877 Shares 8905 views

Automatyczne nawadnianie w szklarni z rękami na zewnątrz butelek plastikowych: program

Podlewanie roślin na dużym obszarze, szczególnie przy suchej pogodzie, wymaga dużo czasu i wysiłku, ale nie każdy ma możliwość dojeżdżania do serwisu. Dlatego wielu ogrodników zastanawiać: jak ustalić automatycznego nawadniania w szklarni z rękami?


Automatyczny system nawadniania dla różnych metod nawadniania

Metody nawadniania podzielić na trzy główne grupy: deszczowanie, nawadnianie kropelkowe i podpowierzchniowych. Podlewanie gleby z danymi podlewania nie dotyczy wykonań. Taki sposób jak nawadniania podpowierzchniowego, który może być realizowany za pomocą węży lub rur z otworów, porów, idealny do zabezpieczenia irygacyjnych i bylinach ogrodowych.

Mikronawadnianie lub nawadniania – system łatwy do zapewnienia niezbędnego nawilżenia drzewa, krzewy, wieszaki. nawadniania – jest najbardziej popularnym sposobem podlewania w letnich mieszkańców, ponieważ to sprawia, że można kierować wilgoci bezpośrednio do korzeni roślin. Metoda ta jest dobra do uprawy pomidorów, ogórków, bakłażanów, ale nie zastępuje pełnej podlewania. Spryskiwanie – doskonały sposób do nawadniania grządek i trawników. Ustanowienie automatycznego nawadniania w szklarni z rękami za ewentualne opcje.

zraszacze plastikowy

Auto-szczególnie pomaga nieregularne dostawy wody do powierzchni lub w ściśle określonych godzinach. W tym przypadku trzeba dużo podlewania, ale wąż jest niepożądana, ponieważ silne ciśnienie wody będzie rozcieńczyć grunt na korzenie. Standardowy system nawadniania – pompa, węże i zraszacze wymagane do posypania. Aerozole lub zraszacze może być wykonana z materiału w dłoni – prostych butelek z tworzywa sztucznego. Odpowiednie butelki od 2 do 5 litrów, w którym otwory w różnych konfiguracjach, zależnie od rodzaju zraszacza. Szyjka butelki lub otwór w pokrywie jest umieszczony w przewodzie. Można trzymać się otwory połówek posiadaczy długopisów plastikowych.

nawadniania plastikowych butelek

Kapać Avtopoliv z rękami w szklarni może również zorganizować szereg sposobów, za pomocą plastikowych butelek 1,5 i 2 litrów.

 • Ścianki butelki (nie sięga do dna 3 cm) musi być przebita kilka rzędów otworów w naprzemienny sposób. Liczba otworów w zależności od rodzaju gruntu i przepływu wody. Butelka musi kopania między roślin (zwłaszcza przy ich wyładunku w gruncie) szyjki aż do głębokości 15 cm. Podlewanie prowadzi się przez szyjkę i zanurzane ręcznie lub z przewodu do butelki przez otwory woda będzie przepływać do korzeni.
 • W drugiej metodzie przygotowania butelki w podobny sposób, ale otwory do szyi. Butelka z ściętego niezbędnej zakopać góry nogami wstępne dokręcenie nasadki. Aby zapobiec parowaniu wody, odciąć dno powrót do miejsca, obracając ją. Napełnij butelkę wodą w takim przypadku, jest to łatwiejsze.
 • Automatyczne nawadnianie w szklarni, można budować własne ręce przez powieszenie plastikowych butelek nad Zamli pobliżu roślin, tak aby nie naruszać ziemię. Potem wszedł do wody z węża będzie także ogrzać się w słońcu. Tylko w tym przypadku otwory są cięte w górę lub w pobliżu szyi. Regulacja ilość wody wlewa się bez przebijania otworów można odkręcić pokrywę. Małe otwory 1-1,5 mm nie pozwoli, aby woda zbyt szybko.
 • Wilgoć kochający rośliny w dużych odstępach między irygacje pomóc plastikowe butelki 5 litrów. Otwory powinny być przebita po jednej stronie butelki z dna do szyjki. Na ściany po przeciwnej stronie okna odcięcia dla wlewania wody. Butelka pochowany w poziomych otworów okiennych i pozycji w dół w górę.

