817 Shares 8661 views

Jak smażyć pyszne kurczaki na patelni:

Jest takie jedzenie, które jest faktycznie prawie zawsze – iw dni powszednie i święta. Chodzi o kurczaka. Przygotuj to całkiem prosto i ile naczyń, które możesz ugotować – nie licz się! Zmęczony robieniem starej receptury, warto dodać coś od siebie – a nowa płyta jest gotowa. Nie można zaspokoić, ponieważ jest zawsze inna i smaczna.

Strajk na miejscu

Kiedy gospodyni zastanawia się, jak smażyć pyszne kurczaki na patelni, nie znaczy to, że nie zna tajemnic gotowania. Po prostu, chce znowu uderzyć serca domów swoimi kulisami. Doradzamy każdą gospodynię, która zawsze ma w lodówce co najmniej jeden zamrożony pestrushku, aby we właściwym czasie go zdobyć, rozmrozić i ugotować coś oryginalnego.

Ozdobić

Jeśli chcesz wiedzieć, jak smażyć pyszny kurczak na patelni, to na pewno jesteś zainteresowany kwestią tego, co służyć jako ozdobę? I tutaj jest to korzystne odmienne od reszty gry lub mięsa. Do smażonego kurczaka jest odpowiednie ziemniaki, ryż, warzywa, sałatki. Można ją spożyć bez dodatku. Odcień jej smak kieliszek czerwonego wina. Przy okazji, jest pomysł na romantyczną kolację.

Test gotowości

Więc jak smażyć pyszny kurczak na patelni, aby być szybkim i apetycznym? Po pierwsze, musi być smażone, aż zostanie utworzona złota brązowa skorupa. Sprawdź dostępność, przebij mięso cienkim nożem. Jeśli nóż łatwo wchodzi w różowe soczyste mięso, a po naciśnięciu, wylewa się bezbarwna ciecz, a następnie wszystko jest gotowe.

Wybierz potrawy

Aby wiedzieć, jak smażyć pyszny kurczak na patelni, musisz podjąć decyzję o wyborze patelni. Lepiej wybrać metal. Naczynia powinny być suche, czyste, bez zadrapania.

Jak wybrać tuszę?

Przede wszystkim musisz przyjrzeć się wymiarom. Duży kurczak jest mało prawdopodobny. Niewielki rozmiar ptaków również nie pasuje – mało mięsa. Wybieramy średnią grę. Lepiej kupić tuszę chłodzoną. Ale jeśli tylko mrożone, odśwież to w ciepłej wodzie nie będzie trudne.

Pokroić na kawałki

Wytnij tuszkę pośrodku, między biodrami. Usunąć wnętrze i inne pozostałości, odciąć ogon i spłukać pod strumieniem bieżącej wody. W razie potrzeby przepisać na kawałki i marynować. Najprostszym sposobem na ugotowanie kurczaka na patelni jest przygotowanie marynaty soku z cytryny, oliwy z oliwek, octu, soli i zieleni. Dodaj przyprawy do smaku. Rozsunąć części ze wszystkich stron. Zostaw co najmniej dwie godziny.

Proces smażenia

Delikatnie umieść kawałki na gorącym oleju na patelni. Zamknąć pokrywę i smażyć na wysokie temperatury po obu stronach przez około 3 minuty. Następnie zdejmij pokrywę, a kolejne pięć minut smażyć z jednej strony, a drugą, obracając kawałki. Kiedy kurczak jest gotowy, niech trochę ostygnie i umieści je na talerzu, posypuje posiekanymi ziołami i czosnkiem. Naczynia jest gotowe!

Smażenie wieprzowe

Następnym razem po kurczaku wieprzowina jest uważana za dobrą. Musisz wiedzieć, jak smakuje smażoną wieprzowinę na patelni – a przyjęcie było sukcesem. To tak łatwe do gotowania jak kurczak. Wystarczy dobrze spłukać, pokroić w plasterki, pokroić, sól i pieprz z papryką różnych odmian: czerwony, biały, czarny. Potem steki trochę rolki w bułce tartej lub w sezamie. Fry z obu stron, aż powstanie charakterystyczna skorupa. Nóż, który łatwo wchodzi do mięsa "mówi" o jego gotowości. Życzymy pysznej kuchni!

Jak zastąpić sody? Zalecenia
471 shares 2538 views
322 shares 9364 views