537 Shares 6086 views

Jak pozbyć się zapachu w pralce: wydajne metody i praktyczne wskazówki

Nie jest tajemnicą, że pralka, bez względu na sposób nowoczesny i „inteligentny” może być, jest w stanie doskonale pracować przez długi czas i tylko wtedy prawidłowego działania. Nawet obserwując wszystkie punkty instrukcji do swojego asystenta, można mieć do czynienia z takim problemem, jak ostry i nieprzyjemny zapach w pralce. Jak pozbyć się niechcianego zapachu i, co najważniejsze, czy środki mają uniknąć tego efektu ubocznego przy użyciu automatycznego „stiralki”?


Ogniska z nieprzyjemnym zapachem

Pierwszą rzeczą, którą należy wyjaśnić – konkretnie gdzie, na jakie elementy lub części pralki jest bursztyn. Najczęstszym ogniska uporczywego nieprzyjemnego zapachu, co następuje:

• tuleja gumowa (pierścień), która służy jako uszczelki do drzwi pralki.

• zasobnik (znany jako pojemnik lub naczynie) do ładowania detergentów do prania i / lub kanał, przez który proszek jest dostarczany do urządzenia do prania.

• Filtr węża odpływowego i / lub samego węża odpływowego.

• elementy grzejne (elementy grzejne), a części wewnętrzne.

Przyczyny zapach pleśni i wilgotne, zgniłe zapach w pralce

Przed pozbyć się zapachu w pralce, „pacjent” będzie musiał określić „diagnozy”. To znaczy, określić przyczynę smrodu. To nie tylko przyczynić się do szybkiego rozwiązania problemu, ale także, aby uniknąć tego w przyszłości. Zatem ocena powoduje stęchlizny ostry zapach:

• Niewłaściwe detergent i / lub niewłaściwe korzystanie z nich.

• Stałe zanieczyszczenia, a zatem pomnożone drobnoustrojów i bakterii w wyżej wymienionych gorących plam.

• Częściowa odprowadzanie wody po przemyciu.

• Zużycie części pralki.

• Spust i / lub nieprawidłowe podłączenie pralki do komunikacji.

Jako że nie jest to konieczne: najczęstsze błędy, z powodu których nie może być zapach w pralce

Oprócz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń powodować nieprzyjemne zapachy w pralce może być następujące regularne błędy operacyjne:

• niedostatecznej wentylacji i do suszenia po praniu. Wilgoć, która pozostaje po przemyciu i rozładunku może spowodować zapach wilgoci w pralce. Jak się pozbyć? Wystarczy przetrzeć suchą bębnem i tuleją gumową, a następnie przez jakiś czas zostawić otwarte drzwi. W przypadku dwóch lub trzech godzin pralka całkowicie wyschnie.

• Przechowuj bębna brudy. Wilgoć, kurz, pot i brud, cząstki stworzyć wszystkie warunki dla mikroorganizmów, więc przechowywanie brudów lepiej w specjalnym koszu i bębna maszyny zostawić wolne.

Zasady, jak widać, jest dość prosta. Ale niestety, przypominają o tym nie może być w każdej instrukcji do pralki.

Środki do prania

Pierwsze pytanie, które prawdopodobnie mogą być: w jaki sposób środki powierzchniowo czynne i substancje zapachowe proszku i inne nowoczesne detergenty, zawsze zawierające, może powodować nieprzyjemne zapachy? Po pierwsze, wykorzystanie zasobów złej jakości z tanich składników prowadzi do tego, że środek do mycia cząstki nie są myte i osadza się na ściankach urządzenia i informacji. Z czasem te pozostałości pójść źle, a będzie charakterystyczny zapach z pralki.

Ale nawet stosowanie najlepszych proszków, żeli i płynów do płukania prania nie zbawia nas od zgniłym zapachu, jeśli nie zastosuje się do dawkowania. Aby pobrać detergent konieczne jest skoncentrowanie się na urządzenia pomiarowego wyposażonego w proszku do prania i innych mediach. Jeśli regularnie napełniać zbyt dużo, efekt jest taki sam, jak w przypadku urządzeń o niskiej jakości: środki do mycia cząstki nie są wyprane bez śladu, zanieczyszczenia i stworzyć idealne środowisko dla mikroorganizmów.

Wszystko to w rezultacie powoduje fatalny zapach z bębna pralki. Jak pozbyć się silnym zapachem, który powstał z tego powodu?

