642 Shares 3010 views

domy tokarskie frezowanie metali CNC własnymi rękami

Włączanie i frezarki pozwalają na wykonywanie obróbki metali. Ze względu na CNC możliwe jest zdalne kontrolowanie urządzenia. Bezpośrednio przetwarzania materiału przeprowadza się przez mielenie. Urządzenia różnią się od siebie pod względem mocy silnika, jak również kształt stelaża.


odróżnienia również od zmian do układu wrzeciona poziomej i pionowej. Inną ważną, aby pamiętać, że ruchoma tuleja może być stałe lub ruchome typu. Aby dowiedzieć się więcej informacji na temat montażu maszyn, należy wziąć pod uwagę specyficzną konfigurację.

Frezarka pozioma

Dodać do tego typu tokarka mielenia jest dość proste ręce metalu. Silnik w tym przypadku można użyć małej mocy. Natychmiast tnąca jest wybrany z 0,7 cm. Jednakże, w tym przypadku, wiele zależy od grubości półwyrobów przyszłości. W pierwszej kolejności na budowę jest snem. Wymaga to arkusz blachy o grubości do 1,4 mm.

Natychmiast pióro dla maszyn tego typu jest bardziej celowe, aby wybrać typ stałej. Prowadnica może być wykonane tylko po rozporki. Jeśli weźmiemy pod uwagę prostego modelu, w tabeli odbywa się bez mechanizmu rolkowego. W celu kontrolowania przepisy cięcia stosuje wyciągi. Modyfikacja rynek mechanizmów hydraulicznych sprzedawane są częściej.

Frezarka pionowa urządzenie

Jest to rodzaj maszyn (frezarki tokarki) na metal oparty na silniku komutatora. wymagane do jego grubość nie może być mniejsza niż 4,5 kW. Wszystko to pomoże rozwinąć większą prędkość obrotową wrzeciona. Aby naprawić platformę roboczą, jest przede wszystkim stać.

Szczególną uwagę na tym etapie należy zwrócić na dolnej ramie. W celu zablokowania pióro często przyspawany do regału oddzielnej płytce. Do jej zamocowania na maszynie nie może obyć się bez falownika spawania. Prowadnice zamocowane bezpośrednio pod wrzeciono. Mechanizm sterowania frez może podbros typu hydraulicznego. Ponadto, eksperci powinni rozważyć opcje z kół zamachowych. W tym przypadku, ponad shkift łóżko okazja.

modele uniwersalne

Uniwersalna maszyna (frezarka tokarka) do metalu, począwszy od ustalonych kołnierzy. Quill często dopasowane do lunety. Bezpośrednie wsparcie dla maszyny jest ustawiony rodzaj podłużnej. Aby rozwiązać materiał na stojakach bocznych. Silnik znajduje się w dolnej części konstrukcji. NC w tym przypadku jest obok niego.

Przed zainstalowaniem oparcie jest ważne, aby naprawić szyn. Aby to zrobić, należy użyć standardowego inwerter spawalniczy. Kołnierz lepiej wybrać małe rozmiary. Silnik elektryczny na uniwersalnej maszynie (toczenie i frezowanie) nadaje się do rodzaju metalu kolektora. Jego maksymalna pojemność wynosi 4,5 kW. Średnia częstotliwość w tych urządzeniach jest około 3000. Obr./min. Wszystko to pozwala na przetwarzanie półwyrobów metalowych o różnych grubościach.

Model Mini

Zrób mini tokarkę i frezarkę do metalu jest dość prosta. Częściej niż nie idzie do silnika asynchronicznego nie jest wielka moc. Bezpośrednie wsparcie dla modelu wybranego rodzaju podłużnego. To musi być natychmiast naprawione za przewodnika. Stojak można zrobić z mechanizmem rolkowym. W celu ułatwienia obsługi narzędzia spawane porów poprzecznych. Zblocze z wymienionych urządzeń jest spawana rama. W celu dostosowania położenia frezu będzie odpowiadał konwencjonalnej oparcie.

