588 Shares 6212 views

Koper: Użyteczne właściwości i przeciwwskazania

Koper (koper farmacji) – co dwa lata (całorocznego) roślin. Bush może osiągnąć wysokość ponad dwóch metrów. Charakterystyczne cechy to silny specyficzny zapach i silny system korzeniowy. Początkowo był on używany tylko jako przyprawa, ale ze względu na wysoką zawartość różnych olejów w swoim składzie dzisiaj jest szeroko stosowany w medycynie ludowej. Ale co dokładnie ma dobroczynne właściwości kopru i przeciwwskazań, i zostaną omówione poniżej.

Wskazania do stosowania

Przede wszystkim chcę powiedzieć, że ich właściwości lecznicze, roślina ta jest zobowiązany do ogromnej liczby różnych olejków eterycznych i witamin w jego składzie. Dodatkowo, ma ona również wysoki poziom flawonoidów, karoten, glikozydy, cytrynowy, fenchone i innych substancji. Że dają mu niepowtarzalny smak i aromat. Ale, pomimo faktu, że tradycyjnych uzdrowicieli i kucharze są od dawna z powodzeniem używane koper, użytecznych właściwości i przeciwwskazań do stosowania tej rośliny nie jest jeszcze w pełni poznany.

Najczęściej stosuje się w postaci odwarów oraz wlewy w leczeniu chorób, takich jak:

 • zapalenie płuc;
 • zapalenie migdałków;
 • zapalenie krtani;
 • grypa;
 • wzdęcia;
 • zapobieganiu chorobom sercowo-naczyniowym.

Ponadto, według konsultantów na karmienie piersią, codzienne korzystanie z kopru herbata może znacznie poprawić jakość mleka matki i zwiększyć produkcję. Są to prawdziwa magia jest kopru właściwości użytkowe. Przepisy na nim dla każdej konkretnej choroby są różne, ale dodaje zostaną zaprezentowane najbardziej skuteczne i dostępne z nich:

 1. Aby zwiększyć laktacji jest konieczne trzecia łyżkę dobrze suszonych liści i nasion, wlać do szklanki na gorąco, tuż przegotowanej wody. Otrzymany infuzji trzy razy dziennie przez trzecią czwartą szklanki godzinę przed każdego posiłku.
 2. Aby pozbyć się dziecka infuzji kolki jest przygotowany w powyższym procesie. W ten sposób każda godzina dziecko powinno wypić łyżeczkę.
 3. Na przeziębienie najlepiej wziąć równie liście i korzenie naziemne (200 g) i gotować je w litrze wody przez 15 minut. Użyj wywar dwa razy na dobę przez jeden kieliszek. Ponadto, jest idealny do płukania gardła.

Szeroko stosowany tradycyjnych uzdrowicieli i nasiona kopru włoskiego, użytecznych właściwości, które nie jest gorszy niż liści lub korzeni roślin.

Tak, wzdęcia przydatna żuć łyżeczkę na czczo rano i tuż przed obiadem. W każdym przypadku, należy rozumieć, że koper, właściwości użytkowe i przeciwwskazania, które nie są jeszcze w pełni zrozumiałe, że należy przyjmować z ostrożnością. A szczególną uwagę należy zwrócić na stan zdrowia w trakcie jej użytkowania.

Kiedy nie jest konieczne do korzystania z kopru włoskiego?

Główne przeciwwskazania są następujące:

 • padaczka;
 • specyfiką samej rośliny.

W każdym razie należy zauważyć, że kopru posiada użyteczne właściwości i przeciwwskazania są w zasadzie takie same, jak w większości podobnych roślin. Dużą zaletą jest również fakt, że tylko reakcja alergiczna może działać jako skutki uboczne. Ale lepiej jest przed nałożeniem napary, wywary lub nasiona z niej wszystko jedno, aby skonsultować się z terapeutą.