454 Shares 2066 views

Wzór kobiecej kurtki wyposażonej bez kołnierza. Krok po kroku wzór kobiecej kurtki ze zdjęciem

Dzisiaj kurtka jest jedną z głównych rzeczy w damskiej garderobie. A jeśli wcześniej przypisano to stylowi czysto biznesowemu, dziś projektanci oddali fantazję i włączyli ten szatę do zupełnie różnych zespołów. Pełna swoboda pozwoliła radykalnie zmienić styl kurtki, nadając jej różnorodny obraz.


Jednak wiele dziewczyn, mimo to, zgodzi się, że aby znaleźć kurtkę, która idealnie pasuje do figury, nie była mała w klatce piersiowej i nie trzymała się wokół pasa, to jest dość trudne. A jeśli się to uda, bardzo trudno jest kobietom, które mają większe formy, aby znaleźć godną opcję.

Co zrobić w tym przypadku? Kup kurtkę, która będzie dobrze w ramionach i klatce piersiowej i niezależnie doprowadzić coś do umysłu w pasie? Czy lepiej rozważyć indywidualne dopasowanie? Jeśli tak, to, co jest potrzebne, jest wzorem kobiecej kurtki i czy można ją samodzielnie zbudować? Oczywiście tak, i nie ma nic skomplikowanego w swojej konstrukcji, najważniejsze jest zrozumienie zasady. A potem, czując nieograniczone możliwości, będzie można stworzyć prawdziwe ręcznie wykonane arcydzieła.

Chodzi o to, jak zbudowany jest wzór kobiecej kurtki (dopasowanej i bezpośredniej sylwetki) i zostanie omówiona w tym artykule. Tutaj rozważymymyby podstawowe metody konstrukcji bez jakichkolwiek niezrozumiałych i przerażających liter i nazw, które są wykorzystywane w wyjaśnieniach książki.

Budowanie fundamentu

Wzór płaszcza żeńskiego opiera się na pomiarach z rysunku. Dlatego za pomocą taśmy centymetrowej należy określić następujące parametry:

 • Obwód szyi;
 • Wysokość klatki piersiowej;
 • Długość od podstawy szyi do pasa przez środek klatki piersiowej;
 • Szerokość z tyłu;
 • Długość oparcia od podstawy szyi do linii taliowej (wzdłuż linii kręgosłupa);
 • Obwód klatki piersiowej;
 • Rozwiązanie rzutek;
 • Obwód talii;
 • Wysokość od talii do biodra;
 • Obwód uda;
 • Długość tulei od ramienia do nadgarstka lekko ugięte łokcie.

Dla wygody budowy wzór kobiecej kurtki podzielony jest na dwie strefy: talia i okolica bioder oraz obszar klatki piersiowej i ramion. Druga jest bardziej skomplikowana w budownictwie i obejmuje szlafroki na ramionach i odwrotne rzutki, ramiona i szelki ramion oraz rzutki półki. Aby zrozumieć, jak konstruuje się płaszcz kobiety, każdą z stref należy dokładnie zbadać, a wtedy nie będzie trudności.

Budowa siatki do modelowania podstawy

Cały rysunek jest zbudowany w prostokącie, gdzie pionowa strona jest równa długości wyrobu, a pozioma jest o połowę mierzona na obwodzie klatki piersiowej + kilka centymetrów, aby bezpłatnie dopasować kurtkę. Wartość ta może wynosić od 0,5 do 7 cm, w zależności od wybranego modelu i użytej tkaniny. Wzór kurtki sylwetki dopasowanej do kobiety powinien również mieć niewielki dodatek, aby produkt nie utrudniał ruchów i nie pasował do rysunku.

Następnie na rysunku należy wyznaczyć wszystkie horyzonty: linia klatki piersiowej, talia i biodra. Tutaj wszystko jest całkiem proste. Linia taliowa znajduje się w odległości zbliżonej do długości pleców do pasa + 3 cm (głębokość wycięcia szyi wzdłuż pleców) od górnej krawędzi prostokąta. Linia bioder jest z reguły mniejsza o 20-25 cm, ale w celu określenia dokładnej odległości od wartości środka "długość pleców do talii", dodać dodatek do swobodnego dopasowania i podzielić wartość na pół. Następnie określić dno produktu, które może być niższe lub wyższe niż linia biodrowa. Linia piersi została znaleziona zgodnie z pomiarem "wysokości klatki piersiowej" + dodatkiem do swobodnego dopasowania + 1,5 cm w celu podniesienia szwu na ramię.

