472 Shares 2724 views

Macica Bee: Głównym indywidualnie w ulu

Nawet początkujący pszczelarz zawsze odróżniać macicę od pszczoły roboczej. Zrób to absolutnie proste. Ten główny kobiet w ulu, mieszka znacznie dłużej niż zwykłe pszczoły. Jest dwóch, a czasem trzech razy większe, a w odróżnieniu od tej ostatniej posiada kompletny układ rozrodczy. W jaki sposób będzie ona płodna, bezpośrednio zależy od siły rodziny.


W ulu, ona wykonuje pojedynczą funkcję – sprawia, że układanie jaj, które później pojawiają drony i osoby pracujące. W ciągu jednego okresu mogła umieścić je na 120 -. 200 tys macica rozciągliwe pszczoły w ulu i pozostawia go tylko w celu zaspokojenia drony. Ciekawostką jest fakt, że może on być długi czas utrzymać wewnątrz płynu nasiennego, używając go stopniowo położyć coraz więcej jaj.

Do wykonania jest w pierwszych 2 latach życia. Przez cały czas ona składa jaja, jej opiekować specjalnie nadzór nad Suite – Robotnice. queens zamienne są zwykle wykonane w trzecim roku, ale, oczywiście, tylko wtedy, gdy zmniejszenie ich wydajności. Najpierw trzeba sprawdzić ula. Młoda proizvoditelnitsa składa jaja we wszystkich komórek w wierszu. Stary lub chory pomija je. Jeśli jest to postrzegane, proizvoditelnitsu należy wymienić.

Macica pszczoła może położyć tylko dwa rodzaje jaj – zapłodnionych z których pracownicy i inne osoby macicy i niepłodne, z których roztacza się widok na drony później. Robotnice oczyścić ją i żywią się pyłkiem i galaretki. Idąc do celi, królowa wysyła do jej brzucha i stanowi niewielką podłużną jajko. Jednak zawsze sprawia, że wstępne badanie – jak dobrze oczyszczone przyszłość larwy mieszkania.

Czasami zdarza się, że królowa pszczół, zdjęcia, które można zobaczyć poniżej, zostanie zabity. Jest to najczęściej winni sobie pszczelarz. On może zniszczyć go podczas kontroli ula, lub poprzez przytrzymanie rama nie jest nad nim, spadek macicę do ziemi, gdzie jest to krótki okres czasu umierania. W tym przypadku pszczoły po 6 – 8 godzinach i wybrano kilka larwy zaczynają dokarmiać je twardą galaretkę. Komórki, w których rozwijać, rozszerzać i budować.

Macicy pszczoły hodowane w ten sposób nazywa się przetoka. W większości przypadków są one tak dobre, jak roje proizvoditelnitsy. Jednakże, jeśli pszczoły nie wybrać jedną dzień i trzy-cztery-bot z niego będzie macica złej jakości. Rodzina może bardzo cierpieć z tego. W międzyczasie, w razie potrzeby, z potencjalnie niskiej jakości owce ula może być zwolniony. Aby to zrobić, należy usunąć wszystkie komórki queen, które zostały zapieczętowane w ciągu czterech dni po ułożeniu.

Początek wycofania nowych pszczół proizvoditelnitsy powinien starać, aby nie przegapić. Fakt, że pszczoły cztery królowa wyjdzie szybko i natychmiast zniszczyć cały dzień. Tylko w rodzinie pracuje bardzo silnych osobników nie wolno jej do tego. W tym przypadku, roi się dzieje, a wraz z rój odlatuje i najgorszym macicy. Proizvoditelnitsa wylatuje z ula kilka razy, aż kolega z dronów.

Nie zdarza się to tylko w przypadku, gdy na zewnątrz jest deszczowa pogoda. W swoim czasie większym niż 20 dni, królowa zaczyna składać jaja tylko pusta. Komórki Drone odróżnienia od komórek pszczół pracy jest prosta: mają wypukły kapturek. Podobna do macicy, który jest nazywany również drona, będzie trzeba wymienić jak najszybciej.