Automatyczne nawadnianie ręcznie. schemat

Schemat kroplówka nawadniania przy użyciu plastikowych butelek może składać się z kilku podstawowych elementów, wszystko zależy od wielkości i ilości roślin szklarniowych.

 1. Baryłka lub zbiornik z wodą, korzystnie czarna.
 2. Dźwig.
 3. Komory pływakowej.
 4. Przewody łączące (zlokalizowanych pod ziemią lub na powierzchni).
 5. Dozowniki z plastikowych butelek, które są pod ziemią pomiędzy roślinami.

Woda przemieszcza się automatycznie z sieci lub z bębna w komorze pływakowej, a następnie za pośrednictwem przewodów mieści się w butelkach z tworzywa sztucznego w zakresie automatycznego nawadniania w szklarni. Jego ręce układ podobny schemat nawadniania odgrywa dość szybko. Zamiast tego, rurki dozujące mogą być stosowane korycie z butelki z tworzywa sztucznego na powierzchni, zakopany pod ziemią pojemnika dozującego otworu.

Jak zainstalować system automatycznego nawadniania?

 • Po pierwsze, potrzeba raschertit lan z łóżka i liczby roślin, które wymagają automatycznego nawadniania kroplówki z ich ręce z plastikowych butelek. Plan jest wymagane, aby wskazać lokalizację rur, węży i kroplowników i zaworów. Ogród warzywny na pochyłym gruntu wymaga poziome ułożenie rur i węży pan-ściekowych. Zaznaczone na przestrzeni układ połączeń rurowych będzie policzyć liczbę wtyczek, trójników, zaworów i złączy.
 • Po drugie, zdaniem system wodny. Brak bieżącej wody można zastąpić zainstalowaną na wysokości dwóch metrów zbiornika. W przypadku bardziej odpowiednie magistrale rur wykonanych z tworzyw sztucznych, które mogą dostarczać wodę do wszelkich nawozów stężenia. Rodzaj i marka z niezbędnym sprzętem wpłynie na całkowity koszt systemu nawadniania. Pożądane jest, aby używać filtrów do wody porządku czyszczenie kapać i przewody ściekowe nie są zatkane. Filtry muszą być czyszczone po pewnym okresie czasu.
 • Po trzecie, należy wybrać metodę instalacji rur. Najbardziej ekonomiczny leży w ziemi. W razie potrzeby, mogą być zawieszone na wspornikach, lecz pożądane jest, aby wziąć nieprzezroczyste rur i przewodów, aby woda kwitnienia. Zakopanego rurociągu powinien mieć grube ścianki. Instalacja odbywa się po powstają wszystkie łóżka.
 • regulatory elektryczne z autonomicznym zasilaniem może pomóc w ustaleniu sprawne automatyczne podlewanie z rękami w szklarni lub na miejscu.
 • Przed nałożeniem systemu należy przepłukać. Dlaczego zdjąć zaślepki, niech wodę tak długo, jak to będzie czystą wodą.

Automatyczny system nawadniania z butelek plastikowych i magazynowych

Automatyczne nawadnianie w szklarni z rękami jest łatwo dostosować na podstawie prostego i niedrogiego systemu.

 1. Zbiornik wody za pomocą dźwigu.
 2. Napęd wykonany z puszek, ustawione pod kątem.
 3. Lejek, który może służyć jako ten sam pojemnik lub plastikową butelkę.
 4. Podstawa gdzie stałe lejka i napędu.
 5. Przystanki dla napędu na ziemi.
 6. Rura wypełniacz otworów.
 7. Przeciwwaga.