Aby zakończyć budowę podstawowej sieci, musisz jeszcze określić obszar ramienia. W tym celu na boku oparcia na rysunku, na poziomie klatki piersiowej, umieść ½ "szerokość wsteczną". Z otrzymanego punktu leżało ¼ objętości piersi. Wszystko, obszar armhole jest gotowy do pracy.

Krok po kroku projekt kurtki kobiecej cięciny opisanej poniżej pomoże stworzyć podstawową bazę, która w różnych wersjach symulacji pozwoli Ci zaszyć każdą kurtkę, od klasycznej do surowej odzieży sportowej.

Należy zauważyć, że w trakcie budowy, uzyskuje się połowę przekładni i oparcia.

Praca z strefą szwów na ramionach i rzutkami oparcia

Przede wszystkim ustal lokalizację szyi. W tym celu z górnego rogu prostokąta umieść połowę szyjki wokół szczytu rysunku na górnej stronie rysunku i kropkę na niej. Po pionowej stronie naroża leży trzy centymetry wzdłuż linii i połącz punkty, tworząc dekolt plecy.

Wzór klasycznej kurtki (żeńskiej) ma oprawki na ramię, które zapewniają szczelne dopasowanie produktu dookoła szyi i bez zbędnych fałd na ramionach. Dla ich oznaczenia od krawędzi szyi wycofaj się 5 cm i zejdź prostopadle o długości 10 cm pod kątem prostym. Głębokość zagłębienia wynosi zwykle nie więcej niż 1,5 cm, dlatego na górze ta wartość jest osadzana, a druga linia jest zamknięta.

Kolejnym krokiem jest obrót szwu na ramieniu. Tutaj należy wyciągnąć dwie linie pomocnicze. Pierwszy biegnie od skrajnego punktu szyjki do pionu, wskazując początek strefy armhole. W punkcie końcowym należy opuścić 1 cm od górnej krawędzi prostokąta.

Druga linia rozpoczyna się od przecięcia drugiej prostej, co wskazuje na barku. Kończy się również na granicy strefy armhole, ale jest ona umieszczona pod górną stroną prostokąta o 3 cm. Właśnie z tego miejsca powstanie otwór w ramieniu. Okazuje się, że druga część szwu ramiennego rozpoczyna się natychmiast po stóp i kończy się na linii początku strefy armhole. Jednakże ta linia powinna zostać przedłużona o kolejne 10 cm, aby później łatwiej było zbudować ramię przedniej półki.

Praca z obszarem szwów barkowych i rowie półki

Następnie, od strony półki kontynuowana jest budowa wzoru płaszcza żeńskiego wycięcia. Konieczne jest również wyznaczenie dekoltu. W górnej części prostokąta pierwszy krok polega na narysowaniu równoleżnika na wysokości 1 cm i położeniu 1/3 na pół obwodu szyi + 2 cm, a od boku 1/3 połowa środka + 3 cm, a następnie punkty te są połączone gładką linią, .

Następnie rozpocznij budowę pierwszego elementu ramienia. Zaczyna się w skrajnym punkcie szyi półki. Najpierw narysuj linię, która wynosi 5 cm i kończy się na górnej stronie prostokąta, po tym jak ona trwa jeszcze przez kolejne 10 cm.

Potem następuje konstrukcja klatki piersiowej. Najpierw wyznaczyć środek klatki piersiowej. W tym celu, wzdłuż linii piersi, leży ½ części roztworu "roztwór zaprawy", a punkt końcowy jest połączony z krawędzią pierwszego elementu ramienia. Następnie, wzdłuż linii pomocniczej, zmień 7-9 cm i opuść drugą linię rowka klatki piersiowej, zamykając ją na podstawie.

