579 Shares 1810 views

Preparat „Celem T”. „Celem T”: instrukcję obsługi, analogi i opinie

Oprócz klasycznych leków w farmakologii zyskały powszechne stosowanie homeopatycznych małą dawkę substancji czynnej, które są wytwarzane za pomocą specjalnego programu procesu przez rozcieńczenie lub ucieranie z wypełniaczami. Jednym z takich leków jest lekiem „T Przeznaczenie”, przeznaczone do leczenia zapalenia układu mięśniowo-szkieletowego. Unikalne wieloskładnikowych kompozycji substancji czynnych umożliwia normalizacji procesy biochemiczne kości i zniszczenia chrząstki je wyeliminować.


Opis preparatu

lek homeopatyczny „Celem T” wyprodukowanego przez niemiecką firmę „Biologishe Haylmittel Heel GmbH”, specjalizujący się w produkcji leków w małych dawkach iz większym rozcieńczeniu.

Głównym celem leków ma na celu wyeliminowanie procesu zapalnego i zapalną dystroficzne w narządów ruchu.

formy dawkowania

Preparat „T docelowy” są dostępne w trzech postaciach dawkowania (płyn, miękkich i twardych)

  • w postaci homeopatycznych roztwór do podawania domięśniowego;
  • homeopatyczne tabletki do resorpcji;
  • w postaci homeopatycznych maści do użytku zewnętrznego;

Roztwór jest bezbarwną, klarowną cieczą o nie ma zapachu. jest to pakowane w szklane fiolki w 2,2 ml. Ampułki są pakowane w paczkach po pkt 1 lub 5 z instrukcjami do użytku medycznego.

Tabletki wytwarzane biały lub żółto-białe w okrągły, ploskotsilindricheskoy tworzą żółte lub szare plamy nie mają zapachu. Są pakowane w pojemnikach polipropylenowych 50 kawałki i pakuje w opakowania z instrukcjami.

Łagodna postać leku jest przedstawiane maści, który ma biały lub żółtawy biały kolor i słaby zapach. Umieścić go w probówkach po 50 g każda rura jest umieszczona w opakowaniu z instrukcją.

Co to jest lek?

Ogólnie leki homeopatyczne mają złożone kompozycje zawierające substancje czynne pochodzenia roślinnego, zwierzęcego lub mineralnego i natury dodatkowych składników działających jak rozczynniki lub rozpuszczalników.

W przygotowaniu „cel T” struktury aktywnych związków w różnych form tego samego leku, ale ich ilość i stopień rozcieńczenia może być zmieniana.

Produkcja leków homeopatycznych różni się od klasycznych preparatów leczniczych. Cechą procesu wytwarzania jest ich zwiększenie lub rozcieńczanie aktywnych składników przez wytrząsanie lub szlifowanie. W celu uzyskania jednej dziesiątej (D1) siły, potrzebne do 1 części substancji czynnej dodaje się 9 części wypełniacza, po czym mieszaninę wstrząsa się lub uciera. Każde kolejne stężenie uzyskuje się przez rozcieńczanie z poprzedniej części. W końcu, w kompozycji oznacza ilość rozcieńczeń dziesiętnych (Dx) składnik.

W tabeli 1, „postacie dawkowania preparatów leków” T docelowy „zawiera wszystkie substancje czynne, ich ilości w mg, a stopień rozcieńczenia. W zależności od stanu leku, jego aktywne składniki mają różne dziesięciokrotne rozcieńczenie lub ich stężenia mogą się różnić.

Tabela 1. Kompozycje w postaci dawkowania leku „T docelowy”
Składniki aktywne zawarte w kompozycji Ilość substancji, a stopień rozcieńczenia w 1 tabletce Ilość substancji, a stopień rozcieńczenia w 1 ml roztworu Ilość substancji, a stopień rozcieńczenia w 100 g maści
Kartilyago suis 300 ug D4 2,2 mg D6 1 mg D2
Funikulyus umbilikalis suis 300 ug D4 2,2 mg D6 1 mg D2
Embryo suis totalis 300 ug D4 2,2 mg D6 1 mg D2
Placenta suis totalis 300 ug D4 2,2 mg D6 1 mg D2
Solanum Dulcamara 150 ug D2 11 mg D3 75mg D2
Simfitum offitsinale 150 ug D8 11 mg D6 750 mg D8
Nadidum 30 ug D6 2,2 mg D8 10 mg D6
koenzymu A 30 ug D6 2,2 mg D8 10 mg D6
Sanguinar kanadensis 450 ug D3 3,3 mg D4 225 mg D2
Sód dietiloksalatsetikum lub natriumdietiloksalatsetat 30 ug D6 2,2 mg D8 10 mg D6
Atsidum DL-alfa-liponikum (Atsidum alfa liponikum) 30 ug D6 2,2 mg D8 10 mg D6
tox kvertsifolium 540 ug D2 11 mg D2 270 mg D2
Arnica montana 600 ug D1 220 mg D4 300 mg D2
siarka 540 ug D6 3,96 mg D6 270 mg D6
Atsidum silitsikum 3 jig D6 1 mg D6

Przykłady substancji pomocniczych, które stanowią część roztworu do wstrzyknięć „cel T” odnosi się do wtrysku wody w celu rozpuszczenia chlorku sodowego i zapewniając fizjologicznej wartości pH. Substancje pomocnicze dla tabletek jest stearynian magnezu i laktozę. Nieaktywne składniki maści cząsteczka alkohol cetylostearylowy, parafina ciekła, wazelina biała, oczyszczona woda i etanol w celu otrzymania preparatu w postaci miękkich.