Puszki z 5 litrów, jak idealny materiał do przyszłości lejka i napędu. Aby to zrobić, należy wyciąć ich górnej części w pożądanym kątem. Pojemność pamięci jest ustawione pod kątem, przymocowane do drewnianego baru, na drugim końcu przymocowanym przeciwwagi. Na podstawie ustalonych przystankach i lejka. Oś napędowa będzie obracać się z jednego skrajnego położenia do drugiego. Otwór lejka jest połączony z przewodem do podlewania.

Automatyczne Węże do podlewania

Automatyczny system nawadniania do szklarni z własnych rąk mogą być wykonane w inny sposób. Układ składa się z pompy i przewodu. Automatyzacja musi obejmować pompę w tym samym czasie. Wąż gumowy musi być wykonana przez gorący szyte pod różnymi kątami przez otwory przelotowe 30-35 cm. Rękawy z otworami określonymi przez szklarni i podłączony do pompy. Otwory nie są zatkane, możliwe jest, aby rozciągnąć wąż na tablicach lub na filmie.

podlewania zasady

Automatyczne nawadnianie w szklarni z rękami, zdjęć i schematów, które jest dość łatwe do znalezienia, oszczędzając sporo czasu. Korzystanie z automatycznego systemu nawadniania, ważne jest, aby wziąć pod uwagę zasad polewania dla różnych rodzajów roślin.

 • Obfite nawadnianie (1, 2 razy dziennie) jest korzystniejsza niż często jednak nieznaczna, co jest szczególnie szkodliwe dla roślin podczas suchej pogody. Średnia z 10 litrami wody, wycofane z systemu nawadniania, na 1 m2 zwilżenia gleby na głębokość 10 cm. Podstawowym objętość głównego znajduje się na głębokości 20-25 cm, tak, że mielony na mokro do korzeni wymaga 25 litrów na 1 m2.
 • Stawki nawadniające są ustalane w zależności od składu gleby. Na przykład, światło i gleby piaszczyste wymaga częstszego podlewania niż glinka, a mniej obfite. Doświadczeni ogrodnicy są zawsze brane pod uwagę, a głębokość korzeni pościel.
 • Aby uzyskać dobre zbiory, warzywa są nawadniane w określonym czasie w oparciu o zasady. Okres intensywnego wzrostu aż do połowy lata powinny towarzyszyć obfite nawadnianie. rozwój roślin w tym okresie zależy od dostępności wody. Podczas dojrzewania nadmiar wilgoci w przeciwieństwie szkodliwe.
 • Ważna jest temperatura wody 10-12 stopni jest zalecany, lecz nie mniej. Ostry kontrast pomiędzy temperaturami wierzchniej warstwy gleby i wody, jest szkodliwe dla roślin. woda lód osłabi roślin, powodując ich prądem, więc lepiej nie podlewać bezpośrednio ze studni lub studni i używać wody ze zbiorników magazynowych.
 • Aby utworzyć zbiornik ciśnieniowy nad ziemią na wysokość do 3 metrów. Jeśli ciśnienie nie jest wystarczające do użycia zraszaczy, pompa może być zainstalowana. Woda odprowadzana z tryskaczy pod ciśnieniem, czas do ogrzania się aż osiągnie powierzchnię ziemi.
 • Jeżeli gleba wydaje mokro, trudno jest określić, czy aby podlewanie konieczne. To pomaga w łatwy sposób: kopać dziurę w ogrodzie aż do głębokości 30 cm, jeśli na danej głębokości gleby jest sucha lub zwilżona trochę, więc konieczna jest woda.

wniosek

Ustanowienie automatycznego nawadniania w szklarni z rękami na zewnątrz butelek z tworzyw sztucznych jest łatwa. Zaletą tego sposobu jest to odpowiednie rośliny nawadniano wilgoci mniejsze zużycie wody. Wysuszyć powierzchnię gleby z nawadnianiem podstawnej zapobiegnie rozwojowi chwastów, gniciem i grzybem. W czasie upałów, nie tworzą skorupę i często rozluźnić glebę.