Wtedy powracają do budowy szwu ramiennego, a mianowicie do drugiego elementu. Tutaj trzeba trochę zagrać z linijką, aby zmierzyć długość i skonstruować wycięcie tak, aby linia rozpoczynała się od przecięcia drugiej prostej podnoszącej się od klatki piersiowej do rzutki z elementem pomocniczym pierwszego elementu ramieniowego i kończy się, gdy pomocnicza linia biegnąca z ramienia tylnej półki przecina się Z niezbędną wartością na linijce.

Praca z armafolem

Jasne jest, że projekt prostego marynarki o kobiecym stylu jest bardzo skomplikowanym rysunkiem, ale jeśli starannie pracujesz, konstrukcja nie spowoduje trudności. Etap pracy z produktami z otworami powinien zaczynać się od faktu, że wybrana strefa wzdłuż linii tego elementu powinna zostać podzielona na pół i rysować równolegle pod linią klatki piersiowej w odległości 1 cm. Następnie należy znaleźć punkt zakotwienia ramienia armholu.

W tym celu środek "wysokość klatki piersiowej" dzieli się na trzy części, a wartość umieszcza się na linii określającej obszar ramienia ramienia. Wynikowy punkt jest połączony z krawędzią szwu ramiennego, ale nie linią prostą, ale lekko zakrzywioną linią, która przesuwa się do wnętrza części przez przesunięcie o długości 1-1,5 cm wzdłuż środka tego segmentu. Ponadto, od punktu kotwiczenia do środka ramienia, narysuj gładką zaokrągloną linię przypominającą kontur ćwierćkola okręgu. Na tylnej półce znajduje się również zaokrąglona linia, która otacza otwór na krawędzi wycięcia ramienia.

Praca z pasem

Następny etap pracy jest najprostszy. Schemat krótkiej kurtki (żeńskiej), której długość jest poniżej kilku centymetrów poniżej pasa, zostanie ukończona na tym etapie. Pierwszym krokiem dla każdego modelu jest obniżenie linii tali o 1 cm za pomocą gładkiej linii od środkowego pionu części do bocznego szwu. Po pracy, zadaniem będzie określenie położenia rzutek i ich wymiarów. W sumie rysunek powinien wynosić cztery kraniki: wzdłuż środka klatki piersiowej na przedniej półce, wzdłuż bocznego szwu, wzdłuż linii pionowej, opuszczonej z górnej części barku do dolnej części produktu, a także na środkowej stronie pleców. Obliczenia są następujące: od linii piersiowej należy wziąć pod uwagę "obwód talii" i podzielić tę wartość na 4 części.

Na bocznych cięciach końcówka rzutki musi zaczynać się w punkcie środka strefy ramienia i przejść do linii biodrowej zgodnie z wartością obwodu. Na przedniej półce, końcówki powinny się kończyć bez docierania do środka klatki piersiowej przez 2-3 cm i w odległości 4-6 cm od linii biodrowej. Maksymalna wielkość tego protivopa nie powinna być większa niż 2,6 cm. Na tylnej półce szczyt powinien znajdować się 2-3 cm nad linią piersiową i nie zbliża się do linii biodrowej o 3-4 cm. Na środkowym obwodzie pleców, tuck się kończy na linii udo . Natychmiast można zbudować poszerzoną damską kurtkę . Wzorzec w tym przypadku jest skonstruowany podobnie, tylko wszystkie piony są rozszerzone do wymaganego poziomu dna produktu.

Budowa tulei na otworze

Wzór rękawicy żeńskiej kurtki musi odpowiadać długości cięcia ramienia. Dlatego przed rozpoczęciem pracy z rysunkiem należy zmierzyć nie tylko obwód na ramieniu, nadgarstku i długość tulei, ale również obwód ramienia, w zależności od którego będą budowane granulki.

Dla wygody budowy należy wziąć osobną część folii budowlanej lub papieru i przenieść do niej główne linie gotowego otworu. Następnie, na rysunku, musisz zakończyć koło, które zostanie osiągnięte, jeśli zamkniesz kawałki otworu na plecach i półce. Po podzieleniu jej w przybliżeniu na pół, kontynuując w górę linię środkową otworu i podnieś okręg o 1,5 cm.