Dlaczego stosuje się

Lek „cel T” instrukcji zaleca stosowanie kompleksowe leczenie chorób zwyrodnieniowych stawów, kręgosłupa, więzadłowych strony: zwyrodnieniową stawu kolanowego, polyarthrosis, zapalenie stawów kręgosłupa, ból pleców, barku, chondropatia, ścięgna, osteopatii metaboliczna, następstwa urazów kręgosłupa. Jest on przewidziany do leczenia patogennych lyumbo-krzyżowy zaburzeń migreny szyjki macicy, chorób reumatycznych, w postaci reumatoidalne zapalenie stawów i zespół Reitera.

Lek „cel T” przywraca metabolizm komórek tworzących chrząstkę, tkanki maziowej, polepsza procesy metaboliczne w płynie maziowym. Jego działanie skierowane na element regulacji stanu równowagi między procesami zapewniających katabolicznych i anabolicznych reakcje w zaatakowanych stawach.

Efekt ten manifestuje się w procesach odzysku kwasu liponovoy eliminowania dwutlenku węgla w cząsteczce kwasu karboksylowego. Rola koenzym A połączony aktywacji cyklu Krebsa. Siarka zawarta w produkcie, uczestniczącego w tworzeniu siarczanu chondroityny. związki organiczne, takie jak kartilyago, umbilikalis funikulyus potrzebna do syntezy elementów łączących, a zarodek aktywuje dodatkową rezerwę ciała. Aby wyeliminować ataki gorączki reumatycznej w mokre składniki roślinne pomóc lek.

Dozowanie i tabletka koszt forma

Około 430 rubli będzie na lek „Celem T” cenie. Przewodnik zaleca biorąc tabletki 3 razy dziennie. Jedno opakowanie zawiera 50 sztuk, co odpowiada dwutygodniowej terapii. Podczas każdej recepcji postanawia 1 tabletkę w ustach bez żucia lub połykania całość. Czas trwania leczenia zależy od choroby. Artroza i gonarthrosis traktowane z tabletkami od 5 do 10 tygodni, objawy barku spondyloarthrosis i zacząć nastąpić po 4 tygodniach.

Dozujące i kosztów ukłucia

Najdroższe i skuteczne rozwiązanie leczenie farmakologiczne „Celem T” fiolek są sprzedawane w opakowaniu lub w opakowaniach po 5 sztuk. Koszt pojedynczej dawki około 140 rubli. Zwykle roztwór jednej ampułki służy do podawania domięśniowego, co odpowiada 2,2 ml preparatu. Procedurę tę prowadzi się w ciągu 4 dni 2. Lekarz prowadzący może przepisać inną dawkę, częstotliwość i czas trwania zastosowania. Średnio lek jest stosowany od 4 do 5 tygodni. Drugi kurs dostępny wyłącznie na receptę.

Dawkowanie i maść koszt

Można używać narkotyków „T Przeznaczenie” miejscowo w postaci maści. Koszt jednej rury z lekiem w farmacji będzie 520 rubli. Dla dorosłych i dzieci od 6 roku życia w instrukcji są zalecenia dotyczące właściwego wykorzystania środków. składają się one w warstwę stosowanie maści 5 cm na skórze w pobliżu bolesnych stawów, a następnie pocieranie światła. Procedurę tę przeprowadza się 2 do 3 razy dziennie. Aby nie pobrudzić ubrania maść można zastosować opatrunek z gazy na leczonym obszarze.

Czas leczenia zależy od choroby. Tak więc, zapalenie stawów leczonych przez 5 do 10 tygodni, zapalenie stawów kręgosłupa i barku – 4 tygodni.

Opis leczenia

Dla produktu leczniczego „Celem T” przewodnik zawiera zalecenia dotyczące stosowania kilku postaciach dawkowania, lub w połączeniu z lekiem „Traumeel S” dla najlepszego efektu, ale tylko po konsultacji z lekarzem.

Czasami odbieranie homeopatycznym mogą być związane z tymczasowym nasilenie objawów, które wymagają odstawienia leku.

Osoby chore na cukrzycę muszą rozważyć, że jedna tabletka zawiera węglowodany w ilości 0.025 sztuk chleba.

Lek nie ma wpływu na reakcję organizmu podczas jazdy lub obsługi skomplikowanych maszyn.

W dzieciństwie, w wieku 6, tylko maść „Celem T” może być używany, ale z 18 lat mogą korzystać z tabletek i roztworu do iniekcji.

U osób z nietolerancją do tox komponenty i arniki, w rzadkich przypadkach, temperatura może wzrosnąć, pudry obszar dopasowania z domięśniowym wstrzyknięciu leku.