Urządzenia z poziomym wrzecionem

Modyfikacje poziome wrzeciona są bardzo powszechne. Silnik elektryczny jest używany do obrabiarek, co do zasady, rodzaj kolektora. Dla celów ustalenia seler sprężynę zaciskową stosuje małą średnicę. Aby chronić mechanizm kontroli nóż używany obudowę. Dążąc do modelu ustanowionego na slajdzie.

Natychmiast przestaje być przyspawana do wieszaka za pomocą falownika spawania. Przed tym modelu będzie stać. Ponieważ strefa działania może obejmować małą płytą ze stali nierdzewnej. CNC muszą być umieszczone razem z silnikiem. Pióro w modelach tego typu nadające się z osiowym kołkiem. W celu ochrony rąk podczas pracy z uwzględnieniem materiału wykorzystywanego zakrzywionego kształtu płyty. Blokada może być na szczycie stojaka za pomocą śrub.

Modele z wrzecionem pionowym

Włączanie i Frezarka Obudowa metalowa z pionowym wrzecionem umożliwia bardzo szybką obróbkę półwyrobów o małej grubości. Główną wadą tego rozwiązania jest nieporęczne wielkości. W tym przypadku, silniki są wykorzystywane jako kolekcjoner i typu asynchronicznego. Przeciętnie ich moc wynosi nie więcej niż 3,5 kV. W celu ramkę dla modelu wymagane blachy o grubości 1,5 mm. Płytka nośna może być zamontowany bezpośrednio na ramie. W celu ustalenia frez stosować kołnierze.

Przewodniki w tym przypadku powstała dopiero po slajdzie. Aby poprawić stabilność struktury są często spawane na stojaku bocznym. Ważne jest również, aby pamiętać, że maszyna lotka (gwint cięcia) metali walcowanie odpowiednio wybrać typ. Aby chronić dłonie podczas zestaw tarcz. Z reguły są one wykorzystywane przez małą grubość. Aby je naprawić po prawej stojaka za pomocą śrub.

Maszyna z szerokiej bazy

Zbierz toczenie stołowego oraz frezarkę do metalu z szerokim wsparciem może być całkiem proste. Pierwsza ramka jest wykonana do pracy. Bezpośrednie wsparcie dla modelu wybranego rodzaju podłużnego. Na rynku, co do zasady, przedstawił modyfikacji mechanizmów hydraulicznych karmić młyny. Niezależnie od ich produkcji jest trudne.

W tym przypadku lepiej dać pierwszeństwo konwencjonalnych modelach z mechanizmem obrotowym. W tym celu, w pobliżu mała lotka zamontowany shkift. Aby chronić swoje ręce użyć tarcze. CNC silniki montowane bezpośrednio kolektor lub typu asynchronicznego.

modele konsoli

zwrotnym konsoli i frezarka do metalu nadającego się do obróbki wyrobów o różnych kształtach. Idąc model oparty na zwykłym silniku komutatora. Kołnierze w tym przypadku ustalona na sprężynę o małej średnicy.

Bezpośrednio eksperci prowadzący zaleca się stosowanie stali nierdzewnej. Muszą być przymocowane do wózka w pozycji poziomej. Dolna jednostka maszyna musi mieć wysoką sztywność. W związku z tym, że wsporniki boczne zgrzewane. one również pomóc w zapewnieniu obrabiany przedmiot na płycie roboczej. Modyfikacje mechanizmów rolkowych są rzadkie.

Modele bez wsparcia

Tokarka i frezarka CNC, metal, bez wsparcia jest na podstawie oparcia krzywki. Pierwszy silnik jest wybierany dla montażu. W tej sytuacji, za niewielką modyfikację kolektora prądu. Przewodnik powinien być stosowany nie zbyt długo.

Jednakże, jeśli weźmiemy pod uwagę urządzenie z szerokiej postawie, tak nie jest. W celu dostosowania położenia frezu, stosowane są koła zamachowe. Żebrowany dla wzoru jest o średnicy 1,5 cm. Obudowa stosowane do ochrony zacisku. CNC musi być umieszczony w pobliżu silnika.