680 Shares 9362 views

Skrzypiące wycieraczki na szybie: jak rozwiązać ten problem?

Wycieraczki – tego typu rzeczy w samochodzie, którego kierowcy używają prawie codziennie. Wielu ludzi zmierzyć się z problemem skrzypienia. A jeśli krótka podróż pozwala przetrwać ten problem, na długich dystansach, to przykry dźwięk może być dość nudno. Jak rozwiązać ten problem? Dlaczego skrzypiące wycieraczki na szybie? Odpowiedzi na te pytania szukają w naszym dzisiejszym artykule.


Jakość produktu

Najczęstszym powodem, dla którego skrzypiące wycieraczki – jest jakość pędzla. Wyobraźmy sobie sytuację – w sposób znaleźliście ulewny deszcz, a stare wycieraczki nie są obowiązujące do czyszczenia szkła. Jechać do najbliższego supermarketu i kupić nowy zestaw.

Jednak po instalacji, słychać typowe skrzypienie. Ale skąd on pochodzi, ponieważ szczotka zupełnie nowego? Skrzypienie nowych produktów, mówi, że guma nie jest w stanie poradzić sobie z tym problemem, a „rozmazu” na szkle. Jednak nie zawsze winić producenta. Częsta sytuacja kiedy kierowca zapomni po prostu przystawki przed końcem mechanizmu mocującego. W rezultacie szczotka „idzie” na szybie, dzięki czemu dźwięk serca rozdzierającego.

naturalne zużycie

Ile trzeba zmienić wycieraczki? Jednoznaczne odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. Producenci sami zalecamy zmianę tych elementów jest nie mniejsza niż raz na 2 lata. W tym czasie członek szczotka gumowa wysycha i staje się mniej elastyczna. wyróżnić również pomiędzy wycieraczkami sezonu. Istnieją wersje letnie i zimowe. Wiele osób korzysta z jednego rodzaju w roku. To nie jest do końca prawidłowe. Po tym wszystkim, producent oblicza wytrzymałość i właściwości wycieraczki według warunków temperaturowych, w których jest obecna. Jeśli nie zmieniły ich więcej niż dwa lata, a ty skrzypieć wycieraczki na szybie, powodem jest naturalne zużycie. Należy zastąpić je nowymi.

Typ szczotki

Istnieją dwa rodzaje wycieraczek ekran:

  • Prefabrykatów.
  • Bezramowa.

Najczęściej pierwsze wycieraczki typu pisk. Dlaczego tak się dzieje? Szczoteczka jest przymocowany do metalowej podstawy. Jeśli jest odkształcona, pozycja gumy również zmienia się w stosunku do powierzchni. Ponadto związki szczoteczek mogą powodować korozję lub kwaśne. Szczególnie często zdarza się w zimie, gdy ramka jest dosłownie otacza lodu. Kierowca musi dosłownie oderwać szczotkę z powierzchni, tak by był w stanie ponownie pracować. Bezramowe analogi nie mają tej wady. Dlatego też, jeśli i nabyć nowe, tylko o konstrukcji samonośnej.

inne sytuacje

Jakie inne powody są skrzypiące wycieraczki? Dźwięku również występuje ze względu na obecność zanieczyszczeń pod gumy. Ponadto, pył gromadzi się na górnej powierzchni szczotki. Włączając wycieraczki, właściciel samochodu nawet nie podejrzewają, że wkrótce zostaną pokryte mikro-zarysowania i guma nie z powodu działania ściernego pyłu drogowego.

Nawet po krótkim parkingu pod wycieraczkami zgromadzonych warstwę brudu. Dlatego, w celu ochrony szkła przed zarysowaniem i uszkodzenia dziąsła okresowo czyścić ją suchym miękkiego materiału.

Kolejny powód – słaba jakość montażu. Woźny nie powinien grać. Jeśli tak, to trzeba odebrać nowe połączenie lub nową parę szczypiec wcisnąć metalową część dozorcy (gdzie zainstalowany jest klip z tworzyw sztucznych). „Bow” za niedopuszczalne sam szczep. Element musi przylegać do szyby pod kątem prostym.