Ponadto przestrzegania dozowania detergentu do czyszczenia ścianek oraz części pralki przed brudem rekomendowanym, raz na miesiąc, wydając pusty prania, to do uruchomienia urządzenia bez ładowania prania do bębna. Odbywa się to w następujący sposób: na tacy zamiast detergentu dodaje się do specjalnych środków do czyszczenia pralki. Specjalne środki do urządzenia czyszczącego może zastąpić tradycyjny kwas spożywczy cytrynowego (2 łyżek stołowych) lub kombinacji kwasu cytrynowego i sody kaustycznej – efekt jest taki sam.

Następnie, zespół jest prowadzony na najwyższą temperaturę wody (zwykle 90 lub 95 ° C). Wyciera do sucha pralki i osuszono z otwartym bębnem.

Sposób czyszczenia tulei gumowej (pierścienia)

Jednym z najczęstszych miejsc zapach wilgoci i pleśni – gumowy pierścień, mankiet na klapie bagażnika. Tutaj, po praniu jest mała ilość wody, która może zanikać, a tuleja gumowa gromadzi się brud. Konsekwencje tego – zapach wilgoci w pralce. Jak się go pozbyć? Mankiet musi ostrożnie obchodzić się dezynfekujący do czyszczenia i czystej gąbki. Następnie powierzchnia kauczukowa powinna osuszyć po każdym praniu. Mankiet, nie do użytku, należy wymienić w warsztacie.

Podajnik proszku do prania loading

Wysuwane kontenera, w którym załadunek detergentu, a kanał, na którym wprowadza się do bębna – również zagrożone. Nadmiar środka czyszczącego obejmuje powierzchnię folii w tych częściach następnie z tego powodu tam pleśni zapachów w maszynie do mycia. Jak pozbyć się tego nieprzyjemnego zjawiska? Delikatnie wyciągnij tacę, moczyć go krótko w dezynfekującego. Następnie pojemnik musi być dokładnie płucze Yorshik (odpowiednie stare szczoteczki) oraz wypłukać.

Otwór gdzie podajnik jest ustawiony na detergentach, powinny być traktowane tak samo. W tym celu, środek dezynfekujący detergent jest nakładana przez natryskiwanie na powierzchnię wewnętrzną otworu, po czym wszystkie Yorshik skrobakami i myje.

Zdarza się, że forma ma rozłożone na załadunek zasobnika, do kanału do doprowadzania środka czyszczącego. Można to sprawdzić, świecić latarką do otworu na tacy – formy, jeśli jest tam, zobaczymy. Jeśli tak się stanie, jak pozbyć się zapachu? W samochodzie, wystarczy wyczyścić kanał mycia cienki Yorshik niezależnie lub kontaktując się z administratorem.

Wąż spustowy i filtr

Nieprzyjemny zapach wewnątrz pralki często występują, gdy cały czas mycia w niższych temperaturach. Brak wrzenia prowadzi do tego, że bakterie, które powodują pleśni i zatęchłe zapachy nie są zabijane i gromadzić. Nie najmniej rolę w tym jest gruz z odzieżą, która pozostaje w filtrze, węże na ścianach pralki.

Jak pozbyć się zapachu stęchlizny z pralką, czy problem jest w zanieczyszczonym filtrze spustowy lub węża odpływowego? Filtr spustowy powinien być regularnie czyszczone – co najmniej 1 raz na 6 miesięcy. W przeciwnym razie zatykają filtr będzie nie tylko źródłem zgniłym zapachu, ale również znacznie skomplikować wyjście wody. W celu dokonania czyszczenia filtra konieczne jest usunięcie i dobrze wypłukać pod bieżącą wodą.

Przewód do odprowadzania wody może zamuleniu, jeśli ma gnić pozostałości detergentu i zanieczyszczeń. Oprócz nieprzyjemnego zapachu doprowadzi to do tego, że wnętrze urządzenia będzie trochę wody i stać się zgniłe. Wąż czyścić półwyrobu przy najwyższej temperatury wody do przemywania. W szczególnie ciężkich przypadkach wąż do spuszczania tylko lepiej wymienić go.

