717 Shares 934 views

Jak podłączyć własne czujniki parkowania? Instalacja własne ręce

Ciekawostka: jeden z najczęstszych powodów, dla których istnieją wypadków drogowych w obszarach miejskich jest źle parkowanie w odwrotnej kolejności. Dlatego wielu samochodach, nawet w standardzie ze specjalnym czujnikiem – asystent parkowania. W rzeczywistości jest on zainstalowany w punkcie zderzaka kilka radary, które skanują odległość pojazdu do najbliższego samochodu lub innych „przeszkód”. Wszystkie odczyty są wyświetlane na panelu przednim skanera w kabinie. Jednakże, nie będziemy zagłębiać się w zawiłości tego narzędzia, ale wystarczy spojrzeć na to, jak instalujesz czujniki parkowania z rąk.

wybierz miejsce

Przede wszystkim trzeba zrozumieć, gdzie będzie działać jeden lub drugi czujnik. W rzeczywistości, on odbiera sygnał z dowolnej wysokości, jednak, że zeznania były najbardziej dokładne sterowniki zmontować go wewnątrz zderzaka. Znamienny tym, że element wzmacniający jest usuwany i w kilku punktach w małych otworów wierconych. Aby zainstalować czujniki parkowania z rąk, trzeba wywiercić 2 do 8 otworów w zderzaku. Ile dziur będzie zależeć od rodzaju i modelu PDC. W związku z tym więcej czujników, tym trudniej jest do zainstalowania, ponieważ do każdego z nich trzeba indywidualnie połączyć kilka kabli.

kotwienia

W zależności od tego, jaki model będzie czujniki parkowania, instalowanie własnych rąk można wykonać na dwa sposoby. W szczególności dotyczy to tych samych czujników. Jest to rachunek i montaż w jednej płaszczyźnie. Ten ostatni, nawiasem mówiąc, jest najbardziej powszechne wśród rosyjskich kierowców. Jej użyjemy. Aby to zrobić, trzeba zrobić kilka dziur w zderzaku (dla każdego czujnika jednym na raz), a oni nie trzeba wiercić wiertłem i frez. Jest to zwykle już zawarte.

dystans

Tak, montujemy we własnym zderzaku czujniki parkowania. Instalacja własne ręce (znowu ten dotyczy czujników) muszą być prowadzone zgodnie z niektórymi z tych zakresu urządzeń. Umieść je na obwodzie mocy udaru musi być tak, że są one równo oddalone od siebie. Ma to zapewnić, że czujnik jest w stanie wykryć „martwych stref”, z powodu której w głównym, a wypadków zdarza się podczas parkowania.

Zamontować czujniki parkowania: Instalacja okablowania ramiona

W najtrudniejszej części instalacji, już zorientowali się, a teraz pozostaje tylko podłączyć odpowiednie kable. Zauważ, że czujniki cut-in mają specjalne złącza szczelne, dzięki którym można szybko i łatwo zamocować przewody. Ostatnio być podłączone do przewodów prowadzących od światła hamowania. W zasadzie, to będziemy gotowi i działające czujniki parkowania. Instalacja własnych rąk na tym etapie jest zakończona. Dodatkowo można dokonać OFF przedniej parkingu radaru. Ma to na celu zapewnienie, że w korku Parktronic ruchu nie pisnęła, kiedy podjechać blisko do samochodu z przodu.