Sanguinar kanadensis zdolne do zwiększenia parametrów plazmy bilirubiny i aktywności enzymów wątroby, takich jak transaminaza. Nie wykluczono zaburzenia przewodu pokarmowego. Wszystkie działania niepożądane wymagają odstawienia leku i skonsultować się z lekarzem.

Podobne środki

Oryginalny lek homeopatyczny jest lekiem „Cel T”. Jego analogi mają takie same oznaczenia dla użycia związanego leczeniu procesów zapalnych układu mięśniowo-szkieletowego, ale mają różne kompozycje.

Jednym z takich środków jest lek „Traumeel S”, produkowany przez „Biologishe Haylmittel piętą GmbH”. Jest on wytwarzany w postaci maści, żelu homeopatyczne, tabletki, roztwory do iniekcji, krople do podawania doustnego.

Wpływ leków na skutek obecności w składzie arniki, nagietka, oczaru, millefoliuma, belladonnie Aconitum, Mercuriusa solubilis Hahnemann, etc. Środek ten wieloskładnikowy zalecane przez lekarzy w leczeniu urazów i zapalnych i zwyrodnieniowych układu mięśniowo-szkieletowego w ostrej formie.

Innym homeopatyczny analogowego w postaci tabletek jest produkowany rosyjskiej firmy „Materia Medica”. Tabletki „Artrofon” w strukturze wykazują powinowactwo oczyszczonego przeciwciała ludzkiego czynnika alfa martwicy nowotworu, który jest setne C12 rozcieńczeniu C30 C200. Jego działanie kieruje się do leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów i innych zaburzeń spondylarthrosis szkieletowych.

Analogi preparat „Cel T” może być nie tylko leki homeopatyczne, ale także tradycyjne leki.

Iniekcja „Alflutop” produkowane przez firmę rumuński „Biotehnos” produkowany jest w dawce 100 | il substancji czynnej w 1 ml cieczy. Właściwości lek ze względu na skoncentrowanie bioaktywny ryb morskich, takich szprotem, witlinek Morza Czarnego, anchois i shad w ilości 100 l. Te elementy mają na celu stymulowania procesów metabolicznych w chrząstce.

Tabletki powlekane „Artra” produkowany przez amerykańską firmę „Unifarm, Inc.”. W przypadku wytwarzania kompozycji zawiera sodową siarczanu chondroityny i chlorowodorek glukozaminy, uczestnicząc w tworzeniu komórek tkanki łącznej i zapobiegać destrukcji tkanki chrzęstnej.

Analogowe leki „Cel T” w postaci phytopreparation „Assalix” wykonany jest w postaci drażetek niemiecka firma „Bionorica”. Substancja czynna jest standaryzowany ekstrakt z kory wierzbowej ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe w reumatyczne zapalenie stawów kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego.

Medycyna „Celem T” opinii

Wielu pacjentów leczenie homeopatyczne lekarstwo może poradzić sobie z problemami układu mięśniowo-szkieletowego i nie dostać skutki uboczne podawania, na przykład, niesteroidowe leki przeciwzapalne.

Bardzo skuteczny lek „Celem T” (strzałów). Recenzje wskazują początek poprawy w ciągu kilku dni po wstrzyknięciu domięśniowym. Ból stawu zaczyna się zapadać, objawy zapalne stają się mniej wyraźne.

Wielu sportowców, którzy mają urazy rdzenia kręgowego i stawów kończyn, przepisany lek homeopatyczny „Celem T” (strzałów). Recenzje zastrzyki leczenia większości pozytywne. Szczególnie poprawę obserwowano zintegrowanego podejścia, w którym dodatkowo do domięśniowych iniekcji roztworu pacjent stosuje pastylek maści i stosowane w dziedzinie terapeutycznej.

Pacjenci cierpią z lat rozdzierający ból w stawach, i próbował wiele leków są powszechne obawy, po otrzymaniu takiego środka wieloskładnikowego i zwolniony przez dłuższy czas zaczynają cieszyć się życiem.

Nie każdy może sobie pozwolić na lekarstwo, „Celem T” odpowiedzi negatywnych znaków związanych głównie z uwagi na wysokie koszty leków importowanych, przebiegu leczenia, które trwa od 4 do 5 tygodni. I to jest wysoki koszt.

Kolejnym punktem, aby zmusić ludzi do nie wierzą w homeopatię, wiąże się z dużym rozcieńczeniu leku. Wielu wierzy, że tylko duże dawki substancji czynnej w stanie poradzić sobie z chorobą i leki o niskiej zawartości składników aktywnych działa jak placebo. Leczenie homeopatycznych wymaga pozytywnego nastawienia pacjentów do odzyskania.

U niektórych pacjentów z pigułki „Celem T” zaczął mieć problemy z żołądka, co zapobiega instrukcją. Oni przejawia zaburzenia przewodu pokarmowego i zgaga. Nie wykluczone, i reakcje alergiczne na składniki leku, w wyniku miejscowego zaczerwienienia w miejscu wstrzyknięcia. Anuluj przyczyny leki, aby wyeliminować takie reakcje uboczne.