślin herbaty w sposób niemożliwy. Ale wyjście stwierdzono ze względu na hodowlę bydła, które jest jedyną drogą dla nich działalności. Zamiana koni na herbatę, Mongołowie uzupełnić swoje konie szeregach armii chińskiej. Chińczycy w tym samym czasie były na plusie, ponieważ mają mnóstwo herbaty.

Pierwszy mongolski Zielona herbata została wykorzystana jako dobry suplement ziołowy. Unikalne właściwości pachnących liściach doskonale uzupełniają dania mięsne.

Skład herbaty w Mongolski

Tradycyjnie Mongolia używać płytek lub cegły zielonej herbaty, który urywa się tuż przed użyciem, a następnie gruntowych. Podczas zbioru wybrano największe i duże liście, więc mała zmiana składu napoju – w nim jest więcej kofeiny i teofiliny, co z kolei ma wpływ na tonik właściwości herbaty.

Ponieważ herbata w Mongolii nie rosną, często do przygotowania słynnego napoju używać Bergenia liści. Zbierz je wczesną wiosną. Wykorzystywane wyłącznie skalnica w ubiegłym roku, a jej brązowe suszone arkusze są cięte na proch, a następnie składane do małych worków.

Dobra herbata w mongolski jest w stanie przywrócić niedobór w organizmie wiele witamin. Składa się on z niezwykle bogaty w witaminy C i E, które są odpowiedzialne za system immunologiczny i hematopoezy. Aby przygotować liście są stosowane, ostatnie takie kroki przetwarzania:

 • skręcanie;
 • suszenia;
 • suszenie.

Rodzaje mongolskiej herbaty

Mongolska herbata jest z trzech najbardziej popularnych typów:

 • Haan-herbata;
 • Zielona herbata jest tradycyjny;
 • Bergenia herbata.

Herbata z Bergenia nie jest komercyjnie bardzo często. Przy zakupie należy wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych punktów. Po pierwsze, liście Bergenia trzeba oddychać, tak wysokiej jakości produkt może być pakowane tylko w bibułkę. Ten produkt o najwyższej jakości jest sprzedawany w postaci liści, które są kruszone tuż przed herbatą. Eksperci twierdzą, że gotowy proszek sprzedawany jest głównie z domieszką taniej czarnej herbaty. I powinien to być dobry sniff kupić, bo to dobry produkt będzie miał ostry zapach drewna.

Bardziej popularne i powszechne uważane Haan herbaty, który jest sprzedawany luzem i w specjalnych saszetkach. Bardzo często taki napój jest już przystosowany do kupującego smaku pieprzem, cukrem, śmietaną i tak dalej. W szczególności popyt wśród smakoszy cieszy mongolski herbatę z solą. Doświadczeni miłośnicy herbaty twierdzą, że herbata Haan powinien tylko przygotować samemu.

Mongolski mleko herbata – tradycyjny napój z Mongołami. Mleko może być owce, kozy lub klacz. To zależy od regionu, w którym herbata jest przygotowany. Następnie dodaje się do mąki napojów. W niektórych odmianach prawo w misce rzuca granulki z mąki i masła.

Korzyści z herbatą w Mongolski

Mongolska herbata charakteryzuje się zaskakująco przydatnych funkcji. Zawiera on następujące elementy:

 • teobromina;
 • kofeina;
 • witamina C;
 • katechiny;
 • teofilina.

Elementy te wywierają na ciele dobry efekt stymulujący. Procent przeciwutleniacz jest o wiele większa od ich liczby w zwykłej czarnej herbaty. Wśród innych cech mongolskiej herbaty nocie wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych, zaspokojenie głodu i pragnienia, a także normalizacji metabolizmu.

Ta ilość składników odżywczych, ze względu na warunki zbioru liści herbaty, a następnie ich gotowanie. Mongolska herbata – doskonałym źródłem minerałów i białek, a także cała linia pierwiastków śladowych. Eksperci udowodnili, że z jego pomocą możliwe jest, aby znormalizować równowagę tłuszczów i węglowodanów w organizmie.