528 Shares 5968 views

Animacja – co to jest? Animacje w programie PowerPoint. Program do tworzenia animacji

Wydawałoby się, że to animacja, już wiem wszystko. Ale jeśli kopać ten temat uważnie, można znaleźć wiele ciekawych faktów. Na przykład, w animacji ZSRR nazywany animacji. Istnieje wiele typów i rodzajów animacji. Pierwszy rysunek pojawił się wcześnie kinematografię. Cała ta rozmowa dalej.


definicja

Tak więc konieczne jest, aby zrozumieć, że określenie „animacja” ma kilka interpretacji. Przede wszystkim, to dlatego, że na Zachodzie nazywa się animacja. Animacja z kolei – to specjalny rodzaj kina. Mówiąc wprost, wszystkie normalne kreskówek. Od łacińskiego animacji tłumaczy się jako „mnożenie”. Że jest sama nazwa pokazuje, odbiór, tworząc ruchomy obraz.

Krótka historia

Co ciekawe, na długo zanim ludzie braci Lumiere Wiesz co animacji. Już w pierwszej połowie 19 wieku został wykonany z pierwszych prób „aktywować” obraz. A oto pierwsze pełnoprawnymi postacie animowane stał Gertie the Dinosaur, który stworzył Uinzor Makkey w 1914 roku.

Po tym, animacja rozwija się bardzo szybko. Już w 1928 roku Walt Disney przedstawił świat z Mickey Mouse. W ZSRR, animacja jest aktywnie rozwijany od 1936 roku, kiedy studio „Soyuzmultfilm” został założony. Później, animacja jest rozpowszechniany na całym świecie. Już w 1958 roku w Japonii jest obecnie popularnym anime. Tak Animacja przekształciła się w animacji komputerowej.

technologia animacji

Kiedy cały świat zrozumiał, że ta animacja, to zaczęły pojawiać się różne rodzaje. Z biegiem czasu zaczęliśmy rozwijać tę technologię do stworzenia nowej kreskówki. Teraz możemy mówić o pięć typowych technik tworzenia ruchomego obrazu.

Rotoscoping – specjalna technika, która tworzy segment kosztem spójnej wytyczenia indywidualnej kadrikov. Każdy kadrik jest na prawdziwym filmie. W strzelaninie udział aktorów i dekoracje. Obecnie technika ta ma również zastosowanie. Ale przed zatrudnieniem artystę, który ręką dorisovyvat wszystko, co jest potrzebne, a teraz cały proces jest skomputeryzowany. Jeśli potrzebujesz efekty specjalne, dodać „wędrówki maskę”. Obejmuje to części rzeczywistego obrazu.

Inną techniką – plastelina. Ta animacja jest znane wielu z filmu animowanego „zeszłoroczny śnieg padał.” Technika fotografowania glina zawiera elementy po klatce. W tym przypadku zmiany położenia figur dla efektu ruchu.

animacja piasek jest mniej popularne. Polega ona na pracy z oczyszczonej piaszczystej, soli lub kawy. Proszek wlewa się cienką warstwę na ruchu szkła i ręcznie formowanego na rysunku.

Tradycyjna animacja była wcześniej bardzo popularne. Przed pojawieniem się komputerów było najczęściej używane. Ta technika jest fotografia poklatkowy animowanych obiektów dwuwymiarowych.

metoda komputer

Jest to najnowsza technika animacji, i konieczne jest, aby mówić bardziej szczegółowo. Co to jest animacja komputerowa? Jest to logiczne założenie, że została stworzona za pomocą komputera PC. Mimo że jest najbardziej powszechne w tej dziedzinie, ta metoda jest stosowana w produkcji i nauki i biznesu.

Ci, którzy są zaznajomieni z grafiki komputerowej, wiesz, że animacja pochodzi. Może on również być utworzony przez wektor, rastra lub trójwymiarowe metody podobieństwa.

typy

Animacja komputerowa można wykonać na kilka sposobów. Jednym z pierwszych jest uważana za sposób na umieszczenie klatek kluczowych. Sam komputer wypełnia ramek pośrednich. Jest to technika zapisu ruchu. Na podmioty umieszczone specjalne czujniki, które sprawiają, że ich ruchy rozpoznawanych przez komputer i przenieść je do symulacji.

Proceduralna animacja – jest złożonym procesem, w którym oprogramowanie PC sam generuje ruch, ograniczone przepisami i regulacjami. Obiekty mogą być animowane i przy użyciu języków programowania. Zatem, znany JavaScript i ActionScript.

Jeśli nie wiesz jak to zrobić animację, można odwołać się do specjalnych programów. Niektóre z nich są płatne i bezpłatne wersje. dostępne również usługi online.

programy

Jeśli chcesz stworzyć własną animację, wiesz, że to jest prawdziwe. Oczywiście, trzeba mieć umiejętności rysowania, choć podstawowe. Ale w ogóle, program do tworzenia animacji sama pomoże. Naturalnie, szef całej listy tego oprogramowania Adobe Photoshop. Nie jest tajemnicą, że jest to wersja płatna, ale dla miłośników pirackich wersji nie jest barierą.

„Photoshop” – to wszechstronny program, który pozwala zrobić wszystko, co przyszło do głowy. Istnieje do tego trzeba narzędzia i dodatki. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej wersji programu, a następnie kupić Adobe Flash Professional. Ta platforma multimedialna jest tylko przeznaczony do pracy z aplikacji internetowych i prezentacji multimedialnych. W swoim arsenale posiada udogodnienia takie jak rozwój Adobe Animacja. Dodatek przeznaczony do pracy z animacją komputerową.

Jeśli potrzebujesz animacji z przezroczystym tłem, a następnie do powyższych zastosowań, można dodać darmowy GIMP i Blender. Pierwsza opcja – jest to kopia „Photoshop”. Świetne do pracy z grafiki rastrowej. Druga opcja – to cały pakiet dla profesjonalistów, którzy pracują z grafiką trójwymiarową, modelowania, animacji, renderowania i tak dalej ..

Usługi online

Z usług online jest uważane za popularne Moovly. Jest mało prawdopodobne, aby pracować z animacji z przezroczystym tłem, ale po prostu malować rolki lub prezentacje promocyjne są łatwe do zrobienia. Jest to biblioteka szablonów i obiektów. Możesz dodać tekst i muzykę, i wysłać gotowego produktu bezpośrednio na „YouTube”. Narzędzia shareware. Można to zrobić przez 10 minut wideo w rozdzielczości 480p. To będzie wystarczające dla animacji.

PowerPoint

Wiele osób zastanawia się, czy można używać do tworzenia karykatur ten program? Niestety, nie jest przydatna, jak zrobić animację w nim nie będzie działać. Usługa ta jest przeznaczona do tworzenia prezentacji. Oczywiście, jeśli prilovchilis, można spróbować stworzyć pewną liczbę obrazem filmowym, który wyglądał jak kreskówki, ale ten program nie jest do tego.

Głównymi narzędziami w PowerPoint – to przede wszystkim efektów specjalnych. Na przykład, każda ramka może pojawić się w sposób szczególny: .. Z cieniowanie, oświetlenie zakrętów, wzory, itp To samo można zrobić z prezentacją obiektów. Możesz dodać efekty wizualne do tekstu lub obrazu. Bloki mogą latać, występują, znikną etc.