Następnie, wzdłuż linii piersi, zanotuj pomiar objętości ramienia górnego. Ważne jest prawidłowe rozprowadzenie tulei, zwykle w kierunku tyłu, leżące 2-3 cm więcej. Po skrajnych punktach szerokości tulei "lustro" podniesie się ramię, a na górnym obrysie uzyskane wcześniej zamknięte koło ponad linią o 1,5 cm i opuszczające linie wzdłuż przedniej i tylnej, zamykające tuleje tulei.

Modelowanie

Modelowanie produktów jest jednym z najbardziej interesujących procesów szycia. Na tym etapie można tworzyć półfabrykaty szwów pomocniczych, cięcia wszystkich szczegółów cięcia, począwszy od szwów na ramionach i pionów przechodzących przez łączniki, linię uda i do dołu, dzieląc rysunek na oddzielne elementy cięte. W ten sposób rodzą się różne kurtki. Wzory kobiet, których zdjęcia są dostępne w artykule, mogą stanowić podstawę do produkcji kurtek.

Dziś w trendzie model bez kołnierzy z minimalną klamerką, co oznacza, że podstawowy wzór produktu jest potrzebny do modnej kurtki. Tutaj pozostaje jedynie wyznaczenie linii kołnierzy, które na spodzie produktu przylegają do tkaniny wyściółkowej. Ten wzór krótkiej kurtki modnej cięcia kobiety będzie doskonałą bazą do stworzenia idealnej szafy.

Wybór tkaniny do szycia

Dzisiaj w sklepach takich tkanin, które można naprawdę stracić. Jednak przy wyborze materiału do szycia kurtki należy pamiętać, że tkanina musi zachowywać kształt, korzyść z garnituru i materiałów kurtek w asortymencie jest po prostu w obfitości. Nawet jeśli jest to letnia kurtka, najlepiej ją zszywać z pościeli lub cienkich dżinsów, a nie z mocno zszywającej zszywki. Mimo, że prawa dotyczące branży szycia nie są pisane, zawsze możesz eksperymentować.

Sztuczki cięcia i montażu produktu

Wzór kurtki (żeńskiej) bez kołnierza to tylko znalezisko dla wykwalifikowanych pracowników. Korzystając z tego szablonu, możesz szyć nie tylko oryginalną kurtkę, ale także płaszcz przeciwdeszczowy lub latem. Dzisiaj takie modele są fabrycznie zamontowane, a nie cięższe z kołami rozporowymi lub regałami, są bardzo popularne. Dzięki prostemu cięciu i szyciu kilkukrotnie ułatwia się.

Podczas cięcia tkaniny głównej na wszystkich szczegółach należy przydzielić około 1 cm dodatki do obróbki szwów, na dole tulei i półki należy dodać do 3 cm. Jednocześnie, przez wycięcie szczegółów z tkaniny podszewkowej we wszystkich szwach, należy również nadać dodatkowi 1 cm, Tutaj na dole długości trzeba zabrać 1,5 cm. Nie zapominaj też o produkcjach produktu, które są wykonane z tkaniny podstawowej. Reprezentują ramkę wokół obwodu produktu na jego wewnętrznej stronie.

W celu zarejestrowania tego elementu na wzorcu, należy równolegle przecinać kawałki w odległości 7-10 cm od krawędzi wzdłuż środkowej części półek i szyi pleców. Projekt kurtki kobiety bez kołnierza jest dobry, ponieważ w trakcie montażu konieczne będzie tylko połączenie podszewki z pantalem, a po podbortu z podstawą. W celu połączenia podstawy z podszewką, elementy te są zwrócone na zewnątrz i złożone twarzą w twarz.

Po ułożeniu szwu produkt jest odkręcany przez jedną z nieopakowanych tulei tkaniny. Nie wolno zapominać o cięciu dodatków do szwów w miejscach, w których tkanina jest cięta w półkola lub pod kątem, tak że szwy nie są ciągnięte. Następnie połącz elementy z dolną stroną tulei i zamknij otwarty szew roboczy od wewnątrz.