Skrzypiące wycieraczki: co robić? Sposoby rozwiązania problemu

Jeżeli wycieraczki nagle zaczęły wydzielać charakterystyczny dźwięk, trzeba najpierw dokładnie umyć szybę. Lepiej jest zrobić szampon samochodowy. Część zastosować gumy piankowej myć się. Upewnij się, że wszystkie zanieczyszczenia zostały usunięte. Ta prosta procedura pomaga wyeliminować skrzypiących woźnych w 50% przypadków.

Następująca operacja – sprawdzenie uchwyt pędzla. Jak już powiedzieliśmy wcześniej, powinna być ustalona bez luzu. Jeśli tak, zmień kartę plastikową lub namową szczypce wycieraczek krawędź.

Sprawdzić mechanizm wycieraczek

Jeśli łuk przylega do steli krzywy, wycieraczki będą szlifować tak. I bez względu na to ile je kupił i jakie one są. Gumy jest zawsze skierowana w przeciwnym kierunku. Fix możliwe zastąpienie łuk lub wygięcia jej części pod innym kątem. W rezultacie szczotka musi być ściśle prostopadle do szyby. Tylko w tym przypadku nie będzie indeksować gumy na powierzchni, dzięki czemu skrupulatny dźwięk.

Nie zbędny sprawdzi działanie sprężyny, która popycha uchwyt szkła. Jeżeli powierzchnia jest oczyszczana z przerwami, z skrzypienie wycieraczki wymienić element.

Zmiany wiosny do uprzednio usunięto łuk. Zdemontować go dość łatwo – wymaga klucza płaskiego do 13. Najważniejsze – Pamiętam swoje stanowisko w odniesieniu do rozruchu rękaw. Wymiana sprężynowy, ustawić wszystko na swoim miejscu. Dokręcić nakrętkę nie jest konieczne. Jeśli woźny w pozycji wyłączonej nie na swoim miejscu, to nie ma znaczenia – można zawsze dostosować go ponownie. Na tej przędzy nakrętką i zmianę położenia metalowego łuku. Procedura nie zajmuje dużo czasu.

Producenci – lepiej wybrać?

Jeśli problem nie ustąpi, spróbuj wymienić szczotki wcześniej przez pomiar ich długości. Należy pamiętać, że może to być inna na wycieraczek lewej i prawej. Jeśli chodzi o producentów, produkty najwyższej jakości sprawia, że francuska marka „Valeo”. „Bosch” spółka sporo na rynku wycieraczki. Jednak opinie z nich są dość niejednoznaczne. Fakt, że na rynku jest wiele podróbek. Prawdziwie oryginalny pędzel będzie wart nie mniej niż 700 rubli za komplet. Wśród innych producentów, możemy zwrócić uwagę na firmę "Champion" (USA) i "Hallo" (Austria).

Jakość wycieraczek lepiej nie oszczędzać, ponieważ będą one trwać długo. Istnieją przypadki, gdy na drugi dzień od kierowców skrzypiące wycieraczki na szybie. Co robić? Zostanie ona zastąpiona tylko. Przy okazji, jeśli zdecydujesz, że ważne jest, aby zwracać uwagę nie tylko na cenę i marki, ale także obecności adaptera. Wszakże każdy samochód własny typ urządzenia. Najbardziej popularne z nich – „hak” lub „pazur”. W pojazdach „Peugeot” i „Mercedes” zacisk boczny kołek służy, lub „pin boczny”. Na „Volvo” i niektórych modeli «Citroen» – przycisku. Od samochodów „Renault” mount marka używana bok lub do montażu z boku. Przy wyborze odpowiedniego pędzla, należy wyjaśnić tę kwestię. Po zamontowaniu elementu bez adapter nie jest możliwe.

wniosek

Tak, znaleźliśmy powody do wycieraczek pisk. W większości przypadków sprawcą jest naturalnego zużycia lub złej jakości gum siebie. Niestety, od podróbki nie są doskonałe. Ale różnica jest naprawdę produktem wysokiej jakości możliwe. Przede wszystkim jest cena. Jednakże, jeśli skrzypienie wycieraczki 2 i więcej niż rubli, przyczyną jest odkształcona ucha. Sprawdzić kąt, w którym szczotka jest w stosunku do szkła. Mamy nadzieję, że te proste wskazówki pomogą Ci w rozwiązaniu tego problemu.