Dziesięciu i części wewnętrzne

Na elementach grzejnych nowoczesnego źródła pralki o zgniłym zapachu prawdopodobnie co nazywa się „tablica”. Zanieczyszczenie gęsto obejmujące elementy grzejne są utworzone z drobnych cząstek kurzu, zanieczyszczeń i bilansu wodnego do mycia. Wszystko to nasadka wydziela nieprzyjemny zapach stęchlizny kwaśny i podczas prania w warunkach wysokiej temperatury mogą powodować zapach spalania. Jak pozbyć się zapachu w pralce? Pomaga uruchomienia urządzenia bez załadunku prania w temperaturze 90-95 stopni, stosując środek chloru (jeśli nie jest zabronione ze wzorem), kwas cytrynowy lub specjalnych narzędzi.

Zapach pleśni i wilgoć mogą również pojawić się po oczyszczeniu pralki. W tym przypadku często winę czyszczenia, ale przyczyna jest zupełnie inna: elementy grzejne pokruszonych cząstek skalę, które stają się idealne środowisko dla grzybów lub bakterii. Jeżeli po wielokrotnym czyszczeniu pusty zmyć kwas cytrynowy lub szczątków zapach octu, trzeba iść do studia.

Kanalizacja: gdy przyczyna nie jest w samochodzie

Zdarza się, że z powodu nieprawidłowego podłączenia do kanalizacji lub zatorów i uszkodzeń w kanałach też może pojawić się nieprzyjemny zapach w pralce. Jak się pozbyć? Czyszczenie i dezynfekcja pralki nie pomoże. Należy podłączyć urządzenie tak, że zapach nie bezpośrednio, zatkane rury, które mogą być zidentyfikowane przez ten sam zapach z wanną i wszystkich pocisków, czysty.

Zapach tkaniny

Może powinniśmy dotykać, a kiedy nieprzyjemny zapach faul z pralką pojawił ze względu na fakt, że nie było rzeczą do mycia z silnym zapachu.

Najczęściej właściciele pralek jest możliwość pozostawienia w samochodzie zapach benzyny lub rozpuszczalnika, który próbujesz wydedukować plam smaru lub ślady korozyjne farby. Po tym praniu ostrym zapachu nie tylko pozostaje w bębnie przez długi czas, ale również impregnuje wszystkie ubrania, który znajduje się wewnątrz. Ale jeśli tak się dzieje, pozbyć się zapachu benzyny w pralce, jak również zapach rozpuszczalnika, jest możliwe tylko w kilku etapach:

• Ustawienie temperatury wody w temperaturze 30 ° C, zamiast podajnika detergentu musi wypełnić sody, około 100 g, a następnie uruchomić bez prania.

• Natychmiast po zakończeniu procesu prania należy starannie wlać ocet – jeden kubek jest wystarczające. W tej samej temperaturze 30 stopni zaczyna znowu bez prania ubrań.

• Trzecią prania odbywa się nie tylko bez prania, ale bez żadnych środków w pojemniku na proszek do prania – temperaturę wody tak niskie jak to możliwe.

• Pralka wyciera się, suszy i emitowany co najmniej jeden dzień. Aby ustalić, czy pozbyć się zapachu rozpuszczalnika udało (benzyna), samochód można prać żadnego produktu odpadowego z tkanki.

• nawet przy najmniejszych oznak, że zapach benzyny lub rozpuszczalnika nadal pozostawał cały proces oczyszczania powtarza się.

Ale trzeba pamiętać, że to nie było konieczne, aby zdecydować, w jaki sposób pozbyć się zapachu: w pralce do prania rzeczy po chemikalia przetwarzania danych nie może.

Zapobieganie: Mycie bez nieprzyjemnych zapachów

To jest zawsze lepiej, aby zapobiec pojawieniu się brudu i smrodu w pralce niż z nim walczyć. Co trzeba zrobić, aby nie cierpieć na pytanie, jak pozbyć się zapachu w pralce:

• co najmniej raz na miesiąc do mycia ścian elementów grzejnych i elementów już opisanych puste przemywając specjalnym środkiem chemicznym, kwas cytrynowy lub ocet. Złe oprócz co najmniej raz na miesiąc do pracy tak długo, cykl mycia i środków zawierających chlor, w temperaturze 90-95 ° C.

• Ściśle dozowane użycia detergentów piorących, a jeśli to możliwe, aby nie korzystać z tanich lub wątpliwych środków.

• A co najważniejsze, nie zapomnij po praniu umyć wytrzeć drzwi i tuleję gumową wyschnięcia pralka, dokładnie osuszyć przez otwarte drzwi.