706 Shares 7196 views

Wiskoza – tkanka bogaty i popularny. Historia występowanie, właściwości, zastosowania

Wiskoza – tkanina interesujący i bardzo popularne. Jest on wytwarzany w sposób sztuczny, ale z naturalnych surowców. przetwarzanie wiskoza można zrobić na różne sposoby. W zależności od rodzaju obróbki Wiskoza może powierzchownie przypominają len, bawełna, jedwab, a nawet wełnę. gama produktów wykonanych z wiskozy, jest dość szeroka, począwszy od lekkich bluzek a skończywszy na oponach do samochodów.


Wiskoza – tkanina, na której ludzkość nauczyła się w XIX wieku. Stało się to po tym, naukowiec angielski był w stanie otworzyć ksantogenirovaniya procesu. Dzięki temu procesowi włókna wiskozowe są utworzone ze specjalnego rozwiązania. Gotowy produkt nabiera koloru miodu i konsystencję pasty. Następnym krokiem w produkcji wiskozy przechodzi przez dyszę. Uzyskane w ten sposób włókna są rozciągane, a następnie dokładnie płukano, zwijającego i „wielkości”. Wiskoza – materiał, który jest przyjemny w dotyku. Charakteryzuje się jedwabistym połysku. Jeśli nie ma połysk, jest prawdopodobne, aby zostały wykorzystane środki matujące.

Wiskoza – naturalne tkaniny, nie powodują alergii i podrażnień skóry. Jedną z głównych cech jedwabiu jest jego zdolność do pochłaniania nadmiaru wilgoci. Zgodnie z tym wskaźnikiem, jest 2 razy więcej niż bawełna. Tkanina z wiskozy mogą być łatwo barwione na różne kolory. Zauważ, że gdy zwilża wiskoza (czyste i nie zabrudzone) staje się mniej wytrzymała. Ale problem jest łatwy do rozwiązania. Z tego materiału tkane włókna wzmacniające. Włóknina wiskoza zachowuje swoje główne właściwości, nawet po ogrzaniu do temperatury 150 ° C. Wstęga z wiskozy pięknie łączy się z innymi włóknami. Wszystko to pozwala na znaczną poprawę wielu parametrów, w tym absorpcji wody, miękkość i trwałość. Wiskoza – materiał, który nie jest pod napięciem.

Ważną rzeczą jest to, że wiskoza należy do kategorii materiałów przyjaznych dla środowiska. W przeciwieństwie do innych tkanek, wytwarzane z surowców petrochemicznych, wytwarzane z celulozy wiskozowej (naturalne drewno). Proces recyklingu produktów lepkich również stwarza żadnego zagrożenia dla zdrowia ludzi i środowiska.

Z właściwości materiału, wszystko jasne. Teraz nadszedł czas, aby porozmawiać o jego zakresu. wiskoza przędza z powodzeniem stosowany do haftu. Wiskoza tkaniny szyć wygodne ubranie do domu. Włókniny wiskozowej doskonale absorbuje wilgoć i pozwala skórze na „oddychanie”. Taka odzież może być bezpiecznie noszony przez ludzi cierpiących na alergie i astmę.

Stosowanie domowe używane zasłony, pościel i obrusy, szyte z naturalnych wiskozy. Cechy takie jak wysoka wytrzymałość i niezawodność sprawiają, wiskoza niezbędny w produkcji opon wyścigowych. Okazuje się, że słynne buty plandeki też są produkowane z dodatkiem wiskozy, traktowano w sposób szczególny. Ostatnio poszedłem na sprzedaż chusteczki z wiskozy, który od razu zdobył ogromną popularność wśród Rosjan. Oczyszczanie wszystkich rodzajów powierzchni, takich chusteczek wykonywane znacznie szybciej i lepiej.