237 Shares 4509 views

Płyty chodnikowe – płyty chodnikowe Zasady murowane

Jakoś, przybywszy z wizytą do wioski, byliśmy bardzo dumni, aby pokazać ścieżkę, którą właściciel położył się niezależnie od płyt chodnikowych. Natychmiast wpadła mi w oko, że mówiąc coś jest nie tak. Płyty nie były mielone, nawet wznoszący się nad nim, blisko siebie. Są one po prostu położył się na ziemi – i wszystko! Gdzie nad którym poniżej – jednym słowem, „wąż”, płytki są nie tylko wiła się wzdłuż wcześniej wydeptane ścieżki, ale potem wzrósł ponad nią, a następnie zanurzane poniżej. Tak więc, płyty chodnikowe wymaga umieszczenia.


Tak na marginesie, chciałbym dzielić moje wrażenia jak kilka lat temu (i teraz też), idąc wzdłuż głównej alei miasta, nie jest niczym niezwykłym, aby natknąć się na miejsca, gdzie zmiana nawierzchnia asfaltowa na nowe – Płyty chodnikowe. Musieliśmy bardzo uważnie się to miejsce, ponieważ nie było piasku, ale wciąż wystarczająco daleko warstwę ziemi, na którym położył nową powłokę.

Teraz staramy się umieścić dwa z tych „puzzli życia” w jeden obraz, a my odpowiemy na pytanie – Pavement – jak to ułożone w porządku?

Zbadanie sprawy dokładnie, chcę przedstawić rekomendacje i tajemnice układania kostki płyty, które podałem specjalistów nie tylko wiedzieć, jak to zrobić, ale także bezpośrednio zaangażowany w produkcji płyt chodnikowych.

Teraz bardziej szczegółowo:

Po pierwsze, konieczne jest przygotowanie powierzchni do której układane będą płytki. Usunąć warstwę darń w przybliżeniu 30 – 50 cm i nie jest wymagane, aby prawidłowo zagęszczania pozostałości ziemi.

Drugie określone mieszaniny piasku i żwiru – masłem – dwie warstwy piasku, a w środku – tłuczeń. . Każda warstwa wynosiła około 20 cm będzie jeszcze lepiej, jeśli górna warstwa piasku cement – 10 części piasku, jedna część cementu.

Nie zapomnij dokładnie ubijania każdą warstwę „dodatkami”, a utrzymanie stoku, nie super, ale konieczne jest, aby spuścić wodę.

Teraz można go zainstalować i płytki. W każdym razie, nie należy umieszczać płytek blisko siebie. Wymaga lukę między płytkami do swobodnego przepływu wody do gruntu. Po oddaniu kilku bardzo chodniku płytek, trzeba wypełnić piaskiem wszystkie szczeliny między płytkami i ostrożnie przelać wodę do całej powierzchni – to pomoże skonsolidować mieszaniny piasku i cementu, i sprawia, że pokrywa mocne i trwałe.

Ponadto, bardziej skomplikowane, moim zdaniem, ale chyba bardziej wytrzymałe opcja – jest to wariant Płyty chodnikowe z obramowaniem. Jest to ustawione po przygotowaniu wszystkich odcinków nawierzchni na płytki w specjalnej bazie betonu. Ze względu na krawężnik, ścieżka z płyt chodnikowych nie jest dokładnie raspolzetsya. To wszystkie sztuczki i złożoności. Jeśli weźmiemy pod uwagę te punkty, wówczas zasięg będzie służył przez długi czas wiernie.